Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha haszonelvezeti jog van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csitta82 kérdése:

Ha haszonelvezeti jog van a hazon,mi lesz az ingatlannal valaskor?

Figyelt kérdés
Adott egy ferj es feleseg.50-50% ban haz tulajdonosok.A feleseg anyja a haszonelvezo elete vegeig.Valas eseten mi lesz a hazzal?
2020. okt. 9. 20:03
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

10 Nem jár ezek közül semmi a férjnek. A haszonélvező ingyen és bérmentve használja az ingatlant élete végéig. A haszonélvező dönti el ki lakik az ingatlanban, akinek így szintén nem kell fizetnie bérleti díjat.


A kérdező nagyon szar helyzetben van, sehogy nem tudja kijátszani. Egyet tehet, hogy megkéri a feleségét, hogy fizesse ki.

2020. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
17%
Jó biztos nem jár, ha te mondod. 😊 Akkor tán eladni sem tudja? De, eltudja, sőt, ha nem fizetik ki a válás után, akkor igenis kérheti a kényszer értékesítést. Igaz, haszonelvezettel terhelve, de el jell adni. Nem tudom hány évesek irkalnak ide, de én a koromnal fogva is elég sok mindent ateltem, ill. tudom, h mi van. Olyan nincs, h vkit teljesen ki tudjanak semmizni. Tulajdonosként, bár nem lakik ott tovább, de igenis jár neki a tulajdona. Igy, vagy úgy (szép szóval, vagy birosaggal megspékelve), de jár.
2020. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
51%

#11. Fele sem igaz, amit írsz. Az igaz, h a haszolelvezo döntheti el, ki kakik az ingatlanban, de bérleti díjat tulajdonostol nem kérhet.

Én biztos hogy kérném a kényszer értékesítést. Már csak azért is, higy két hölgy komolyan vegye, ha nem ajarnak kifizetni. Ha még igy sem vesznek komolyan, akkor meg szarban lesznek (ők is), mert a családi ingatlanjuk, otthonuk lesz potom pénzért elarverezve. Aztán foldonfuto lesz mindenki.

Nem játék ez. Ha ki akarnak baxni vkivel, akkor ne így tegyék, nert ők is rabaxnak, de nagyon.

2020. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Ha beírod a keresőbe, hogy haszonélvezeti jog millió találat van rá,ahol emberi nyelven leírják, hogy milyen jogai vannak a haszonélvezőnek és a tulajdonosnak.

Egyszerűbb, mint itt mazsolázni a hozzászólások közt, azon tipródva, hogy melyikben mennyi az igazság.

2020. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
13 Hát persze hogy nem kérhet, pont ezt írtam. A 10es hiszi azt, hogy kérhet. Akkor mire fel írod nekem, hogy fele sem igaz annak amit írok?
2020. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Akármelyik keresőbe beirod, ott is az van, h haszonelvezettel terhelt ingatlant is el lehet adni. Ez biztos. Nos, válás után is lehet, ha muszáj. Potom pénzért, de el lehet adni. Ha nem fizetnek ki, akkor a bíróság fogja a kényszer értékesítést megitelni. Ennyi.
2020. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
16 Senki nem mondta, hogy nem lehet. Azt írtuk, hogy valószínűleg nem veszi meg senki. Akkor mit háborogsz?
2020. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként ha el is árverezik, ugyanúgy benne lakhat a mama, meg az is, akit a mama(haszonélvező) odaenged. Megint csak a kérdezővel van kib.szva,mert ő fog nevetséges összeget kapni, neki nem lesz hol lakni. Tanácsoljatok csak még olyat a kérdezőnek, amivel saját magát szivatja.
2020. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Arra írtam, h semmi esélye a kerdezonek. Raadasul a "kijatszani" szó sem illik ide. Mi az, h kijatszani?? Könyörgöm, a saját tulajdonát (részét) nem kijatszani kell, hanem érvényesíteni a tulajdon jogát.

Hozzátok a tipikus magyar negatív mentalizmust. Ami jár, az jár. Nem kell itt kijatszani semmit. Tulajdon JOGA van, amit érvényesít. Ha a másik fél nem partner, akkor is. Bíróság segítségével érvényesíti a JOGAit.

2020. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
24%
#18. Megint a negativsag... Nem csak a kerdezovel lesz kibaxva. Meddig él a mama? Addig esetleg hapy, de utána.... A feleség sincs bebiztositva. Fizessék ki a kérdezőt!!! Aztán utána úgy és ott élnek, ahol akarnak.
2020. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!