Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » S...O ..S Valaki esetleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S...O ..S Valaki esetleg jártas a vállásba és a CSOK-ra felvett hitelre?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 10honapos kisfiunk a férjemmel kapcsolatunk nagyon is elromlot annyira hogy a válláshoz folyamodunk. Nem akarok bele menni milyen tragar banto szavakat mond. (Leköpöt hajamra ragadt stb st .) Én már leszeretném zárni ezt a házas életet. Persze a kisfiamal. Amit a férjemre nem biznék mert napi szinte 10percet ha foglalkozik vele. Napi rutin. Munka haza jon puszi a fiunak aztan este 10-11 éjfélkor haza jön a szüleitol. (Napi szinten igy folyik) Nem foglalkozik a családjával. Nem hogy engem az egyetlen fiat is elhanyagol turelme nincs hozzá. Felvan háborodva ha a kisfiu nem akar hozzá menni. Az lenne a kérdésem hol kell beadni a vállopert? Kinek kell fizetni és mennyit? CSOK-al kaocsolatban pedig 3 gyereket valaltunk be hogy lakást tudjunk venni ugyebar 1 megszuletett plusz lakas hitelt vettunk fel. Mert a csok volt az ön erő és hitelt vettunk meg fel hogy megtudjuk venni a lakast amibe lakunk.. Viszont én nem szeretnék itt lakni ebbe a házba. Olvastam utána hogy az én részem megveheti a bank? Vagy hogy müködik? 100% hogy én nem akarok a férjem felesege lenni se a közős házban lakni vele.
2021. júl. 13. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságon lehet beadni a keresetet, de nem ártana ha fogadnál egy jó ügyvédet... A gyereket valószínűleg nálad fogják elhelyezni, ami felett láthatási joga lesz a férjnek, illetve meg fognak állapítani gyerektartást is.

A házastársi vagyonközösség felbomlásakor háztartási közös vagyon ÉS a házasság alatt keletkezett kötelezettségek is fele-fele arányban oszlanak. Ez a hüvelykujj-szabály, de szerezz egy jó ügyvédet mert baromi sokat fog számítani a jó "matek".

2021. júl. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te maradsz a lakásban a gyerekkel, akkor a CSOK-ot vissza kell fizetnetek. Meg persze a hitelből sem tudsz csak úgy kilépni, hogy bocsi, meggondoltam magam. Azt meg hogy érted, hogy a részed megveheti a bank? A lakás egyelőre a banké, hiszen az ő pénzén vettétek. Ha a CSOK-ot visszafizettétek, és a férjed egyedül is hitelképes, akkor átvállalhatja egyedül a hitelt, és akkor majd övé lesz a lakás. Te meg kérsz gyerektartást.
2021. júl. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A CSOK-ot és a kamatokat is vissza kell fizetni, tehát 10 helyett 12-13 milliót, attól függ, mikor vettétek fel. A házra a hitelt is tovább kell fizetni, felesben, vagy egyik kivásárolja a másikat, vagy eladjátok a lakást, kifizetitek a hitelt, és felezitek, ami marad. Ha pénz marad, akkor azt, ha adósság, akkor azt.

De mindenképp keress ügyvédet, mert anélkül nem fog menni.

2021. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez kemény, 10 hónapos a gyerek, mégis mi változhatott meg annyira, hogy ennyire tőnkremenjen egy kapcsolat? Beadhatod a válópert, a lakást eladhatjátok és egy jó nagy mínusszal kiléphettek belőle.
2021. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez anyagilag mindenképpen bukó lesz. A CSOK-ot vissza kell majd fizetnetek, hiszen a szerződésben foglaltak nem teljesülnek. A lakáshitelt is fizetni kell a válás után is, vagy felesben, vagy egyikőtök kivásárolja a másikat. De általában ilyenkor eladják a lakást, a vételárból megy a hitel végtörlesztése, és felezik ha marad valami.
2021. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!