Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nincs joga egy elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs joga egy elvált apának?

Figyelt kérdés
Miért nincs jogom semmihez, ha 25 év munka után a volt feleségem kirakhat az utcára? Értem én, hogy a törvény a gyerekek érdekét nézi, de én meg menjek az alujáróba?
2010. szept. 13. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy egyedül. Az apáknak nincsenek jogai,csak fizetnie szabad. A bíróság 99 %-ban csak a nő érdekeit nézi! Pedig törvény szerint mindekttőnek egyenlő jogának kellene lenni.

Ha a ház nem a feleségedé,akkor viszont nem kötelezhet a költözésre. Csak akkor,ha az asszony bizonyítja,hogy agresszív vagy,alkoholista stb. A tulajdonjog erős. Legyen egy jó ügyvéded!

2010. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így alakult az életed. Nekem pl. van annyi eszem, hogy nem követelem a férjem fizetésének a 40 %-át, mert tudom, hogy neki is kell valamiből élnie, és hiába maradtak nálam a gyerekek, sokkal jobb helyzetben vagyok (most) anyagilag, mint ő. Egyetlen egy dolog van, amikor abszolut nem érdekelne, hogy mi van vele, az pedig ha alkoholista lenne. Nekem az is fontos, hogy a gyerekeink számára ne váljon az apjuk egy szánalmas figurává.
2010. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell az utcára menni?A fele lakás a tiéd is, nem?Amíg nem adjátok el, v vmi más, addig nem rakhatnak ki az otthonodból.Vagy rosszul tudom?Ne hagyd magad.35/N
2010. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Adjátok el a házat és felezetek, a kiskorú gyerek se mehet utcára.
2010. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos a bírói gyakorlat katasztrófálisan anyapárti. A nőknek minden hazugságot bemundásra elhisznek, a férfinak meg még akkor sem, ha bizonytékokat visz. És egyes nők sajnos ezzel vissza is élnek. Tisztelet az olyan kívételnek, mint az előttem szóló valamelyik hölgy, de sajnos a többség nem ilyen, hanem bosszúálló.

Viszont ha tied a lakás fele, akkor kérhetsz lakáshasználati díjat, ami a lakott érték felének megfelelő összeg alapján kerül kiszámításra. Ha egyösszegben kifizeti, akkor ezzel kvázi negyedáron kitúrt a tulajdonodból, de ha nem tudja fizetni, akkor az így rádeső rész, kb. az albérleti díj negyedrésze. Ezt mindenképpen igényeld, mert automatikusan nem ítélik meg és a bírók nem fogják megemlíteni.

2010. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
A bíróság már egyáltalán nem anyapári, lásd http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__11.. esetet. Nem hinném hogy csak úgy kirakhatna a feleséged az utcára. Vagyonmegosztásig (ami akár évekig eltarthat) ha jól tudom nem vagy köteles kiköltözni, és nem hinném hogy a gyerknek az az érdeke hogy az apja az utcára kerüljön. Közös fedél alatt élni nem épp egészséges ha nagyon mehromlott a kapcsolatotok, de az utcánál jobb. Nem tudtok leülni normálisan megbeszélni hogy legyen??
2010. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Tényleg nem anyapárti a bíróság. Az én exem nem fizet gyerektartást, és sehogy se tudom rajta behajtani, mert nincs bejelentett munkahelye, feketén dolgozik, úgy egyeztünk meg kézbe adja a pénzt....és vele nem tudnak tenni semmit, mert semmi nincs a nevén....biztos van ott még a háttérben valami nálatok!
2010. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

21.47. Te lehetsz a kivétel. Felénk legalább 4 olyan párt ismerek,ahol az anya kapta meg a gyerekeket, a férjet maximálisan kihasználva. Az egyiknek 40.000.- Ftból kell megélni. A nő pedig a számlákat nem fizeti,de nyaralni külfödlre megy. A bíróság még sem látta bizonyítottnak,hogy felelőtlen.

Egy ügyvéd ismerősöm szerint az esetk 99 %-ban a megyében az anya javára döntenek.

2010. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
-A férfiember is van különb a nőnél-A bíró + fizetésért kalapál- "de én meg menjek az alujáróba?"
2010. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Agresszív, neg alkoholista. Nem fura, hogy minden elvált férjre rányomják ezt a bélyeget? Arrol soha nem hallottam, hogy a feleség csalja a férjet, aki nem tolerálja ezt. Nagyon unalmas már ez a megközelítés.
2022. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!