Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet kezelni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni ezt a fajta viselkedést?

Figyelt kérdés

A párommal 15 éve vagyunk együtt, ebből az utolsó 5 év maga a pokol bizonyos szempontból.

Képtelen vagyok vele megbeszélni bármilyen konfliktust. Ha aktuálisan akarok róla beszélni amikor a dolog megtörténik, akkor ordít, a szavamba vág, élből tagad (minden gondolkodás nélkül) ahogy meghall egy olyan szót ami neki nem tetszik. És itt most nem káromkodásra kell gondolni, hanem, ha azt mondom például, hogy "el akarod sunnyogni", akkor ott a "sunnyogni" előtt és után teljes radír van és csak annyit tud dacosan mondani, hogy "én nem sunnyogok" és addig nem hajlandó tovább menni a vitában ameddig ezt vissza nem vonom. Utána pedig teljesen más irányt vesz a vita, mert arról kell beszélni, hogy szerinte én rosszindulatúan vádaskodom és sunnyogásnak nevezem amit csinál, pedig aztán...majd megmagyarázza, hogy szerinte miért vagyok én gyökér, és egyébként is mennyi mindent elnéz nekem, én meg minden kis dolgon kiakadok (itt belül már sírok és nevetek egyszerre) és egyébként is a múltkor én sem voltam jobb, pedig ő is mondhatta volna, hogy...és itt már 5-10 perce csak ő beszél amibe én nem vághatok bele, mert még jobban elkezd üvölteni. Én pedig nem tudtam megmagyarázni neki, hogy az én szemszögemből mi tűnt sunnyogásnak. :)


Nagyjából így zajlik nálunk egy vita.


A kapcsolatunk utóbbi éveire alapvetően jellemző a sok vita, ami abból fakad, hogy ezer éve megígért dolgokra nem képes odafigyelni. És itt nem kell apró dolgokra gondolni amik amúgy az átlag kapcsolatban a viták nagy részét adják. Nálunk olyan dolgokról van szó, hogy haldoklik a szexuális életünk és én arra kértem, hogy 10en X év után legyen kedves kezdeményezni, mert nekem is jól esne (én vagyok a férfi egyébként, ha a kontextusból eddig nem volt tiszta).

Vagy hogy hallgasson végig és ne vágjon a szavamba, ha beszélek. Ahogy a fenti példában is levezettem, ez nagyon sűrűn előfordul.


Ezeket leszámítva egyébként nagyon jól működünk együtt, bármilyen hihetetlen is. Minden feladatot remekül veszünk az életben, ha az egyikünk lent van, akkor a másik felhúzza. Azonos az érdeklődési körünk, az energiaszintünk, ugyanakkor vagyunk lusták és aktívak is, szóval tényleg tök jó kis csapat lehetnénk, de engem ezek a viták kikészítenek.

Többször mondtam neki már évek óta, hogy én ezt nem bírom tovább, minden lepereg róla, sőt azonnal visszatámad. Így nem haladunk, ő nem befogadó, nem gyakorol semmi önkritikát és ennek így nincs értelme, váljunk el. Ilyenkor mindig megzuhant, 2-3 hétig normális volt velem, majd kezdődött minden elölről.

Az utóbbi időben már ő is felhozta többször a válást, mert neki is elege van, mert véleménye szerint nekem nem lehet megfelelni.

Holott ez nem igaz, mert meg lehet, sőt én kommunikáltam vele mindent, hogy mit várok - szerintem nem ordenáré nagy dolgok ezek -, csak egyszerűen tojik rá magasról és hagyja, hogy elragadják az indulatai, mert hogy nagyon indulatos, ha ez eddig nem jött volna át. :)

32 és 35 évesek vagyunk egyébként, gyerek nincs még. Nyilván ebből a tapasztaltabbak azt hoznák ki, hogy hagyjuk egymást békén, de én nagyon meg szeretném javítani ezt a helyzetet valahogy.

Volt már valaki hasonló cipőben? Volt visszaút? Minden tanácsot, tippet szívesen fogadnék.



2021. jan. 5. 04:01
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Mintha magunkat latnam. A parom pasziv agressziv, soha nem kiabal, nem emeli fel a hangjat, de ha megkerdojelezem barmilyen teren, azonnal csendes bosszut all. Semmilyen kritikat nem fogad el. En azt teszem, hogy kerulom a konfliktust. Peldaul: finomat foztem? Persze, csak most van valami baja gyomrommal. Gyereknevelesben teljesen mas elvet vallunk, persze neki kell igazanak lenni, ennek eredmenye egy 29 eves szoba fiu aki gyakorlatilag nem hagyja el a szobajat, csak jatszik. Mar csak megvonom a vallam, es sajat hobbikat csinalok, nem eroltetetem a dolgokat. Szerintem fiatal vagy, nincs gyerek, valj el a picsaba.
2021. jan. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Egy válással a hátam mögött mondok véleményt, úgy hogy emberileg egy rossz szót nem tudnék mondani a volt férjemre .

Mint ember ,mint barát nem sok korrektebbet ismerek. Normális kapcsolatban maradtunk, néha váltunk pár mondatot.

Soha nem voltak nagy veszekedések köztünk. Minden beszéljük meg mondat tőlem indult. És ő figyelmesen bólogatott és igazat adott,voltak ígéretek, próbálkozások, de egyre inkább úgy éreztem, hogy semmi nem történik. Olyan volt, mintha sosem beszéltünk volna a problémáinkról.

Jó néhány évbe telt,sok próbálkozásba, mire rájöttem hogy vagy nagyon rosszul csinálok valamit és képtelen vagyok megoldást találni vagy ennyire nem tudunk együtt működni mint házaspár,mert olyan ,mintha minden törekvést szabotálna a passzív, csendes viselkedésével.

Nehéz volt rájönni, elfogadni, hogy a régi terveink, céljaink már nem közösek. Amit ebből megtanultam, hogy egy problémát nem szabad szőnyeg alá söpörni. Ha a másik nem hajlandó véleményt mondani, néha ötletet mondani, hogy mégis hogy oldjunk meg valamit, akkor ott csak a csoda segíthet. Nincs kivel megoldani a dolgokat. Egyedül nincs esélyem olyan pozitív változást elérni, ami neki is megfelel, ha csak bólogat a véleményemre hogy rendben van, a sajátját pedig nem képes megfogalmazni vagy akár megvédeni.

Úgy mentek el az évek, hogy utólag jöttem rá, hogy ezt nagyon rég elcsesztem azzal, hogy vártam a változásra, aminek a legkisebb jele sem volt.


Szóval jó dolog, ha hajlandóak vagytok leülni, beszélni róla és mindketten tenni is. De ha 1-2-több éve úgy érzed hogy semmi...Akkor már nincs értelme.Nem lesz olyan, hogy egy reggel úgy ébred a másik hogy 180fokot fordul és minden jó lesz. A közben elszaladt évek próbálkozásai úgy ledaráltak bennünket, hogy már egy helyiségen belül sem szerettem vele lenni.

A legnehezebb dolog volt rájönni, hogy én mit rontottam el,mert bőven van benne részem, hogy ez lett. Nem egy tanmese, de legalább a tanulsága eljutott az agyamig, talán egy következő lehetőségnél hasznosíthatom.

2021. jan. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Párterápia esetleg? Vagy valami semleges közeg, ahol valaki "tolmácsolhatja" köztetek amit mondtok? Mert a jelek szerint ti konkrétan elbeszéltek egymás mellett. Amúgy ha abban sincs benne, és nem is hajlandó egyszer normálisan leülni, megbeszélni mégis mi a konkrét probléma, hogy lehetne ezen változtatni, akkor te hiába szeretnéd megmenteni, látod mire mész vele egymagad.

Őszintén kívánok sok sikert, ez nagyon szomorú, amikor ilyenen megy el egy amúgy szuper kapcsolat.

2021. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: köszi, hogy ilyen jól összefoglaltad, szerintem ebben benne van a lényeg.


Remélem, Neked is segített, kedves Kérdező - nekem sokat, ment a zöld pipa!!:)

2021. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!