Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi volt az utolsó csepp?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt az utolsó csepp?

Figyelt kérdés

Azoktól az anyukáktól vagy apukáktól szeretnék kérdezni, akik pici gyerekkel és babával döntöttek úgy, hogy külön mennek a házastársuktól.

Egyre jobban efelé dől a mérleg bennem, de nem merem meglépni. Apa nevére jön a GYED is, tehát semmi bevételem nincs csak a családi pótlék. Bár talán meg tudnánk egyezni, mivel a GYED a pici után azt hiszem engem illetne, ha szétmegyünk. Én maradnék a házban a gyerekekkel.

1 dolog tart vissza. Nem hiszem, hogy végig tudnám csinálni, mindent megoldani egyedül. Félek az egyedülléttől. 8 hónapos a babám éjjel még 3x kel enni, és a 4 évessel nyilván foglalkozni kell. Nappal én vagyok velünk, fél 5-ig, és jól esik mikor a férjem átveszi őket amíg szusszanok. Nincs jogsim, a kocsi az ő nevén van, ha betegek orvoshoz is nehézkes lenne elvinnem őket.

Ezek amik visszartanak.

Férjem depressziós, egyre jobban benne van és hiába orvos, hiába 100 féle gyógyszer már, nem segít semmi. Az orvos azt mondta, hogy elég neki egy szó, hogy olyan állapotba kerüljön amilyenbe szoķott. (Kontroll totál elvesztése, el akar menni, ő szar, veri a fejét a szekrénybe, kiabál, visít, ordít, sír)

Már most ott tartok, hogy nem merek neki mondani semmit, nehogy ez legyen.

A két gyereket nem szeretném így nevelni. Kértem már sokszor, hogy változzon stb..semmi változás.

Egyszerűen nem lehet rá építeni, nem érzem magam biztonságban mellette, nem érzem biztos pontnak az életemben. Ha nem depis nincs vele gond, de ez már nekem sok. Én is rámegyek, érzem.

Kíváncsi vagyok ti mikor léptétek meg az utolsó lépést és mondtátok azt, hogy mostmár elég?



2021. jan. 2. 17:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
A gyed neked jár, mert te vagy aki munka helyett otthon vagy a gyerekkel. Ezt a válást eléggé meg kéne tervezni, legyen hova menned, legyen segítséged a gyerekkel, a pénzügyi dolgokat elintézni stb. Emellett van egy teljesen labilis férjed, aki ki tudja hogyan reagál majd erre. Nyilván neked nem kötelességed az életedet tönkretenni miatta, de azért ha már a társad és gyerekeid apja, akkor valamennyi felelősséggel tartozol iránta. Vele mi lesz a válás után? Van segítsége, családja, támogatása? Nagyon nem kellett volna a második pici egy ilyen családba, de ez már adott. A férjed nem gonosz, rossz, hanem beteg ember. Nagyon kellemetlen helyzetbe hoztad magad ezzel, hogy így szültél gyereket.
2021. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Igen van hova mennie. 2 utcányira laknak a szülei, oda mehetne.

Hogy mit fog szólni ez is visszatart, mert lehet, hogy hülyeséget fog csinálni, ha megtudja.

Igen, tudom, hogy ilyen körülmények nem ideálisak a gyerekeknek, de mikor terhes lettem jól volt, aztán jött a fekete leves. Beszélgetett egy nővel hónapokon keresztül, szexi képek, flörtölés, aztán lebukott, helyreraktuk a dolgokat. Kb onnantól viselkedik így.

Tudom, 2 emberen múlik, változtam sokat én is, de belefáradtam. Egyszerűen bármit teszek nem jobb..

2021. jan. 2. 17:58
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

Eseteg nem töprengtél azon, hogy egy harmadik gyereket is szülj neki?


Csak mert az első kettő is milyen jó választás volt

2021. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Most szerintem azon bukott ki, hogy mondtam neki, hogy egy lustább napot terveztem magamnak, ő meg villant akart szerelni anyósnál. Meg is csinálta nem szóltam egy szót se. Tegnap is hagytam a családjával lenni, kikapcsolni. Megbeszéltük, hogy nekem is kéne lassan egy kis kikapcs, de úgy veszem észre nem érdekli. Szerinte nekem elég lenne annyi, hogy hívjak fel valakit és beszélgessek...

De ő eljár heti 2x haverozni meg futni.

2021. jan. 2. 18:02
 5/32 A kérdező kommentje:

Az első kettő is milyen jó választás volt? Nem én választottam őket, ők jöttek kedves 3-as!

Bírom az embereket, nem tanácsot kértem, hogy szüljek-e még gyereket és sajnos a jövőbe se láttam akkor. :(

De őket egy percre sem bántam meg, és nem ők tehetnek róla.

2021. jan. 2. 18:05
 6/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a férjed volna a legboldogabb, ha szabadon engednéd. Viszont ha neked nincs senkid, 2 kicsivel nem fogsz boldogulni. Várnod kell még kb. 6 évet.
2021. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy boldog lenne? Nem lenne rajta felelősség? Ezt most nem értem
2021. jan. 2. 18:12
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Én nem értem miért jonnek ide belerúgni a kérdezőbe a jelen helyzetből kell a legjobbat kihozni ami már adott!! A gyerekek megvannak ... és több olyan beteg embert tudok akiből konkrétan ez hozta elő és súlyosbította a dolgokat ... senki sem jós vagy látnok hogy előre tudja.

Nekem apukám 6 éves koromban meghalt, lehetett ezt előre tudni ? ...... képtelenség mindenre felkészülni

2021. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
20%

8: egy halálesetre nem lehet felkészülni.


Viszont a depresszió nem a semmiből szokott előkerülni egyik napról a másikra (ahogy az alkoholizmus, a drogok, a szerencsejáték függőség, vagy az erőszakos temészet sem).


A GYK mégis tele van olyan kérdésekkel, hogy akkor most a 2 gyerekkel ebből hogy lehet kifarolni. Bocs, de a Darwin díjasokat nehéz sajnálni

2021. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

9 Sokszor a depresszió is sokáig rejtve vagy alig észrevehető marad.

Aki nem ért az ilyesmihez annak főleg, hiszen nemtudja milyen jelekre kell figyelnie.

2021. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!