Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvette a bíróság a barátnőmtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvette a bíróság a barátnőmtől a gyerekeit. Lehet még valamit tenni?

Figyelt kérdés

Röviden:

Megromlott a házassága, hibázott mert félrelépett, de mint anya mindig helytállt

A férje több alkalommal megverte (félrelépés előtt is)

Egy éjszaka elmenekült a gyerekeivel

Az egyiküket az apa elvitte, és nem engedte vissza az anyjához

Másodfokon a bíróság az apának ítélte a gyerekeket, bár az orvosszakértő szerint az apa nárcisztikus, a gyerekeknek az anyjuk mellett a helye

A bíróság szerint nincs semmi amit felhozhatnának az anya ellen, de az apa anyagi helyzete a biztosabb (abban a házban lakik amit együtt épültek, még nem volt vagyonmegosztás)

Lehet még valamit tenni?????


2010. szept. 9. 10:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudok mit tanácsolni, de nagyon sajnálom szegényt. Borzasztó lehet egy anyának a gyereke nélkül.
2010. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
56%
"Egy éjszaka elmenekült a gyerekeivel" < ha az anya tette ezt, akkor nem sok mindent tehet. Ez elég súlyos ok a bíróság előtt, hogy ne neki ítélje. Amíg közös a gyermekfelügyelet, nem sajátíthatja ki, és a bíróság ezt bizony nem jó szemmel értékeli.
2010. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

én ezt nem is értem, ha megverte akkor azt kéne valahogy bizonyítani, ha nem készült látlelet, akkor persze nehéz, tanu v valami, ebbe elég keményen bele kéne kapaszkodni, hisz akkor a gyerekek is "veszélyben" vannak....én itt valami bundát látok v nagyon jó ügyvédje van az apának....

a megcsalás egy dolog, de nem említeném egy lapon azzal, h nem lenne megfelelő anya és egy erőszakoskodó férfitől más karjába menekülni lehet h nem is akkora vétek!

A barátnődnek tényleg nincs fekete foltja ezen kívül?

2010. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
66%
De miért milyen indokkal vették el tőle a gyerekeit? Én úgy tudom, hogy az esetek 99 %-ban az anya kapja a gyereket, hacsak ellene nincs valami "hivatalos probléma". Fellebbezzen az ítélet ellen.
2010. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
szomszédban láttam ilyet, állandóan kiabáló, erőszakoskodó apa és bizony egyik éjszaka a feleség megelégelte a bántalmazásokat és berakta a kocsiba a két pici gyerekét, nagy paláver volt a csendes utcában, a szülők ordíbáltak, a gyerekek sikongattak......elmenekült az anya, de szerintem jogosan, hisz ki tudja mit kapott volna még a férjétől, lehet a reggelt nem éli meg! A férj az árokba lökdöste a feleségét!......a gyerekeket válás után az anya nevelte
2010. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Volt látlelet, sőt volt hogy épp akkor ütötte az utcán mikor a rendőrök arra mentek, akkor ők tettek feljelentést. Nekem is hihetetlen volt hogy így ítélt a bíróság, az én fejemben is megfordult hogy valamit nem mondott el, de láttam az orvosszakértői véleményt és a többi iratot, abban nem volt ellene semmi más. Sajnos ez másodfokú ítélet volt. Ezen már nem lehet változtatni???
2010. szept. 9. 11:21
 7/45 anonim ***** válasza:

szerintem ne adjátok fel, harcoljatok a gyerekért! mennyi idősek?

van egy ismerősöm, mikor elvált, albérletbe élt, az apa viszont gazdag ember, és csak azért harcolt a gyerekért, hogy bosszúságot okozzon, de a bíróság az anyánál helyezte el a gyereket.

az nem lehet probléma, hogy elvitte a gyerekeket, anno én is úgy léptem le az exemtől, mert veszélyben éreztem magamat, és a gyerekeket is, és a bíróság javamra döntött..

2010. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Az indok a biztosabb anyagi helyzet.
2010. szept. 9. 11:22
 9/45 A kérdező kommentje:
7 és 10
2010. szept. 9. 11:23
 10/45 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunda gyanúgy az ügy. Ha a bíróság nem mond indokot, csak úgy veszi el, hogy az apánál jobb anyagi helyzetben lennének. Ez hülyeség! Milyen bíróság az ami csak a lóvét nézi és nem a gyerekek lelki fejlődését? Egy verekedő apa mellett aztán jó helyük lesz. :S

Az, hogy az anya félrelépett ahhoz semmi köze a bíróságnak. Mindenkinek joga van a boldogsághoz. Én is félreléptem, elváltam, a gyeremekünket nálam helyezték el. Jó anya voltam és vagyok, esély sem volt semmilyen indokkal elvenni. Ha pedig apának van több pénze, akkor fizethet gyerektartást, sőt..még asszonytartást is ha úgy hozza az élet. Én nem nyugodnék vele. Ellenper, fellebbezés, minden ami lehetséges. 37/N

2010. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!