Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás. Létezik ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás. Létezik ez?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok ls nappali tagozaton tanulok főiskolán.Elváltak a szülem 7 éves koromban,azótaanyukám nevelt fel egyedül,apukám küldte rendesen a gyerektartást ám most azt találta ki,hogy mivel főiskolás lettem és "belecsöppentem" a nagybetűs életbe ezért nem anyukám számlájára fog menni és nem ő fogja kezelni a gyerektartás, hanem az enyémre utaltatja és zároltatni fogja és csak az ő engedélyével nyúlhatok hozzá.Létezik,hogy ezt megtudja tenni?
2010. szept. 8. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Felnött vagy és cselekvő képes a te számládra jön a pénz se anyud se a szomszéd nem nyúlhat a te számládhoz.

De azt hogy te megkapod-e a pénzt a számládra egy ügyvédtől kell megkérdezni, mert ha otthon laksz a koliból rendszeresen hazajársz, anyud állja a tandijat nem kaphatod meg a pénzt, mert ő tart el.

2010. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
csak tipp, de mivel nagykorú vagy sztem nem. saját számlád van és önrendelkezésed 2éve. azért kérdezd jogásztól is, hátha hüjeséget irtam :)
2010. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tök jó, hogy támogat, de nem zároltathatja. Küldheti neked, mert már nagykorú vagy, s erre ad lehetőséget a jog, de a zároltatásra nem.
2010. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nagykorú vagy, saját számlával..hogy zároltathatná?? A pénzhez hozzá kell jutnod, hiszen azért van a gyerektartás.

Bíróságon kell ezt egyébként engedélyeztetni..hiszen törvényes határozat van erről...vagy csak szóbeli megállapodás? Ha nem kapnád meg a pénzt, vagy anyukád, akkor az állam megelőlegezi a pénzt, és az apádtól majd behajtja...nem kellene ezzel neki szívóznia...

2010. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat:) anyukámmal élek és apukám és anyukám nincsenek túl jó viszonyban...még beszélő viszonyban sem,ezért rajtam keresztül megy az üzengetés,lassan 13 éve.Apukám a fejébe vette,hogy nem azért keres h anyukámat tartsa el...az a baj hogy erről szósincs hogy eddig is anyukámat eltartotta hanem hogy engem tartott el,de ő meg azt szeretné kifejezetten ha nekem jönne a pénz.Nem tágít a kijelentése mellől.Bíróságra akar vinni,hogy írjak valami papírt alá.Na most hülye én sem vagyok hogy anyukám ellen illetve saját magam ellen bármilyen papírt is aláirasson.Anyukám azt mondta,hogy maximum azt lehetne hogy nekem küldi apa és én meg anyának tovább,hogy ugyanúgy fizessem a részemet.Ez így lehetséges? És ehhez kell anyukám aláírása a bíróságon,hogy ezentúl az én számlámra jöjjön a pénz?
2010. szept. 8. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megegyezhettek, hoyg a tiedre utalja, de zároltatni nem lehet, a te számládról csak és kizárólag te tudsz rendelkezni.

A mi a pánk el akarta vonni a 23 éves fiától a gyerektartást, de ő még csak az idén diplomázik, a bíróság pedig tárgyalás nélkül elutasította, vagyis diplomáig (idén) küldenie kell.

Az neked ugyan olyan jó, ha a te számládra küldi. Ha kell anyudnak segíteni a rezsibe, vagy otthon laksz, nincs akadálya, hogy anyud vásároljon be neked, ha megkéred, és adsz rá pénzt.

Bármit csak a bíróság jóváhagyásával tud változtatni, és a bíróság hülyeségekre nem fog rábólintani.

2010. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, minden rendben lesz, semmi baj. Ne írj alá semmit!

Ha a te számládra küldi, az ugyan olyan jó, semmi akadálya, hogy feladd a vízszámlát, vagy vegyél egy zsák krumplit, vagy befizesd az egyetemi jegyzetekre.

Ne vállald az üzengetést! Mondd meg, hogy te gyerek vagy, ez nem ate dolgod.Ha nem akarnak beszélni, levelezzenek(postán) vagy üzengessenek ügyvéddel.

Mond meg nyugodtan, nem haragudni fognak hanem lelkifurdalásuk lesz ettől.

És semmi baj! Nem kell ezen izgatni magad. Mindketten taníttatni akarnak, és meg is fogják oldani.

Jó tanulást! Neked csak annyi a dolgod, hogy tanulj, hogy legyen értelme, ha már ennyire küzdenek.

2010. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
postagalambnak érzem körübelül magamat,és annyira idegesít hogy amikor megcsináltak akkor ketten voltak...azóta meg folyamatosan vagy az egyik szidja a másikat vagy fordítva és folyamatosan az én fülembe mondják a másikról a kritikáikat.Ha anyukám rosszul nevelt volna,akkor nem jutottam el volna idáig,hanem egy utolsó senki lennék...csak Apa nem érti meg hogy lehet h küldi a pénzt,de anya 13 éven keresztül a nap 24 órájában velem volt és 24 órai felügyelete volt felettem és felnevelt egyedül.Azt hittem ha vége a giminek akkor abba hagyják ezeket a dolgokat,de úgy látszik most jön a java...:(
2010. szept. 8. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Önhatalmúan apukád semmit nem változtathat meg a tartási kötelezettségén, csak bírósági végzés által, viszont nem árt, ha tudod a következőket.:


A tartásra kötelezett szülő még a saját létfenntartása kárára is köteles fizetnie a gyereke középiskolai tanulmányait, de ugyanez már nem igaz a felsőoktatásra.


Ha apukád igazolni tudja/tudná, hogy a megélhetését veszélyezteti a továbbtanulásod, akkor nem kötelezhető tartásdíjra, tehát akár kérheti a megszüntetését is, de ha pl csökkenteni szeretné, vagy valamit változtatni szeretne rajta, azt is kérheti a bíróságon.

2010. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!