Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg önző anya vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg önző anya vagyok amiért elváltam?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam, az apjától nemrég elváltunk. Évekig bántott szavakkal, utólag már fizikailag is. Elhagytam, ígért fűt fát, sőt utólag még a szülei is, hogy ők garantálják, hogy mostantól minden más lesz 🙄. Nem mentem vissza, döntöttem és kész. Azóta túl vagyunk mindenen, neki már várandós barátnője van. De van egy valaki akitől azóta is folyton megkapom, hogy önző voltam, mert ha egy kicsit is gondoltam volna a fiamra, adtam volna még egy esélyt, hogy ne nöjjön fel "csonka családban" hogy milyen rossz lehet ez most neki, hogy minden második hétvégén van ott. Hogy csak magamra gondoltam, hogy arra nem, hogy ez az ő lelkét, hogy megviseli. Hogy amikor az exem azt ígérte megváltozik, komolyan is gondolta, merthogy állítólag tényleg megváltozott (én nem így látom, de mindegy is) jelzem ismét, hogy már mindketten túl vagyunk egymáson. De amúgy ha látnám is a pozitív változást rajta akkor sem bánnám, akkor sem mennék vissza hozzá. De ez a személy akiről beszélek, aki tulajdonképpen egy jóbarát, szó szerint azt érezteti velem, hogy én vagyok a hibás mert feladtam, hogy egy kudarc vagyok. És van neki egy elve a válásról, hogy ő inkább ülne kényszer házasságban minthogy ezzel tönkretegye a gyereke életét.

2021. jún. 28. 01:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
És miért nem szabadulsz meg ettől az úgynevezett jóbaráttól?
2021. jún. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
A gyereknek sem hiszem hogy jót tenne ha azt látná hogy egy párkapcsolat verbális és nonverbális bántalmazásra épül. Jól tetted amit tettél. A gyerekednek a jó kapcsolatot kell tudnia felismerni, hogy nagyobb korába ezzel ne legyen gond. Apa képe pedig van most is és ha esetleg neked később alakul majd valami akkor nem csonka családban nő majd fel a pici sem.
2021. jún. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember nem a barátod. Az hogy az édesanyját bántalmazzák, és neki ezt kell nap, mint nap látni, az olyan pszichológiai problémákat okozhatott volna benne, amivel élete végéig kezelésre szorul. Most legalább megvan az esélye, hogy kiegyensúlyozott szülőket, és normális mintát lát.
2021. jún. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Elvált szülők "gyereke" vagyok, 22 éves voltam, amikor a válás megtörtént, egy eleve halott kapcsolatban. Így utólag azt látom, hogy sokkal kevesebbet sérültem volna pszichológiailag, ha inkább csonka családban növök fel. És igen, lehet, hogy maga a válás megviseli a gyereket, de hosszú távon még mindig ez a jobb befektetés.


Amit a gyerek otthon lát, az lesz számára a normális, az alapvető. Ha az otthonában szeretetlenség van, azt valamilyen módon kivetíti magára, a többi emberi kapcsolatára, a világnézetére, stb., illetve párkapcsolati nehézségei is adódhatnak amiatt, ha az elsődleges előtte levő minta diszfunkcionális. Arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyen átveszik a bántalmazott szülő kétségbeesését, vagy az egész helyzet okozta szorongást.


Jó döntést hoztál, hidd el, és ismeretlenül is büszke vagyok rád!

2021. jún. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Csúnyán elvált szülők gyereke vagyok,8-10 éves voltam akkor... Hidd el, jól tetted.

F.

2021. jún. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Ki kellett volna várnod, amíg elkezdi terrorizálni és ütni a gyereket is? Az ilyen sose változik, csak rossz irányba.
2021. jún. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A világ legnagyobb baromsága ez a "gyerek miatt nem szabad külön menni".

Az én szüleim 13 éves koromban mentek szét. Szerinten kb. 5 évvel korábban meg kellett volna lépniük.


Ez az ember nem a barátod. Ha az lenne, akkor tiszteletben tartaná a döntésedet és támogatna.

2021. jún. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Kell neked ilyen barat?
2021. jún. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Én is elvált szülők gyermeke vagyok, 13 éves voltam, ami ráadásul szerintem pont az a kritikus kor, amikor még a gyerek fiatal, de már rendesen felfogja hogy mi történik.

Apám nem verte anyámat, de még így is örülök, hogy elváltak. Azt végképp nem akartam volna látni, hogy ide lesüllyed a kapcsolatuk.

2021. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Egy verbálisan bántalmazó kapcsolatban voltak szüleim, néha volt fizikai is, ők sem váltak el miattunk testvéremmel, de gyerekként ezt átélni szinte minden naposan egy borzalom, jobban jártak volna egy válással. Persze bizonyos szinten körülményesebb, de ha azt nézed, hogy mikor felnő a gyereked, akkor ezek a problémák nem fognak annyira nagy nyomot hagyni. Bennünk testvéremmel örök életre nyomot hagyott, amit sosem tudunk kitörölni még szakember sincs olyan, aki egy ilyet megoldhatna. Anyám azóta meghalt, testvérem elköltözött, én egyedül élek, apám vidéken külön él. Gyakorlatilag mindenki egyedül él, egymástól távol, a család széthullott, testvérem apámra haragszik, velem is alig kommunikál. Ezt senki sem fogja visszaadni, pedig anno mi mások szemében minta család voltunk. Ergo jól döntöttél és ne hallgass arra, akinek fogalma sincs erről, az nem a barátod. A volt férjednek már van várandós barátnője, az nem számít neki? Aki foglalkozik veled, az mindenben támogat. A gyereked nem fog csonka családban felnőni, mert apja ugyanúgy van és még lehet akár pótapja is.

2021. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!