Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvette a bíróság a barátnőmtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvette a bíróság a barátnőmtől a gyerekeit. Lehet még valamit tenni?

Figyelt kérdés

Röviden:

Megromlott a házassága, hibázott mert félrelépett, de mint anya mindig helytállt

A férje több alkalommal megverte (félrelépés előtt is)

Egy éjszaka elmenekült a gyerekeivel

Az egyiküket az apa elvitte, és nem engedte vissza az anyjához

Másodfokon a bíróság az apának ítélte a gyerekeket, bár az orvosszakértő szerint az apa nárcisztikus, a gyerekeknek az anyjuk mellett a helye

A bíróság szerint nincs semmi amit felhozhatnának az anya ellen, de az apa anyagi helyzete a biztosabb (abban a házban lakik amit együtt épültek, még nem volt vagyonmegosztás)

Lehet még valamit tenni?????


2010. szept. 9. 10:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
82%

11:35-ös..te ezt komolyan gondolod?

"Az pedig igen elítélendő,ha egy anya szeretőt tart! Egy anyának alkalmasnak kell lennie a törvény szerint a gyerekek erkölcsi nevelésére is."


A verekedős, nárcisztikus, gyerek kapcsolattarátást akadályozó apa mennyire erkölcsös? Tuti férfi vagy. :S

Vajon az anya miért tartott szeretőt? Gondolom, mert ez a verekedős, nárcisztikus fazon rossz férj volt. Nem a XIX. században élünk. Nem az utcán árulta testét pénzért. A mai világban kb. a válások 80%-a azért történik, mert valaki megszeret egy másik embert és új életet kezd vele. Ettől még nem erkölcstelen. Gondolkozz már!

2010. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

A bíróság csak nagyon nyomós indokok után dönt úgy, hogy elveszi az anyától a gyerekeket. A gyerekelhelyezési perek igen kicsi %-ban maradnak a gyerekek az apjuknál. Ez nagyon nem egész történet szerintem. Lehet még mindig harcolni, de valami nagyon hiányzik ebből. Esetleg a jobb anyagi helyzet azt takarja, hogy az anyának se munkahelye, se lakása, se megtakarítása, se segítésége? Mert így gyakorlatilag az utcára adnák a gyerekeket. Lefizetni egy bírót ilyen (vagy bármilyen esetben) nem egy egyszerű dolog és nem is 10 e-s tétel, ezt nem hiszem.

Valami hiányzik....

2010. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

11:35

Igen erkölcstelen és elítélendő! De az erkölcsös hogy a gyerekek szeme láttára veri az apa az anyát??? Egy házasság megromlása mindig kettőn áll, de miért kell a gyerekeken átgázolni???? Nem koldus az anyjuk, van fedél a feje felett, kaja az asztalán... És ha már az apának ítélik miért kell eltűrni hogy ellene hangolják??? Ha már olyan tökéletes az apa hogy nála helyezik el a gyerekeket akkor nem az lenne a kötelessége hogy támogassa az anyával a jó kapcsolatot????? Vagy akkor már az anyára egyáltalán nincs szüksége a gyerekeknek?????

2010. szept. 9. 11:43
 24/45 anonim ***** válasza:
91%

Hazánkban négyfokú bíróság létezik :) Tehát meg lehet támadni a másodfokú ítéletet is. Sőt, perújrafelvételt is lehet kérni.


És valóban nem kerek a történet, valami nagyon hiányzik belőle. A bíróság alapvetően független jogintézmény, a lefizetésre igen korlátozottan van lehetőség. A bírói szakma hivatás, egy vesztegetés az egész jogász karriert keresztbe töri, tehát nem szívesen vállalják be a bírók.

2010. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
90%

Az én helyzeten is hasonló volt. Apa jobb anyagi helyzet, lakás, autó, nagyszülők segítségképpen. A gyereket végig ellenem hangolta, vitte magával, elhalmozta, amire nekem nem volt lehetőségem.

A gyerek nem akart velem lenni. Én hónapokig magam alatt voltam, depresszió. Az emberek nagy többsége abban a hitben van, hogy a bíróság anyának ítéli, stb. Már rég nincs így. Az is rossz érzés, hogy feltételezik rögtön az anyáról, hogy tuti alkoholista, vagy drogos, vagy félre járt, én ebből egyiket sem tettem, sőt nem is dohányzom! Azok az emberek akik megtudják, hogy nem velem él a nagylány (mert már nagy), egyből ítélkeznek. Én már belefáradtam, hogy elmagyarázzam miért alakult így, elég ha én érzem amit érzek. Már rég leszarom ki mit gondol, mert az nem segít megváltoztatni a múltat.

Kívánom az anyának, hogy a gyerekek ne távolodjanak el tőle, mert az igazán tud fájni. Sok sikert, s legfőképp erőt kívánok neki.

2010. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

mindig "jót" mulatok azon, mikor jön a védőnő, gyerekorvos, sőt még a bölcsiből is feltesznek mindenféle kérést, h vajon jól nevelem e a gyerekemet, az ilyen helyzetekben meg mintha senki nem lenne ott, milyen érdekes, h a hatóság csak a tiszteséges emberekkel mer kekecedni....

Mi az h itt a vége? ne vicceljetek már, ha apa teszem azt megüt valakit, megöl.....börtönre ítélik, v "csak" felfüggesztettre, akkor is ugyanúgy nevelheti a gyerekeket, mert anyukának volt egy kapcsolata? a média szerintem nem jó ötlet, apa megjelenne a menő ügyvédjével, aki tudná, h mit kell mondani és anyuka meg még az állását is esetleg elvszetené, mert úgy lenne beállítva (ld Lázár szakács bácsi)

2010. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

11:41

Nekem is megfordult a fejemben ez nem egyszer, hogy valamit nem mond el a barátnőm... De már hónapok óta részese vagyok ennek a történetnek, és a papírokkal minden szavát bizonyítani tudja...

2010. szept. 9. 11:48
 28/45 anonim ***** válasza:
90%

érdekes a húgom nem rég vált el,és ő is elmenekült a közös házból a kisfiával.Vagyonmegosztási per még csak most fog jönni.A húgom jelenleg albérletben lakik,míg a férje aki egy őrült az továbbra is a közösen szerzett házban mereszti a valagát.A bíró mégis az anyának ítélte a gyermeket..Ott szerintem nem az volt a gond,hogy az anyuka "elszökött"

Hozzáteszem,hogy a testvérem is munka nélkül volt amikor váltak,és a férje igaz dolgozott,de egy fillérrel sem támogatja a fiát...

2010. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

11:45

Sajnálom ami veled történt! Elkeserítő!!!!

2010. szept. 9. 11:51
 30/45 anonim ***** válasza:
drgaaledina.hu - kifejezetten ilyen ügyekkel foglalkozó ügyvéd, esetleg meg lehet őt kérdezni, lehet-e még tenni vmit az ügyben...
2010. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!