Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosulatlanul felvett gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosulatlanul felvett gyermektartási pénzt visszakövetelheti az apa?

Figyelt kérdés
A gyermekem 10 éve nem tartja velem a kapcsolatot sem ő sem az annya, viszont a facebookon nyomon tudom követni életének eseményeit. Tudtommal 1 éve okj-s képzésre jár ahonnan "fizetést" kap, ezáltal jogosulatlanná válik. Vissza tudom igényelni a pénzt? Még mielőtt belémkötnétek: nem sajnálom tőle a pénzt, az annyától sajnálom, akiről hírekből tudom hogy nem arra költi a pénzt amire kéne

2016. aug. 25. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem jogosult már a gyerektartásra, és ezt ők nem jelentették, illetve továbbra is felvette, akkor minden további nélkül mehetsz a bíróságra, és visszakövetelheted.

Azt sajnos kétlem, hogy egyszerű felszólítással, pereskedés nélkül eléred, hogy visszafizesse, pedig ő is megspórolná rajta a perköltséget.

2016. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van ennek elévülése?
2016. aug. 25. 09:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Mérlegelj.

Mennyi pénzről van szó? Ha pár százezer akkor hagyd a francba, és ne fizesd tovább. Több lenne a pereskedés, mind anyagilag, mind időben.


Ha milliós tétel akkor keress egy ügyvédet.


Egyébként meg, a Ptk. 4:211 (2) bekezdése alapján az akinek folyósítják a tartást, köteles a bíróságnak bejelenteni, ha a jogosult tartásra való rászorultsága megszűnt. Ha ezt elmulasztja, akkor szerződésen kívül okozott károkért való felelősség általános szabályai szerint felel (ok ebbe ne menjünk bele, ez hosszú). Elévülése 5 év. Amúgy, nagykorú a gyerek, feltételezem. És egyébként érdemtelen a tartásra (4:220 (3) a) és 4:220 (4) bekezdés), mivel indok nélkül nem tart veled kapcsolatot.

2016. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, ez nem válasz a kérdésre, de olyan nincs, hogy a gyermeked nem tartja veled a kapcsolatot. 10 évvel ezelőtt még gondolom, kisiskolás volt, nem hozhatott önálló döntést-

Tehát a mondat úgy helyes: "10 éve nem tartom a gyermekemmel a kapcsolatot." Nem tudom, erre mi lehet a mentség.


Egyébként igen, jogosulatlanul felvett gyerektartás nyilvn visszajár.

2016. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az annya csalt engem már 2 éve mikor mi elváltunk,mikor én dolgoztam tudtomon kívül ott volt az az ember az ÉN házamban,összebarátkozott a gyerekekkel, elválásunk után ellenem haragították a gyerekeket hazugságokkal,jártam egy darabig, de mikor a saját gyermekeid aztmondják hogy takarodj innen borzasztó érzés... 1 éven keresztül jártam 2 hetente 140kilómétert oda vissza, az anyázásért,a rágalmakért, mikor a volt feleségemet kérdeztem hogy honnan szedik ezt a gyerekek csak annyi volt a válasz hogy semmi közöd hozzá,de lassan takarodhatnál már elfele.... Amit vittem játékokat a gyermekeimnek azokat minden utánavaló látogatásomkor törötten vigyorogva visszaadták stb... Te hogy cselekedtél volna???
2016. aug. 25. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Konyorgom! ANYja!
2016. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

10 éve nem láttad a saját gyereked... hát gratula szuper apú

amúgy az össztöndij...

te se gondoltad komolyan olcsó jános

komolyan mondom árvasságival jobban járna az a gyerek mint veled

2016. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Már elnézést a többi válaszadótól, de mégis hogy veszi a bátorságot, hogy ilyeneket ír a kérdezőnek? Minek válaszoltok, ha a kérdést és a kommentet el sem olvassátok rendesen? Kapott a kérdező elég bántást már a szeretteitől! A nyelvtann*cinak meg üzenem, lehet, hogy kérdezőnek nem volt gusztusa leírni az "anyája" szót, amin nem is lenne mit csodálkozni. Kérdező, véleményem szerint akkor cselekszel helyesen, ha elintézed, hogy minél előbb szüntessék meg a gyerektartás levonását. Vissza az összeget nem perelném, valószínűleg elköltötték már a pénzt, és egy végeláthatatlan, idegőrlő háborúskodás kezdődne csak. Ne sajnáld már ezt a pénzt. Üdv
2016. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

talán ne vegyünk mindent kézpénznek amit a kérdezők irtnak magukról érdekes mindig ök a jók, de egy felnött embernek tényleg akkora probatétel hogy 10 éven át néha meglátogasa a gyereket

csak mert a gyerek viszabeszél...

ja ha probálkoznál és minden hétvégén ott lennél megszokna a gyerek

a legkönyebb mindent az anyára kenni

2016. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Legjobb barátnőm egy olyan intézményben dolgozott egy ideig, ahol apukák ellenőrzött keretek között találkozhattak a gyerekükkel. Olyan apukák, akik amúgy nem tudtak volna, vagy mert alkoholisták,vagy pszichés problémáik vannak, vagy nincs megfelelő lakás, ahova tudnák vinni láthatásra a gyereket, ilyesmi.

Na, tudom, kérdezőnél nem ez a helyzet, ebből csak azt akarom kihozni,hogy ha valaki látni akarja a gyerekét, az megoldja, olyan nincs, hogy nem. Lehet, hogy az első pár alkalommal egy válás után a gyerek elküldi melegebb éghajlatra az apját, de ha apuka ragaszkodik a dologhoz, és igenis, hogy rendszeresen elviszi a gyereket, és kedves vele, akkor a gyerek rájön, hogy nincs igaza. Persze egy bizonyos korig. Pl. a kamaszokkal már nem lehet mit kezdeni, de gondolom, itt a gyerek még kicsi volt a váláskor.

2016. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!