Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás, ha van hitel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás, ha van hitel?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok.

Mi a gyakorlat, válás esetén a hitellel terhelt ingatlan 1/2-1/2 arányú tulajdonjog sorsa?


2022. aug. 7. 20:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és van egy gyerekünk. Maradhatok én a házban, ha vállalom a hiteltörlesztőt?
2022. aug. 7. 21:00
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Remélem nem
2022. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A hiteltörlesztő mellett ki kell fizetned az ő részét is, különben kényszerértékesítik az ingatlant. Tudom, miről beszélek, mert jelenleg ebben a helyzetben vagyok. A bank újrabírálja a te jövedelmi viszonyodat és új hitelt kalkulál, ha hitelképes vagy. De emellett ki kell fizetned a az érték és a hitel különbözetének a felét a másik félnek.
2022. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hú. És ha egyikünk sem fizeti ki a másikat? Akkor mi lesz? El kell adnunk a házat, visszafizetni a hitelt, a maradékom meg elosztotunk?
2022. aug. 7. 21:47
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy, ahogy írtad. Nekünk most kényszerértékesítik az ingatlanunkat, ahol a gyerekekkel éltünk, mivel nem tudnám kifizetni.
2022. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És ezt a kényszer eladást bírósági végzéssel érik el? Tehát ha férjem nem akarja eladni, akkor is el kell adnunk?
2022. aug. 7. 22:00
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor el kell adni a házat.


Az nem elég, hogy te fizetnéd a hitelt, hiszen akkor mi lenne a már kifizetett résszel, azt bukná a párod?

2022. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 6-osra válaszolva, igen, ha a férjed nem akarja eladni, akkor is kötelezik rá, mivel téged nem foszthat meg a tulajdonod értékesítésétől.
2022. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kéne egy ügyvéd, mert ez nekem magas :(
2022. aug. 7. 22:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Övé is a fele ház. Szerinted fair lenne, ha te maradhatnál ott, neki meg ott lenne egy fél háztulajdona (gondolom tízmilliók), mert az exe ott lakik és nem tud vele csinálni semmit? Ezért adják el, hogy legalább mindenki megkapja a részét, aztán szevasz.
2022. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!