Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén, ha a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén, ha a közös gyermek már felnőtt, de nappali tagozaton tanul akkor megkérdezik melyik szülővel akar maradni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem értem hogyan működik ez. Úgy tudom gyerektartás addig jár, ameddig nappali szakon tanul a gyerek. Na most ha gyermekelhelyezésről van szó, de az gyerek már felnőtt, akkor őt megkérdezik, hogy kivel akar maradni, vagy ebben az esetben nincs is elhelyezés? Illetve ha van, akkor a felülbírálhatják egy 18. életévét betöltött felnőtt ember "választását", avagy sem? Tehát ha például a gyerek kiválasztja az egyik szülőt, a bíróság ítélheti a másiknak? Olyat hallottam már, hogy 18 alatt a gyerek kérésével ellentétesen döntöttek, de ez 18 fölött is lehetséges?


Azért nem jogi fórumon kérdezek, mert hála istennek az én szüleim nem válnak, egyszerűen csak olvasgattam itt a válaszokat és kíváncsi lettem, hogy ilyen esetben mi van.


2010. aug. 9. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
eleve nincs gyermekelhelyezésről szó, nagykorú, oda költözik ahova akar, ha akar még a Föld túloldalára is költözhet senki nem szólhat bele
2010. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az első írja.
2010. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Előttem szólónak igaza van. 18 éves korodig vmelyik szülőd a hivatalos gyámod és ő felel érted, ő kezeli a vagyonodat ha van. Amikor betöltöd a 18-at automatikusan megszűnik a gyámság. Én pl 5 évesen mikor nagyim meghalt megörököltem a fél házat utána és mikor betöltöttem a 18-at jött egy papír, hogy mostantól én rendelkezem vele. Szóval ha 18 vagy hiába laksz otthon, felnőtt vagy és nem tartozol jogilag egyik szülőhöz sem. Sőt ha lelépsz otthonról akkor sem vitethetne haza egyikük sem.

Annyit még hozzátennék, hogy gyerektartás addig jár míg nappali, de középszintű oktatásban veszel részt. egyetemistáknak, főiskolásoknak már nem.

2010. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem jár egyetemistáknak? Én úgy tudtam, hogy az jár, legalábbis itt olvastam, hogy azért viszik az egyetemről sokan az iskolalátogatásit, hogy a szülő tovább fizesse a gyerektartást, tehát igazolja, hogy még nappalin suliba jár, de 18 év felett, ha egyik szülő sem gyám ezért is nem értettem, hogy milyen alapon jár gyerektartás, ha gyermekelhelyezés sincs, de akkor ezek szerint egyetemistáknak automatikusan nem jár, csak a szülő jóhiszeműségén múlik az, hogy ad-e a lakhatást és ellátást biztosító szülőnek vagy sem. Így már érthető, köszönöm!
2010. aug. 9. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

bocsi elnéztem, de hülye vagyok!!!

Gyerektartás jár, te tudtad jól. Én a családi pótlékra gondoltam. Bocs tényleg nem akartalak félrevezetni:)

2010. aug. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészíteném. Nappali tagozatos, felsőoktatásra járó fiatal, mivel már nem gyerek, így nem gyerektartást, hanem rokontartást kaphat. Ez már nem annyira automatikus, mint a gyerektartás. A középiskola befejezését akkor is támogatnia kell mindkét szülőnek, ha az megterhelő számára, de a továbbtaníttatást meg is lehet tagadni akár házasok a szülők, akár nem. Sok fiatal nincs ezzel tisztában, azt hiszi, a szülőnek kötelező finanszírozni az egyetemet, főiskolát. Ez nem így van, a jog nem írja ezt elő. Ha egy szülő saját létfenntartását veszélyezteti a felsőoktatásban történő taníttatás, akkor jogában áll nem fizetni. Elvált szülő is kérheti a bíróságon a rokon tartás megszüntetését, természetesen megindokolva, hogy miért nem tud tovább fizetni.

Manapság nagyon sokan elveszítették a munkahelyüket, vagy csak minimálbért keresnek, a hiteleik törlesztőrészlete megnőtt. Tőlük nem várható el, hogy nyögjék a magas tandíjakat, ha egyszer még a saját létfenntartásukat se megoldott.

2010. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a rokontartást hogyan állapítják meg? Mármint teszem azt válnak a szülők, ugye gyermekelhelyezés nincs, akkor ha indok nincs arra, hogy az egyik szülő ne fizessen, tehát tud fizetni, de nincs gyerekelhelyezés, akkor ez hogy van? Nincs lepapírozva gyám. Vagy ilyen esetben a gyerek kapja a pénzt? Viszont akkor is igazolni kell valahogy, hogy melyik szülőnél van a gyerek, nem?
2010. aug. 11. 15:25
 8/13 anonim ***** válasza:
18 év feletti gyerek ápoljon normális kapcsolatot mindkét szülőjével, akkor úgyis támogatják a lehetőségekhez képest. Vannak családok, ahol együtt vannak a szülők, mégsem tudnak segíteni. Vagy, tanuljon úgy az a gyerek, hogy kapjon ösztöndíjat. Egyébként szerintem valamennyit akkor is megítélnek attól a szülőtől, akivel nem él együtt a gyerek, és addig jár, amíg nappalin tanul. Gyerekelhelyezési per nincs, de a rokontartás összegét megítélik.
2010. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És akkor kinek ítélik meg, ha alapból nincs gyerekelhelyezés? Honnan tudják melyik szülőtől kell behajtani ezt a pénzt?
2010. aug. 11. 18:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Szüleim elválltak,18éves elmultam s mégse kaptam se gyerek tartást,se rokontartást.Arra hivatkozott a birónő hogy minek akarok én tanulni. 2technikusi papirom van,de szerettem volna min főiskolai papirt szerezni. Azt mondta hogy miért nem megyek el dolgozni a fősuli helyett.Köszi 100helyre is beadtam az önéletrajzomat,vissza se hivtak.Szerinte a 2 technikusi is felesleges volt.Végig ápum pártján állt.

Amikor mondtuk hogy a 2 papirommal se tudtam elhelyezkedni azt mondta hogy igy jártam.Kerestem volna másik területet ami érdekel.Ez érdekelt,igy ezt végeztem el.Ja és nappalin tanultam 22évesen.SZóval..

S mellesleg 400ezret keresett egy hónapban,egyedül élt a kutyánkkal.S szegénykének csak a kocsi 40ezrét meg a lakás rezsijét kellett fizetni.Ami kb max 30.Mégis cseszett adni,birónő se itélte meg:( sajnos. Visszamenőleg se,mert felesleges volt a 2 suli.Szerinte..

2010. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!