Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van ilyen? Lásd lenn

Figyelt kérdés
Két évig sem voltunk házasok a férjemmel, a lakás, autó az enyém, még jóval a házasság előtt szereztem. Közösen szerzett vagyonunk nincs. Törvény szerint a lakás értékének legalább 1/3-a ún lelépési pénzként jár neki. Számomra felfoghatatlan... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2010. szept. 5. 13:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
65%
A lakás használati díj nem a lakás értékének egy harmada, hanem a lakás lakatlan és lakott forgalmi értéke közötti különbség egy harmada. Ez valóban járhat a másik félnek, mert a jog itt azt juttatja érvényre, hogy az élet közösség fennállása alatt a volt férjnek is volt jövedelme, amivel hozzájárult a másik fél vagyonának fenntartásához. A volt férj dönthet úgy, hogy nem kér ezért pénzt, vagy megállapodhattok egy kettőtök számára méltányos összegről. Ha nincs erről megállapodás akkor a bíróság dönt ami nem lesz egy egyszerű menet.
2010. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%

utolsó, hülyeséget mondasz ;)


a házasság előtti különvagyon sose válik közös vagyonná (kivéve sok-sok év után egyes napi használati tárgyak)...legfeljebb, ha odaajándékozta volna a férjnek a lakás felét


nyugi kérdező, a lakás és a kocsi is a tiéd, akkor kérhet bármit a férjed, ha a saját különvagyonából vagy a közös vagyonotokból (fizetéseitek) nagyobb összeg lett a lakásra költve, ami értéknövelő beruházás volt...pl egy ház esetén egy tetőtér beépítése...lakásnál nemigen van ilyen beruházás, esetleg egy teljes felújítás vagy átépítés ...


keress meg egy saját ügyvédet

2010. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
25%
nem utolsó, hanem 13:30 ;)
2010. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Igazad van, van különbség. De mivel időintervallumot nem határoznak meg benne, ezért írtam, tegyük fel ami durva, de mondjuk 1 hónapig lettünk volna házasok. Akkor is jár neki???
2010. szept. 5. 13:35
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugi nem. Ami a tiéd az a tiéd, ezen nincs mit vitázni, én beszéltem egy ügyvéd barátnőmmel, illetve még nem ügyvéd, csak tanul, direkt kifaggattam erről, a ház sosem lesz közös és az autó sem. Felháborító, hogy mik vannak manapság, fogadj egy jó ügyvédet és ne hagyd magad, ami a tiéd az a tiéd.
2010. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
A lakáson hitel van, és az ez idő alatt befizetett hitel felét már visszakapta a férjem. Könyörgöm, lehet ide keresett, de fel is éltük, még az járna vissza neki???
2010. szept. 5. 13:38
 17/37 anonim ***** válasza:
82%
13:33 Nem mondtam hülyeséget,ugyanazt mondtam,amit te.Tanulj meg szöveget értelmezni.Pont azt mondtam,hogy tulajdonrész nem jár,ha volt felújítás akkor jár az,amit a felújításra költött.Mielött belekötsz valakibe olvasd el normálisan!
2010. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakás a különvagyonod része, azaz valóban a házasságkötés előtt szerezted, nem jár neki semmi.

A tulajdoni lapon szerepel a férjed neve?

Ha nem akkor nem jár a lakáshasználati díj, ezt ugyanis csak közös lakás esetében kérheti.

Vagy te értettél félre valamit, vagy az ügyvéd, de nagyon!

2010. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja lehet pont a hitel miatt szórakozik. Van róla igazolás, hogy amit ő a hitelbe belefizetett azt visszaadtad neki?
2010. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nem volt nagyobb beruházásunk, és a tulajdoni lapon sem szerepel a férjem neve. Szomorú, de igazából nem sok mindent tett a házasságba, de ami az övé volt (1 db bútordarab) el is vitte. Ezen felül még kapott tőlem pénzt is. Mit követelhet még?
2010. szept. 5. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!