Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektarást arányosan fizette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektarást arányosan fizettek, mikor hetekre nálatok van(nak) a gyerek(ek)?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy ilyenkor nemcsak a hétvégi láthatás van, hanem mondjuk 2 hétig nálatok van(nak) a gyerek(ek) akkor szerintem csak fele gyerektartás illeti meg az exet. Hiszen a gyerek ellátására fizetünk, nem azért hogy az ex magára költse.
2020. aug. 10. 12:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mikor 1 hónapig nála volt a gyerek, akkor nem fizetett, de ez közös megegyezés volt. Általában 2-3 hetet van vele augusztusban, de ilyenkor fizet, mert én ebből a pénzből veszem meg az iskolai cuccokat, őszi ruhákat, cipőket, stb. Mikor az egy hónapos dolog volt, akkor ő ruházta fel őszre, 2-3-szor annyit elköltött, mint a gyerektartás. Azóta inkább nem erőlteti ezt. Egyébként meg aki 2 gyereket vállal, az tudja, hogy 18 évig a gyerekre megy el a fizetése jelentős része, ha elválik, ha nem.
2020. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hogy van alapbol a leosztas?


Kethetente hetvege?


Leirasod szerint egyszer egy honap soron kivul a tied volt.

2020. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

"Értem én, hogy ennie ruházkodnia stb kell, csakhogy amikor az apánál van hetekre akkor ezeket ő fedezi, tehát minek adja oda rá a pénzt az anyának? "


Nem èrted. Most attól, hogy 2 hètig nyáron az apánál van, azzal nem fog mindent fedezni az apa. Max az ètelt, programokat. De nem ő fogja "felújítani" az őszi ruhatárát, nem ő veszi meg a suliba a cuccokat, nem ő vesz új ágyat, vagy bármi bútort a szobájába szüksèg esetèn, stb.

Az, hogy 2 hètig fedezi a legalapvetőbb szüksègleteket, meg nála fogyasztja a vizet, áramot, az csak töredèke annak, amibe kerül egy gyerek.

Úgyhogy ilyenen tènyleg felesleges zsidóskodni, főleg így nyáron, sulikezdès előtt. Egèszen biztosan nem magára fogja költeni az anya. Csak ha már a sulis cuccokat nèzem, meg a ruhazkodást (mert egèsz biztosan kelleni fog új cipő, benti cipő, tornacipő, ruhák, mert általában nyáron mindig nagyot nyúlnak, már ezek valószínüleg többre jönnek ki, mint a gyt. Ès akkor arról már ne is beszèljünk, hogy ezek beszerzèsèvel sem az apa fog vesződni.

Úgyhogy szerintem nem kellene 2 heti gyt-n c..ánykodni.

2020. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Látom jó magyar szokás szerint mindenki szeret a más pénztárcájában turkálni. Csak megnézném azokat akik szerint én itt fillérbaszóskodom, hogy hogyan élnének meg 120 ezer forintból? Igen, 80 ezret fizetek a két gyerek után, és mikor itt vannak akkor az a pénz el is megy rájuk, mert a kaja mellett nem lehet 1-2 hétig, végig a 4 fal között se lenni.
2020. aug. 11. 08:11
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

Jó ès szerinted az anya nem viszi őket sehova? Vagy mi?

Komolyan kèrdezem.

Ilyen a nyár, igen, ilyenkor el szokás menni nyaralni, strandolni, meg nyári táborok meg egyebek. Minden család számára plusz kiadások. Akkor is többet költenèl rájuk ilyenkor ha együtt èlnètek.

Ès senki pènztárcájába nem turkáltam, elèg általános vèlemènyt írtam.

2020. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem nagyon viszi őket! Inkább az öregannyuk meg annak élettársa szokta vinni a gyerekeket fürdőzni. Meg most a nyáriszünet, és a covid másik részében amikor nem nálam voltak akkor is többnyire a nagyszülők vigyáztak rájuk.
2020. aug. 11. 09:14
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Istenem, annyire félrement ez a vita. Mindenkinek igaza van, ne marjátok már egymást!


A kérdező feltett egy korrekt és érthető kérdést, miszerint ha én "tartom el" a gyereket egy adott időszakban, akkor miért jár a gyerektartás? A kérdésnek van alapja, hiszen arra az időszakra ő eteti, ruházza, szórakoztatja a porontyot, amivel leveszi a terhet anyáról.


Ugyanakkor az is teljesen megalapozott pont, hogy a gyerek költségeit érdemesebb éves szinten nézni, mert nem a ruhája, kajája és rezsirésze kerül havi 80kba (amit átvállalt apa a nyaralás idejére), hanem anya mondjuk ebből vesz íróasztalt is tanévkezdésre, amire spórol x hónapot. Ilyenformán nem teljesen egyértelmű, hogy nálam van a gyerek akkor nem fizetek.


Szerintem pontosan az a korrekt, amit amúgy csinált a kérdező: megegyezett a feleségével. Én ezt javaslom mindenkinek.


A minősítést, vádaskodást meg hagyjátok abba kérlek, semmi értelme...

2020. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk már heti 4 napokat van a gyerek mert az anyja dolgozik utána lusta vinni bárhová is ,így inkább nálunk lóg.Mi visszük fodrászhoz,cipőt veszünk ,telefont,strand minden.De anyuka ugyanúgy tartja a markat sőt megmondta O nem kérte ,hogy ezeket vegyük.Szoval kihasznalva ,hogy szeretjük a gyereket minden centet lehuzna a férjemrol.De hát ez őt minősíti nem minket.🤷
2020. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jogilag a teljes gyerektartást kell fizetned. Etikailag szerintem más a helyzet. Viszont ha egy értelmes, normális az exed ezt nem fogadja el agy, mikor nálad vannak. Egyik haverunk is 140 ezres hivatali fizuval, ikrekre fizet 70 ezeret, viszont minden hétvégén reggeltől estig ott vannak a gyerkőcök, az egész covid alatt ott voltak, hét közben is heti 2 napot délután ott vannak. A havarunk, és a szülei főznek, mosnak rájuk, programokra viszik, még iskolába beirtani is ők vitték, mert anyuka elfelejette. Most mennek suliban, de az exe így is kéri a tanszerek árának felét, plusz több gyerektartást akart, de nem kapott.
2020. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!