Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelt kérdés
Két évig sem voltunk házasok a férjemmel, a lakás, autó az enyém, még jóval a házasság előtt szereztem. Közösen szerzett vagyonunk nincs. Törvény szerint a lakás értékének legalább 1/3-a ún lelépési pénzként jár neki. Számomra felfoghatatlan... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2010. szept. 5. 13:11
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a pénzt kapta vissza, hanem mivel neki 2 db hitele volt, ügyvéd előtt ki lett számolva, hogy mindkettőnknek ugyanannyi járna vissza, így egyikőnk sem követelhet semmit ebből a pénzből.
2010. szept. 5. 13:42
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
ácsi, ha a hitelt együtt fizettétek (fizetéseitek ugye közös vagyon), akkor annak amit a házasság alatt fizettetek, annak a fele a férjet illeti...ha kifizetted kp-ben és ő azt elfogadtak, akkor viszont bukta a tulajdonrészt ;)
2010. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha hitel van a te neveden levő ingatlanon, akkor az a te hiteled, ami esetében sem értem, hogy mi köze van az ingatlanodhoz. Ráadásul az ingatlan jelenleg a banké, és amikor kifizettél mindent szépen visszakapod.


Bizonyítható, hogy utalt a hitelező bank felé havonta egy összeget a férjed a saját bankszámlájáról?

Szerintem a bank ilyen utalást nem fogad el, csak attól, aki adóstársként van megjelölve. Ha adóstárs volt a férjed, akkor viszont volt tulajdoni hányada is az állítólag különvagyon ingatlanodban.


Szóval most kinek a nevén volt a lakás?

2010. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
És ez le is van papírozva? Baromira nem követelhet semmit ezek után, nem is értem hogy lehet ez. Na meg egyáltalán nincs ennyi igazságérzés az emberekbe? Nem lenne pofám elvenni a másét!
2010. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Csak az én nevemen van a lakás. A férjem nem adóstárs, hisz a házasságkötés előtt 3 évvel vettem a lakást. Nem utalta a folyószámlájáról.
2010. szept. 5. 13:45
 26/37 orsybaba88 ***** válasza:
100%
ne hagyd magad kifosztani, keress saját ügyvédet, vagy próbáljatok megegyezni!!!! lehet nem ártott volna egy házassági szerződést írni, mikor megesküdtetek, de már késő bánat. az a baj, h ha szerelmes az ember és vak, akkor senki nem gondol ilyesmire:) amúgy ez nem fordítva szokott lenni? h a nő akarja a férfi pénzét?! elég szánalmas, ha ez a pali belőled akar élni!!
2010. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Akármit olvasgat az ügyvéd, amiről nincs papír, az nem létezik. Tudja bizonyítani a férjed, hogy van tulajdoni hányada az ingatlanban?

Tudja bizonyítani, hogy átutalással a hitel fizetéséhez hozzájárult? Megjelenik bármilyen utalásnál, hogyha neked utalt, hogy te mire költötted el?


Ha nem akkor valami félreértés van.

A lakáshasználati díj más, lelépési pénz meg nem jogi kategória, adja vissza az ügyvéd a diplomáját, ha ezt a kifejezést használta.

2010. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
75%

Csak az én nevemen van a lakás. A férjem nem adóstárs, hisz a házasságkötés előtt 3 évvel vettem a lakást. Nem utalta a folyószámlájáról.



Akkor a hitelhez és a lakáshoz nincs köze, ezzel kapcsolatban semmit nem kérhet.

Ha számlákkal bizonyítani tudja, hogy a te lakásod felújításához pl. hozzájárult, akkor azt követelheti vissza. Ha tényleg visszakövetelheti.


Az a lényeg, hogy mindennek váláskor papíron kell léteznie, ha nincs leírva, akkor a bíróság nem fog vele foglalkozni.

2010. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
A hitelt minden hónapban befizettük egy folyószámlára. Hol én, hol ő. Így az ő befizetéseinél szerepel az ő neve. De ez a kérdés megoldottnak tekinthető, mivel neki is volt hitele, és azt meg többnyire én fizettem be, mert ő napközben dolgozott. Hozzáteszem az első badott papíron az áll, hogy nincs követelésünk egymás felé. Azért kezdett el szemétkedni, mert a gyerektartást(van egy 2 éves lányunk) nem kézbe kérem, hanem a fizujából akarom vonatni.
2010. szept. 5. 13:56
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
hitelt közösen fizettétek, akkor is, ha csak a te számládról ment volna, ugyanis a fizetéseitek közös vagyonnak számítanak...de ha az ő hitele is fizetve lett, akkor nemigen követelhet semmit...
2010. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!