Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig várjak, ha az apa csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig várjak, ha az apa csak ígérget, de már három hónapja nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés

Elváltunk, megegyeztünk, bírósági végzés van róla mennyit kell fizetnie kézbe, mivel tudtam hogy nincs bejelentett munkahelye, feketén dolgozik, de ő is mondta hogy fizetni fog. valóban fizetgetett, de 3 hónapja nem fizet, én meg várok. Mindig azt mondja legyek türelemmel, rossz anyagi helyzetbe került, meg azóta született gyereke másik nőtől. Megértem a helyzetét, de tőlem is van gyereke, neki miért nem fizet?? A nevén semmi nincs, hogy lehet tőle behajtani???


meddig várjak még????


2010. szept. 14. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha hat hónapig nem fizet fordulj a gyámhivatalhoz állam általi megelőlegezéshez.
2010. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Gyermektartásdíjat csak 6 hónapra visszamenőleg lehet behajtatni. Ha nincs semmi a nevén, akkor sajnos nem tudják behajtani addig, amíg a nevére nem kerül valami.
2010. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

levonni akkor tudnák tőle ha lenne bejelentett munkahelye,vagy ha később lesz neki akkor majd vonják visszamenőleg is,most igy nem marad más mint ha dűlőre jutsz vele

szokta látogatni a gyereket?

esetleg ne add oda neki amig nem fizet,tudom durva de nektek is élni kell valamiből

2010. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne várj tovább! Miért nem egyenesen vonják a fizetéséből? Kérd azt. Akkor nem lesz ideje elkölteni. Ti nem éltek meg abból, hogy ő új gyereket csinált!

Csak 6 hóra visszamenőleg hajtják be, szóval ne késlekedj, mert mire lebonyolódik az ügyetek... Nem kell semminek a nevén lenni, a fizujából kell vonniuk emelten, apró részletekben azt a 6 hót.

Attól még maradhat jó a kapcsolatotok, meg kell értenie, hogy a pénz nem vitakérdés. Jár. Nem egyedül hoztad létre a picit.

2010. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért nem vonatja a fizetésből, mert nincs legális, bejelentett munkahely! Nem tud olvasni.


Éna helyedben kedvesen figylemeztetném arra, hogy ezt a gyerekét is el kell tartani, nem csak a másikat. Ha nem fizet 15 napon belül, akkor sajnos feljelented.

Itt ennél a résznél ne felejtsd el felvilágositani arról, hogy a gyerektartás nem fizetése bűncselekmény, mégpedig kiskorú veszélyeztetése, tehát rendőrségi ügy.

Aztán ezen majfd elgondolkozik és 15 napon belül tutira fizet.

Ha nem, akkor elmész a rendőrségre és bejelentést teszel.

Akkor még gyorsabban fog fizetni.

Maradj nyugodt, ne fenyegetőzz, csak kedvesen világositsd fel a kötelességéről és a jogokról, ha már nincs tisztában velük...

2010. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bíróság által meghatározott tartásdíjat köteles fizetni, ha nem tudja az állam megelőlegezi, és majd később levonják tőle. Azonnal intézkedj!!!
2010. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
semeddig, a rendőrségen tegyél feljelentést ugyanis ez bűncselekmény, majd a gyámhivatalt keresd fel és kérd az állami megelőlegezést
2010. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem is a hivatalhoz fordulj, legjözelebb pedig mindig csináljatok vmi papírt h. fizetett, ő is írja alá és akkor tudjátok bizonyítani is h. fizetett vagy nem.Mert nehogy ebbe belekössenek, h. ő azt mondja fizetett,de nincs rá se neked se neki bizonyíték.
2010. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és mi van akkor, ha csak egy részét fizeti ki mert megijed??? abból mi nem élünk meg, attól még kell az oviba ebédpénz, itthonra kenyér, meg a számlák is itt vannak! lehet megijed a rendőrségtől és utal pár ezer Ft-ot, de én mondtam neki az összes tartozását fizesse, csak attól tartok, hátha a rendőrség megelégszik azzal, ha pár ezer forintot fizet.

segítsetek!!

2010. szept. 15. 18:10
 10/10 anonim ***** válasza:
A bíroság megelőlegezi neked a pénzt tőle ezt az összeget levonják szóval szerintem belátja hogy jobb ha rendesen fizet mintha az állam 2 hónapji fizuját egybe lehúzza.
2010. szept. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!