Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova költöztél válás után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova költöztél válás után, hogyan lett saját lakásod?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 00:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%

Akkor nem koltozol el. Ottmaradsz.

Ugyveded legyen. Az intezi a lakhatasod.


Miert mesz el onnan?? Amikor bekoltoztetheted az uj csaladtagjsid meg barati korod?

2021. febr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Volt örökségem.


De normális ember nem a készbe teszi a valagát, hanem maga is tesz bele, ha közös lakást vesz, amit aztán el is lehet adni. A pénz felével meg azért lehet már mit kezdeni.

2021. febr. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Normális ember vagyok, nem a készbe tettem a valagam, de hiába adjuk el, fél lakás árából nem fogok egészet venni. Hogy miért kell itt egyeseknek olyan nagyon okos megmondó embereknek lenniük...és pont te oktatsz az örökségeddel, aki azt sem tudja milyen saját magad megszerezni egy lakást, megdolgozni érte, átélni a pillanatokat mikor újra és újra fizetni tudsz a tőkébe, majd érezni milyen mikor már látod a végét...
2021. febr. 17. 01:53
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Nincs mese gyűjteni kell hozzá,addig keresni kell egy albit ahol tudsz bérelni egy szobát esetleg vissza költözni a családhoz ha van rá lehetőséged,esetleg el költözni vidékre ahol találtál új munkát na ott van olcsóbb lakás.
2021. febr. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Apámék megengedték, hogy beköltözzek a nyári konyhába, ahol régen az öregek laktak. Mert egy kanyi vasam se maradt. Ráadásul váláskor az uram még ostorral is megvert.
2021. febr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősökről tudok mesélni:

- Kölcsön.

- Hazaköltözés a szülőkhöz.

- Összeköltözés ismerőssel.


Egyébként, pont ezért nem akarok anyagilag teljesen kiszolgáltatni magam másnak és felesben venni házat/lakást. Vicces, hogyha felhozom ezt ismerkedéskor, akkor egy utolsó szemét vagyok.

2021. febr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is az a szitu, hogy mindkettőnknek van saját lakásunk, így egyikünk se harapna xarba esetleges válásnál.
2021. febr. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

Tök jó, hogy egyesek párkapcsolat címén oldják meg a lakhatásukat. Ha nem lenne a párod, hol laknál? Ha közösen vettétek, eladjátok, marad annyi, amit a párod nélkül értél el és aztán azzal kezdesz valamit, addig élsz ott, ahol a párod előtt éltél. Nyilván ugyanez igaz a párodra is.

Tudom, nem egyszerű, mi pl. ezért nem válunk. Pedig csak az enyém a ház, de nincs szívem albérletbe küldeni, meg nekem is egyszerűbb így a rezsi.

2021. febr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakás fele a tiéd, akkor az elég, hogy jó törlesztővel hitelre vegyél sajátot. Ha ezt nem akarod, akkor albérlet.
2021. febr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

"Tök jó, hogy egyesek párkapcsolat címén oldják meg a lakhatásukat."

Miért, jelenleg milyen lehetőségek is vannak Magyarországon? Nem tudom feltűnt-e, de 2015-től (ahogy behozták a CSOK-ot és a többi), ebben az országban szinte lehetetlen lakáshoz jutni. A "spórolj, tegyél érte és dolgozz!" bullshitek már rég nem játszanak. Ha itt nem örökölsz, vagy nincs erős szülői háttered, akkor kész, beszívtad.


Nyilván a párkapcsolaton keresztül lakáshoz jutás sem valami jó életút, de mégis milyen alternatíva marad? Az albérletrabszolgaság? Vagy a mamahoteles lúzer szerepe? Hát teljesen meg tudom érteni, ha valakik inkább racionális szempontok alapján létesítenek párkapcsolatot.



Kérdező:

Sajnos rossz hírem van. Ha nincs családi segítség, nincs vagyoni alapod és nem keresel valami kiemelkedően jól, akkor nincs kiút. Akkor inkább maradjatok együtt. Ha elég nagy a lakás, akkor nem is muszáj egyszobában lenni. Elég, ha házasságból lefokozzátok magatokat lakótársnak.

2021. febr. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!