Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen formátumokban fizethető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen formátumokban fizethető a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Férjem elvált, előző feleségétől van 2 gyermeke. Évek óta fizetjük a gyerektartást, de most a volt feleség azt vágta a fejéhez, hogy ne foglalkozzon a 2 gyerekkel, csak fizesse a pénzt. Kérdésem: megtehetem e, hogy a gyerekekre költjük a gyerektartás összegét, és azt számlákkal igazolom felé?
2011. szept. 29. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Egy ügyvédet kéne megkérdezni.

Ne ezen az oldalon kérdezősködj mert itt csak a lumpen proletárok vannak.

2011. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem amit a bírosdág megitélt fizetni kell és a megitélt láthatást az exnek is be kell tartani.

Bármelyikötök tér el a bírosági határozattól az büncselekmény.

2011. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy nem csak pénzben lehet a gyerektartást megfizetni. Ha ténylegesen ráköltöd a gyerekekre a nekik járó összeget, pl beiskolázás, ruha, cipő, étkezés fizetés stb. akkor az is megfelelő. Szerintem ha a számlákat elteszed, akkor nem lehet belekötni, de a gyámügyön kérdezd meg, hogy ezt a változást kell-e kérelmezni valahol.
2011. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
A nevelőszülő kell eldöntse, mikor mire költi a pénzt. Nehogy már természetbe akarjál fizetni. Azt is megteheted, a tartásdíjon felül. Én az anyuka párján vagyok: aki elhagyta, ne akarja nevelni. Megtehette volna.
2011. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg csak készpénzben. Gyakorlatilag pedig bíróságnál kérvényezhető, hogy a tartásdíj X százalékát -max 50-et engednek- természetben nyújtsa a kötelezett, ezt számlákkal kell igazolni. Esély arra, hogy ezt engedjék nagyon kevés.
2011. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

A gyerektartást pénzben kell fizetni annak a szülönek a számlájára, akinél a gyerek(ek) el vannak helyezve. Ugyanis nem feltétlen ruhát, stb kell belöle venni, a gyerek ennivalója, a ráesö rezsirészt is ebböl fedezheti az eltartó szülö. Ha a tartásra kötelezett ezt nem fizeti, akkor eljárás indul ellene.

A láthatás ehhez nem kapcsolt jog, az a szülö köteles biztositani, akinél a gyerek el van helyezve. HA ezt akadályozza, akkor a másk szülö szintén hivatalos úton kérheti, hogy kötelezzék erre, ha nem teszi, akkor többek között komolyabb pénzbüntetésre itélik, ami minden alkalommal fizetendö, amikor nem engedi meg a szülö-gyerek találkozását.

2011. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
És ki határozza meg, hogy a gyereknek mire van szüksége? Az anyja azért csak jobban tudja.
2011. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
A férjed maximum, de te nem.
2011. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
ma 21:26-os: miböl gondolod, hogy az apa hagyta el a családját? Eleve NEM a gyereket, legfeljebb az anyát hagyhatta el. De ettöl függetlenül sok esetben éppen az anya az, aki válik, az apa csak kénytelen beletörödni ebbe.
2011. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Hogy ne foglalkozzon a 2 gyerekkel, csak fizesse a pénzt.

Na az ilyen nők miatt kell átnevezni a gyerektartást rövididőn belül k*rvatartássa.Mert sajnos a gyerekek többsége semmit se lát a pénzből,még játékot se,anyuka annál inkább abból flancol a többség...

2011. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!