Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválik valaki és terhelve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválik valaki és terhelve van 50százalékig (gyerektartás cimen) a munkabére akkor abból adósságot nem tudnak már levonni?

Figyelt kérdés
Banki hitelekre ,meg egyebekre gondoltam.
2008. dec. 20. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a munkabért 33%-ig lehet maximum terhelni
2008. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A bank minden esetben behajhatja a tartozást ha tudja.

Ha van valami a neveden azt is elvihetik,ha nem tudsz fizetni.Sajnos mostanában nem érdekel senkit mit miből fizetünk,és hogyan élünk meg.Egyéb kedvezményeket lehet kérni a banktól ha megadják,de a tartozás visszafizetésétől nem tekintenek el.Akkor sem,ha gyerektartást fizetsz.

2008. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De nekem nincs a nevemen semmi!Albérletben lakok.A gyerektartást meg ugy vonák a béremböl egyböl le!Én meg ugy tudom hogy a fizetés 50 százalékát azaz a felét mindenképpen megkell hagyni az illetö megélhetésére,ugye a másik fele meg megy a gyeretartásra!Ilyenkor mit csinál a bank?
2008. dec. 20. 15:17
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem önkétes alapom fizetném azt!Hanem birósági végzésel vonák a gyerektartást le!Én meg ugy tutam elsö helyen a gyerektartás van!
2008. dec. 20. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartásnak,és a banki kölcsönnek semmi köze egymáshoz.A gyereket a szüleinek kötelessége eltartani,tehát én úgy gondolom,és törvényileg is így van,hogy köteles vagy a gyerekeidről gondoskodni.Ez nem hiszem,hogy akarom kérdése lenne.És ha az anyja sem akarja eltartani őket,akkor Ő is megteheti ezt?A gyerekek nem tehetnek róla,hogy vannak,a szülők felelőssége az eltartásuk,és normális ember akar is gondoskodni a gyerekeiről.A törvény kimondja,hogy a saját fenntartásod rovására is fizetned kell a gyerekek után.Tudom,hogy ez nehéz is lehet,de az ember nem hagyja sorsára a gyerekeit,tőlük nem válik el,mindig a gyerekei maradnak.

A hitel pedig más lapra tartozik,én nem ismerek olyan bankot,aki gyerektartás fizetésére hivatkozással,vagy bármi más anyagi nehézség miatt elengedné a hiteltartozás egyenlítését.A bank nem vesz így figyelembe családi körülményt.A fizetési mód megváltoztatását lehet kérvényezni ha engedik,vagy halasztást..stb...nem tudom az egyéb lehetőségeket,de az biztos,hogy el nem engedik a tartozást.Bár listára kerülsz,ha nem fizetsz,vagy valamilyen módon nem próbálsz meg intézkedni.Sajnos ez van,senkit nem érdekel az adós miből fizet.Ezért kell nagyon meggondolni mire vesz fel az ember hitelt.

Remélem sikerül megoldanod,nem vagy egyedül az anyagi problémákkal sajna.

2008. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak akkor miböl fogja vonni a bank a törlesztést?Ha nincs miböl?
2008. dec. 20. 17:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Amugy lehet nem értettél engemet!ha fizetem a gyerektartást amit a béremböl vonak le és ez50százalék ,akkor a többi részéhez nem nyulhatnak hozzá!Akkor mit csinál a bank?A banki hitelek csakis a fizetés 33 százalékáig terhelhetö,ezt megnéztem a neten.tehát akkor nem tudnak vonni a bank semmit tölem nem?
2008. dec. 20. 17:21
 8/14 anonim ***** válasza:

De mire vettetek fel a hitelt? Mert ugy szokott lenni, hogy amire felveszitek, azt elarverezik, es akkor a bank megkapja a penzt. De azt hiszem tegnap is volt egy ilyesmi kerdes, vagy az is te voltal?

Hazra, autora vettetek fel?

2008. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nemtudjatok fizetni, akkor a bank visszaveszi amire felvettetek a hitelt, mindenkeppen behajtja.
2008. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.


Én a következőképpen tudom:A bank,amit hitelre felvettél,és esetleg nem tudod a törlesztését fizetni,behajthatja,majd elárvereztetheti,DE!!!ha az árunak,amit hitelre felvettél a piaci értéke már csökkent a fennálló hiteled és kamataihoz képest,akkor még vihet a lakásodból,vagy ingóságaidból mást is.

Amennyiben állam felé van adósságod,pl.APEH,akkor a gyerektartás és az APEH egyforma előnyt élvez,miszerint a fizetésed maximum 50%-án osztozhatnak.

A bank teljesen máshogy kezeli,ő ha nem fizeted 3 hónapig az autótörlesztésed,viszi a kocsit,mert van amit vihet,az APEH már más,ott ha nincs a neveden semmi,és nincs bizonyítható ingóságod sem,amit vihetnek a behajtók,akkor a munkabéredből vonhatják kötelező szinten,persze ha van bejelentett munkaviszonyod,ha nincs akkor PECH-APEH.

2008. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!