Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelt kérdés
Két évig sem voltunk házasok a férjemmel, a lakás, autó az enyém, még jóval a házasság előtt szereztem. Közösen szerzett vagyonunk nincs. Törvény szerint a lakás értékének legalább 1/3-a ún lelépési pénzként jár neki. Számomra felfoghatatlan... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2010. szept. 5. 13:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Ez melyik törvény?
2010. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, az ügyvéd olvasta fel a polgári törvénykönyvből, ha jól emlékszem lakáshasználati ellendíj címen, de lehet butaságot mondok.
2010. szept. 5. 13:20
 3/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy ez hivatalosan igy megtortenhet, de En nem egyeznek bele, es pereskednek!
2010. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Mert ha van ilyen, akkor az azt mondja ki, hogy bárki beköltözik hozzám, akár egy hétre is, ha lelép követelhet a saját tulajdonú lakásomból?????
2010. szept. 5. 13:22
 5/37 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen szerintem nincs, elég abszurd lenne, és felháborító! Net-en nincs semmi? a jogi fórumokon böngésztél már? lehet találsz vmit a témában.
2010. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Néztem,van lakáshasználati díj, abba az esetben, ha egyik fél a lakásban marad, ő fizethet. De nincs leírva egyértelműen, hogy ez saját tulajdonú lakásra vonatkozik-e.
2010. szept. 5. 13:26
 7/37 anonim ***** válasza:
61%
anyukám, keress egy saját ügyvédet, mert az exed és az ügyvédje jól át akar verni....
2010. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
66%
De én is hallottam ilyet, valami papírt kellett volna írni házasságnál, hogy az a tied, és nem osztod meg, asszem :/ Bár lehet hülyeséget mondok.
2010. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
13.28-as köszi,eddig már én is eljutottam, de ha már te is leírtad, azt is leírhattad volna, hogy miért, hisz ez lenne a válasz a kérdésre.Köszi
2010. szept. 5. 13:31
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

"bárki beköltözik hozzám, akár egy hétre is, ha lelép követelhet a saját tulajdonú lakásomból?????"


A bárki és a férjed között azért van különbség,jogilag és érzelmileg is.

Ilyen törvényről még nem hallottam,ennek tényleg utána kellene járnod,neked is legyen saját ügyvéded,aki a te érdekeidet képviseli és előtúr a PTK-ból neked kedvező dolgokat.

Arról már hallottam,hogy ha tiéd a lakás,de együtt újítottátok fel,akkor az a pénz,amit a férjed a lakásra költött az jár neki,de tulajdonrészről nem tudok.

2010. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!