Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg önző anya vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg önző anya vagyok amiért elváltam?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam, az apjától nemrég elváltunk. Évekig bántott szavakkal, utólag már fizikailag is. Elhagytam, ígért fűt fát, sőt utólag még a szülei is, hogy ők garantálják, hogy mostantól minden más lesz 🙄. Nem mentem vissza, döntöttem és kész. Azóta túl vagyunk mindenen, neki már várandós barátnője van. De van egy valaki akitől azóta is folyton megkapom, hogy önző voltam, mert ha egy kicsit is gondoltam volna a fiamra, adtam volna még egy esélyt, hogy ne nöjjön fel "csonka családban" hogy milyen rossz lehet ez most neki, hogy minden második hétvégén van ott. Hogy csak magamra gondoltam, hogy arra nem, hogy ez az ő lelkét, hogy megviseli. Hogy amikor az exem azt ígérte megváltozik, komolyan is gondolta, merthogy állítólag tényleg megváltozott (én nem így látom, de mindegy is) jelzem ismét, hogy már mindketten túl vagyunk egymáson. De amúgy ha látnám is a pozitív változást rajta akkor sem bánnám, akkor sem mennék vissza hozzá. De ez a személy akiről beszélek, aki tulajdonképpen egy jóbarát, szó szerint azt érezteti velem, hogy én vagyok a hibás mert feladtam, hogy egy kudarc vagyok. És van neki egy elve a válásról, hogy ő inkább ülne kényszer házasságban minthogy ezzel tönkretegye a gyereke életét.

2021. jún. 28. 01:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%

Az én szüleim úgy voltak mint Te, hajszolták a szerelmet ..... csak épp nem jött be a sokadik tingli Tangli kapcsoalt sem....azóta apukám már elhunyt , anyukám meg így 50 én jóval túl is tingli tanglizik......

én gyerekként bármit !! Megadtam volna, hogy normális családom lehessen 😟😟😟😟

Bar ma már annyi a valas hogy lassan az lesz a kirívó aki családban neveli fel a gyerekét. Nem megbántani akarlak de én gyerekként így éreztem.

2021. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy gyerek után hagytad ott akkor nagyon jó elsejeid vannak hogy taláj neki egy pótapát neki.

A normálisabb férfiak értékelik az erős anyukákat főleg 30 felett.

Jó döntést hoztál büszke vagyok rád.

Az állítólagos barátodat meg dobd ki.

2021. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

11-es


Mennyivel lett volna jobb a gyermekkorod, ha a szüleid utálták volna egymást és állandó lett volna otthon a feszültség, lelki/testi bántalmazás? Milyen érzés lenne számodra az, ha tudnád, hogy a szüleid lehúztak 10-15 évet egy boldogtalan kapcsolatban, csak azért, hogy te családban nőlj fel?

2021. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

13 Nem volt soha gy veszekedés vagy hangos szó sem! Nem volt szerelem ... a nem minősítem milyen anyam azt hajszolja 50 pluszosan is csak már mindenki csak kineveti, mert szànalmas.

Engem bánt a mai napig, hogy mi lett volna , ha..... 😟😟😟

nálunk nem voltak komolyabb problémák ( nem csak én gondolom így , anyum is ezt mondta) nyilván más ha valaki azért válik el mert a részeges férje összeveri.

2021. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
11-es sajnálom, hogy ezt át kellett élned, aterzem ugyanis az én szüleim is elváltak, ami gyerekként fájt, hiányzott anyám jelenléte, 8 éves voltam, de valahogy én már akkor értettem, hogy ők nem jók együtt, külön külön igen, de együtt nem, és igen traumat hagyott bennem, de sokkal rosszabb úgy felnőni, hogy a folyamatos veszekedés legyen, annak ellenére, hogy elváltak a veszekedések ugyanúgy megmaradtak a család többi tagjai közt. De mai napig sem sajnálom, hogy elváltak, főleg most, hogy már én is tudom milyen az, ha valakivel kényszerből vagy együtt, én igenis sokáig próbálkoztam javítani a helyzetünkön, de sajnos egyedül nem voltam elég hozzá, és amikor a dolgok odáig fajultak, hogy a gyerek megijedett amikor elorditta magát a férjem, és hogy már engem is rettegésben tartott a kiszámíthatatlansága, az agressziója, igen feladtam. Úgy gondolom, hogy mivel a fiam még kicsi, így könnyebben hozzászokik a helyzethez, és bár tudom, hogy egy életre megviselheti és haragszom is magamra, de ha ott maradtunk volna sokkal komolyabb következményei lettek volna, kezdve ott, hogy egy idő után ő is elkezdett volna velem úgy beszélni és viselkedni mint az apja, nem tisztelni stb, ami most csak nekem lett volna rossz, de felnőtt korában, emiatt nem tudna normális kapcsolatban lenni senkivel, ha ő is agresszív lenne a párjával, végül egyedül maradna, és felnőttként ezen már késő változtatni, mert már a személyiségévé válik. És sajnos az apukája nem csak ebben mutatott volna neki rossz példát, hanem mindenben, felelősségtől elkezdve mindenben csak negatívat tanult volna tőle.
2021. jún. 28. 10:39
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, ami veletek történt. Mindemellett, apukától nem elváltatok, hanem elváltál.

A jóbarátot tiltsd le. Nem hiszem, hogy szükséged van rá. Gondolom senkije nincs, nem is lesz, így könnyen ítélkezhet, hogy ő inkább kényszerházasságban vergődne. Hát hajrá.

A gyereknek tényleg jobb lenne a feszkóban, vitában, balkékkal a feje felett felnőni mint anyukájával "csonka családban". Álszent duma. Nem kell vele szóba állnod. Jól tetted.

2021. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

"De ez a személy akiről beszélek, aki tulajdonképpen egy jóbarát, szó szerint azt érezteti velem, hogy én vagyok a hibás mert feladtam, hogy egy kudarc vagyok. És van neki egy elve a válásról, hogy ő inkább ülne kényszer házasságban minthogy ezzel tönkretegye a gyereke életét."


Hát erre csak azt tudom mondani, hogy ilyen barát mellett ellensègre sincs szüksèg.


A gyerek èletèt azzal tetted volna tönkre, ha bántalmazó családban nő fel.

Az ilyen "barátokat" meg le kell èpíteni, semmi szüksèg az ilyenre. Tulajdonkèppen azt csinálja mint az exed, szavakkal bántalmaz, ès azt sulykolja veled, hogy milyen rossz vagy.

2021. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem hibáztál te semmit!

ilyen barát / ellenség meg kell a kutyának.


De hát már rég elkanyarodott az életek egymástól, minek ezen huhogni?


Felnőtt embernek meg ne a szülei igérgessék, hogy majd megváltozik.

Nevelték volna normálisra!

2021. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem, a mai világban ez nem az.
2021. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól döntöttél kérdező, bátor vagy, és nagyon köszönöm Neked a gyereked nevében is!


-egy diszfunkcionális felnőtt, akiben egy életre nyomott hagyott apja nárcisztikus őrjöngése és anyja behódolása, úgy nőttem fel,hogy anyát minden nap megsiratták a szemem láttára.. mit nem adtam volna, hogy elváljanak, de minden igyekezetem és őrjöngésem ellenére sem sikerült

2021. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!