Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársi kapcsolat megszakadá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat megszakadásakor követelhetek-e valamit abból, amit közösen szereztünk?

Figyelt kérdés
Több mint 20 éve élünk együtt és már nem bírom elviselni őt. Olyan ocsmányul beszél velem és kihasznál pl. nem érdekli ha beteg vagyok, akkor is szolgáljam ki. Ha ezt szóvá teszem, neki áll feljebb. Már nagyon közel állunk a verekedéshez, múltkor majdnem ököllel arcon csapott. Ja és nem volt hajlandó összeházasodni velem, annak ellenére, h állandóan ígérgeti. Mindenki más fontos, de ha én kérek valamit, akkor ideges lesz, mit zaklatom már megint. Tehát elég volt ebből a társas magányból. Csak nem tudom mit követelhetek tőle, mert önként semmit se fog adni. A lakást a szülei vették, a ház örökség igaz, ki kellett fizetni a többi örököst. Két kocsi van, mindkettő az ő nevén. Én rengeteget dolgoztam, hogy ő meg tudja valósítani az "álmainkat", mindenben segítettem, 10 évig jóformán nem láttam csak este. Az otthoni problémákkal nem zavartam, mindent egyedül oldottam meg, benne férfi munkák is! Amíg ő az örökölt házat újította fel, épített hozzá. Most hogy szinte teljesen kész minden, már nagyon nem férek bele ebbe a képbe. Tudom, hogy így jártam, megpróbálok új életet kezdeni, csak hát semmi megtakarított pénzem nincs, hiszen az én fizetésemből élünk, ő meg csak a tartós fogyasztási cikkekre költ (kb. 60 ezret ad havonta a közösbe). Mire számíthatok?
2010. aug. 5. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A ház örökség volt, így az egyértelműen az övé lesz, mivel ő örökölte, de ha a felújítási költségekbe te is beszálltál, annak természetesen a fele a tiéd. A bíróságot nem fogja érdekelni, hogy te férfi vagy női munkát végeztél vagy megcsináltad-e a mosást, főzést, vasalást, mert ezt bárki mondhatja, viszont ami közös pénzből ment az közös. Gondolom papíron is együtt éltek, nem csak egymásnál alszotok, tehát ha az autót is közös pénzből vettétek annak a fele szintén téged illet, bár szerintem ne vedd el tőle, inkább csak annyit kérj, amit becsülettel beleadtál, ez így korrekt, és én úgy gondolom te egy korrekt nő vagy.
2010. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Az együttélésetek első napjától fogva minden, amit közösen vettetek (függetlenül attól, hogy kinek a pénzén), az közös. Kivétel a ház és a lakás, mert azt ő örökölte, illetve ajándékba kapta a szüleitől (mondjuk szerintem nem fizetett ajándékozási illetéket, de mindegy is a kérdés szempontjából). Az autókért, az ingóságokért perelheted. Nagy marha voltál - már bocs - hogy mindent hagytál, hogy az ő nevén legyen! Nem lesz egyszerű menet, de ne hagyd magad kisemmizni! Keress egyjó ügyvédet, és uccu neki!
2010. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Ezért nem kell senkivel együttélni.

Nem szabad soha sem elkényeztetni egy faszit.

nem szabad a faszihoz költözni, mert komoly nő ilyenbe bele nem megy!

Nem szabad naivnak lenni.

A pasik nagy része önző és kihasználós.


Kerss egy ügyvédet ami közös az közös lesz!

És mivel van jövedelmed (ez nagyon helyes) ideiglenesen költözz el albérletbe, vagy egy barátnőhöz, vagy rokonhoz, aki betud fogadni.


Na itt járjon a pofájuk a "nem számít a papírosoknak" amikor a nőnek mennie kell 20 év múlva a megszerzett semmivel, és egész életében kizsákmányolták....


Ugye, hogy mégis a pasik a kihasználósak?

2010. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasok vagytok ha nem az ő öröksége, ajándéka mindig is az ővé lesz. Az meg hogy te 20 éven át kiszolgáltad, türted a te saját irtó but' döntésed volt.

Viszont ha van arról szálád hogy te veted a felujitáshoz a festéket, szerszámot.... akkor azt a pénzt követeld visza. Ha beszáltál az autó árába azt is kérheted bár hogy mért nem a te neveden van legalább az egyik kocsi hát megint but' döntés.

A ház rezsijét meg kár követelni mert te is használtad a melegvízet hogy ezzen nem felesbe osztoztatok senkit nem érdekel de havi 60 nem kis összeg.

Szóval minden szálát, szerzödést... gyüts össze és a bíroságon követeld ezzeket a pénzeket.

2010. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20 évig nem tűnt fel hogy csak használati eszköz háztartási gépezet szexjáték vagy,nem kelllesz neki már nem tűnt fel hogy csak belőled élt elérte amit akart most már gondolom olyan nő kellene neki akit szeret akibe szerelmes és nem csak kihasználni akarja?Lehet évek óta szeretőt tart,te meg csak időzítős ranszolgája vagy.
2010. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
23.33 Köszi!!!
2010. aug. 6. 21:37
 7/7 A kérdező kommentje:
10.02-nek és 11.15-nek is köszönöm! Aki szerint 60 ezer forint nem kevés: ebből 18 ezer a cigije, 13 ezer a közös költség a lakására, a maradék 29-et pedig jól oszd be a rezsibe, a számlákra meg a kajára. Télen a gázszámla van úgy, hogy 65000. Ja, és én kb. 100-at adok be a közösbe és nem fogyasztok többet, mint ő (jó nagy marha vagyok, tudom). Ügyvéd? Az is csak lehúzza az embert. Nincs rá pénzem. De azért köszi, megerősítettetek abban, hogy mennem kell mielőbb.
2010. aug. 6. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!