Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelt kérdés
Két évig sem voltunk házasok a férjemmel, a lakás, autó az enyém, még jóval a házasság előtt szereztem. Közösen szerzett vagyonunk nincs. Törvény szerint a lakás értékének legalább 1/3-a ún lelépési pénzként jár neki. Számomra felfoghatatlan... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2010. szept. 5. 13:11
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erre jó a házassági vagyonjogi szerződés, sok gondot,pert, haragot, félreértést stb. meg lehet előzni vele.Ezt nem kioktatásul irom, de legközelebb, ha netán férjhez mész, tanácsos ilyet kötni.Mi megtettük, és nem azért, mert bizalmatlanok vagyunk a másik irányába, hanem a későbbi viták elkerülése miatt.

Amit a házasságod előtt szereztél,az a Tied!Ha ő közben adott bele pénzt, fizette a hitelt,azt bizonyitani is kell.Ha pedig te kifizetted,akkor semmi követelnivalója nincsen!

2010. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
84%
anyámnak is kellett lelépéti díjat fizetnie apámnak válás után, de az közös tulajdonú lakás volt. sőőt, egyik munkatársam is fizetett ilyet a férjének, de az szintén közös lakás volt.
2010. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Pont erre vagyok kíváncsi, hogy ha nem közös, akkor követelhet-e bármit is.(Mert állítólag igen)
2010. szept. 5. 14:45
 34/37 anonim ***** válasza:
14:32 nem kell bizonyítania semmit a férjnek, mivel házassági szerződés nem volt, ergo a fizetések közös vagyonnak számítanak, ha közös vagyonból fizettek, akkor a közös vagyon felének megfelel ...de mivel a férj hitele is fizetve lett ugyanebből a közös vagyonból, jobb, ha befogja a száját az exférj
2010. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ha nem közös a lakás,akkor az értéknövelő beruházások felét követelheti,illetve a házasság alatt befizetett hitel felét.

Az állagmegóvó munkálatok nem tartoznak ide.Ha tovább makacskodik kérj két évre visszamenőleg albérleti díjat.Oszt ennyi.

2010. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Albérleti díj? Amikor kérdeztem az ügyvédet(nem saját, közösen mentünk el) akkor azt mondta ilyen nincs, pedig hallottam már olyan pert, ahol kellett fizetni
2010. szept. 5. 15:49
 37/37 A kérdező kommentje:

Na túl vagyok a váláson. És valóban van ilyen törvény. Lakáshasználati díj ellenértéke. Akkor is járhat, ha a lakás csak az én tulajdonom, a másiknak úgymond semmi köze hozzá. Még 2 évet sem voltunk házasok, és egy kb. 12 milliós lakásból 3-4 millió járna neki. Kivétel egy eset, ha 100%-ra be tudom bizonyítani, hogy önszántából ment el, a visszatérés szándéka nélkül.

Tanulság: Lakástulajdonosok4444Írjatok házassági szerződést, mert egy élet munkáját vehetik el tőletek a semmirekellők!!!!

2010. szept. 18. 22:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!