Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper után, vagyonmegosztás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper után, vagyonmegosztás hiányában a jelzáloggal terhelt ingatlanon lévő hitel végrehajtásakor, terhelhető e, csak az egyik fél jövedelme a hitel egészének megfizetésére? Tilthatják e az én jövedelmemből a volt férjemre eső hitelrészt is?

Figyelt kérdés
2011-ben elváltunk.2009 év vége óta külön vagyonközösségben éltünk a volt férjemmel, házasságunk alatt 2008-ban közös néven mint, egyetemes adósok hitelt vettünk fel. Amiből ő a tudtom nélkül, nagy összeget máig ismeretlen célra költött. A közös 1/2-1/2 tulajdonarányú házunkat a banki jelzálog terheli. A lakossági bankszámla az én nevemen szerepel amiről a hitel törlesztőrészleteit vonta a bank.Ezért mint adóst, engem keresnek meg a hitellel kapcsolatos minden ügyben. A hitelt én fizettem majdnem 1 évig a vagyonközösség megszűnése után, de tovább nem tudtam törleszteni és ő azóta sem fizetett semmit. A válóper során vagyonmegosztás, nem volt a per része.A napokban megérkezett a végrehajtásról szóló levél, illetve a hátralék nem fizetése esetén a szerződés felmondásának következményéről.3 gyerekünk van és én nevelem őket, van munkahelyem, a volt férjem is dolgozik. Végrehajtáskor csak engem fog e terhelni a megfizetés kötelezettsége vagy terhelhető e az ő jövedelme is ha 50%-a már le van terhelve a gyermektartásdíj kötelezettsége miatt?
2012. márc. 1. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Adóstársként te is felelsz a hitelért. Levonhatják tőled is,vagy elárverezik a házat. A férjedtől az 50 %-on felül nem vonhatnak le semmit. Neki is meg kell élnie valamiből.
2012. márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a volt férjedtöl 50%-ot vonnak gyerektartásra, akkor töle semmit sem lehet már levonni. Ha a hitelszerzöd´seben te is benne voltál, akkor fizetned kell.

Egyébként nem tudom, hogy gondolod, hogy a férjed levegöböl is meg tud élni? Mert azért a maradék 50% nem lehet igazán sok.

2012. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetemlegesen feleltek a hitelért és sajnos ebben az esetben csak a te jövedelmed terhelhető, viszont igénypert benyújthatsz a biróságra és ha eljuttok a vagyonmegosztási perig jóváirhatják neked a férjed helyett befizetett összeget a tulajdon részéből.


Addig pedig kitartás és irány a bank, könnyítést kérni és valahogy fizethető törlesztő részletet kérni. Ha nem állnak veled szóba, léteznek ingyenes jogi szolgálatok, akikkel felveheted a kapcsolatot, hogy ők próbáljanak megegyezni a bankkal. Minden jót és kitartás.

2012. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de ha az apa 50%fizetése levegő, akkor a 3 gyerekre elég a levegő? 1 apára talán kicsit jobban elég, mint 3 gyerekre!
2012. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Bocs az offért, de ha az apa 50%fizetése levegő, akkor a 3 gyerekre elég a levegő? 1 apára talán kicsit jobban elég, mint 3 gyerekre!"



NEM azt irtam, hogy az 50 % levegö, hanem azt, hogy ha abból fizet lakbért, akkor nem marad semmi a megélhetésre.


Másrészt NEM arról volt szó, hogy a gyerektartást nem fizetni, hanem hogy azon felül nem tud törlesztörészletet fizetni, mert nincs miböl.


Harmadszor ez az érv, hogy ha az apának nincs elég pénze a gyerekek megélhetéséhez, akkor nem lehet azt mondani a gyerekenek, hogy majd akkor kapsz enni, ha lesz apádnak - ez nagyon szép igy, de ha nem lennének elválva, akkor sem lenne több pénz a családban, és akkor mit eszik a gyerek, ha 20-án elfogyott a pénz és csak 3-án kapnak fizetést? MErt az ugyanez, csak akkor nem az egyik félre akarják az összes hibát rákenni.


NEgyedszer, ha az apa éhenhal, akkortól kezdve semmit nem tud fizetni...

2012. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már elnézést kérek, de mielőtt még vitákba keverednétek a problémámon akkor kiegészítem egy- két aprósággal a történetet. Így egy kicsit más színezete van a dolognak. Úgy gondoltam ezt a részét azért mégsem írom le, de úgy látszik nem árt. Az apának nem csak a hivatalos jövedelme van...dolgozik mint autószerelő feketén és ebből a jövedelméből semmit nem fizet tartásdíjat. Amit kapok azt is csak úgy kapom, hogy a bíróság által került letiltásra mert nem volt hajlandó fizetni. Annyit azért még hozzá tennék, a válás előtt 2 éven át 10 Ft - ot nem tett le az asztalra, nem azért mert nem volt munkája és mert nem tudott volna, hanem mert egyszerűen elfelejtette, hogy van 3 gyereke és talán gondoskodni kéne róluk, illetve azt is, hogy vannak közüzemi számlák, hitel, amit fizetni kéne talán neki is. Az említett hitelből szépen magáévá tett 1.200.000 - Ft- ot amiről fogalmunk nincs hova tette, a hitelből vásárolt értékeket kipakolta a házból és az abból vásárolt személyautónkat is elvitte, mondván az ő neve van a forgalmiban, ja és nem használhattuk a gyerekekkel több mint 2 évig az autót. Akkor sem amikor baleset érte a gyereket, jöjjön ki a mentő, mert ő nem adja a kezembe a kocsikulcsot, az csak az övé! Mindezt 14 év házasság után és minden közös szerzemény volt! Ezek után senki nem gondolja komolyan, hogy leginkább az én dolgom volna a hitelt egyedül fizetnem, fizettem ameddig tudtam...és ő semmit, sem addig míg én fizettem sem utána és azóta sem, hiába kötelezte a bíróság a reá eső rész megfizetésére, most pedig árverezés fog következni. Felépítettünk együtt egy szép új házat és most elúszik, a gyerekekkel lehet menni az utcára, ő pedig él az éppen aktuális barátnője nyakán míg ki nem adják az útját, aztán ismét tovább áll egy újabb ingyen szállásra.
2012. márc. 12. 10:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvileg minden felezödik, de ha a közös vagyonból elvitte az autót, a lakást is ö használja, akkor aut már a válás során be kellett volna jelenetened, mert akkor azoknak a felét is ki kellene fizetnie neked. Akkor ugyanis akár a házat és az autót is eladták volna és a fele értéket megkaptad volna. Most viszont jogilag nem tehetsz semmit.

Akármennyi a jövedelme, a letiltás CSAK a HIVATALOS fizetés fele lehet - és mivel ez a gyerektartásra megy, ennél többet nem vonhatnak töle.

2012. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy csak a hivatalos jövedelem után jár a gyermektartás díj és nincs is ezzel semmi problémám. Legszívesebben nem kérnék tőle semmit, de ez sem törvényileg nem fogadható el, és úgy gondolom épp eleget elvett a gyerekeitől. A válás 2010 áprilisától zajlott,én voltam a felperes. Mindent bejelentettem, de ő mindenféle mondvacsinált dologgal előhozakodott, a ház ügyében nem lehetett megegyezni vele, össze - vissza hazudozott, én az állításaim dokumentumokkal és tanukkal tudtam igazolni, amit be is adtam és a közös megegyezéses bontópert tényállásos bontóper ként kértem tovább tárgyalni tanuk bevonásával. Erre már nem került sor,mert az ingóságokról ne kívántam tovább vitázni,lemondtam róla, az ingatlant terhelő vagyonmegosztást pedig kivetettem a bontóperből. Így vagyonmegosztás a mai napig nem történt meg kettőnk közt, a válást ettől függetlenül kimondták. 17 hónap után már a bíróságnak is elege volt a sok újabbnál újabb mosakodásaiból, én pedig már nagyon bele voltam fáradva majd 4 év huzavonába és idegekkel sem igazán bírtam.Döntenem kellett, vagy rámegyek és ennek a gyerekeim látják a kárát vagy lépek valami. Most tulajdonképpen elváltunk, de a vagyon még közös és az adósság is, az ingatlan pedig hamarosan árverezés alá fog kerülni. Igazából engem az érdekelne, ha az árverezés után maradnak költségek és még fizetési kötelezettségeink vannak, mint külön vagyonközösségben élők én felelek e ebben az esetben az ő tartozásáért? Azt is nekem kell e majd fizetnem míg a jövedelme terhelt a tartásdíjjal és utána ismét pereskedhetek azért, hogy fizesse vissza amit helyette fizettem ki? Nem elég, hogy mindenünkből kiforgatott bennünket, amit hosszú évek alatt elértünk elvette a saját gyerekeitől, elvitte ami fogható volt és a maradék pénzünket is elvitte! Még ezt is nekem kell megfizetnem és majd évek múlva követelhetem csak vissza, ha már nem lesz tartásdíjra kötelezett? Addig pedig ő jót nevet a markába, én és a gyerekek pedig pusztuljunk bele az ő általa létrehozott problémákba!?
2012. márc. 14. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!