Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában olyan...

Miért van mostanában olyan sok fiatal anyuka? 22 évesen már van gyermeke és házas. Ti is észrevettétek?

Figyelt kérdés

Nekem ez valahogy olyan furcsa. Ti hogy vagytok ezzel?

Esetleg van itt köztetek olyan, aki személy szerint 22-24 éves és már vagy házas vagy már gyermekük is van?

Nem tartottátok korainak a döntést? Hogy hogy ilyen fiatalok babát vállaltatok/vállaltok? Anyagilag ez hogy oldható meg nálatok?


2011. ápr. 5. 23:16
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez lenne a normális. Én is körülbelül ilyen korban szeretnék majd gyereket, mert nem 60 évesen akarok majd a gyerekeim ballagására menni
2011. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
46%
Sok ex-osztálytársamnak van már gyerek és mind egyedül maradtak. Egyet kivéve, az ő férje 65 éves ( a lány meg 25)...
2011. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Én 22 éves koromra válok majd anyává és imádom, hogy így lesz. Szerintem egyébként nincs több fiatal anyuka, mint eddig. Lehet, hogy a környezetedben pont így van. A döntést nem tartom korainak, 4éve párkapcsolatban élek, nagyon szeretjük egymást, a páromnak biztos munkahelye van, én is már lassan egy éve dolgozom. Iskolai végzettségem is van, és továbbra is tanulok.

Örülök, hogy fiatal anyuka leszek! :)

2011. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
97%

Én pont fordítva látom, a játszótéren nálunk egyre több jóval több, mint 30 éves, vagy inkább már 40-hez közelítő anyuka van, de ez engem egy cseppet sem zavar. Mellesleg meg nem tudhatom hogy tényleg hány éves, és azt sem, hogy ez hanyadik gyermeke. Lehet az első, lehet a 3. is éppenséggel.


Mi 28 és 33 voltunk a férjemmel, szóval mi nem az a tipikus nagyon fiatal szülők, de ez az anyagiak miatt volt. Mi szülőktől nem vártunk el segítséget, összekaptuk magunkat, hogy megfelelő körülmények és pénz legyen rá, és csak aztán vágtunk bele.

2011. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%

"mostanában" ... hát inkább szerintem kitolódott, anyukáink korában 18 évesen házasodtak a nők. nagymamám mesélte, hogy 24 évesen már megszólták, hogy vén lány :)


én 27 évesen házasodtam és szültem, a gimis évfolyamomból én voltam az első anyuka :( szerintem ez a szomorú, én mindig megmosolygom a fiatal anyukákat, olyan jó látni őket :)

2011. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Jó én sem 40 évesen készülök gyereket vállalni, de el nem tudnám képzelni, hogy most 22 évesen házas legyek vagy hogy gyermekünk legyen. Pedig már kapcsolatban vagyok 5 éve. De még a sulit is be kellene fejeznem és jó lenne min. 2 évet dolgozni. Szóval én ha igy kiszámolom, esetleg 25-26 évesen lehetne babánk a párommal. És igazából nem is vágyom rá hamarabb.
2011. ápr. 5. 23:23
 7/53 anonim válasza:
96%

Az, hogy valaki így tervezi korántsem jelenti, hogy így is lesz.... Én is tök jól elterveztem, aztán sajna nem így alakult. És talán jobb is, mert a 7 éves kapcsolatomból nem rég szálltam ki, és nem lenne könnyű egy gyerekkel.

De így 25 évesen sem vagyok még elkésve :)

2011. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
70%
Egyik ismerősöm 19 évesen szándékosan esett teherbe, 20 éves lett, mikor szült. Azt mondta azért, mert nem talált munkát és úgy gondolta, hogy majd a családi pótlékból és egy fizetésből megélnek.
2011. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
56%
Az én anyukám 20 éves volt, amikor megszülettem, és láss csodát, tök normális lettem! És őszintén, elég szar lenne, ha most mondjuk 70 lenne, generációs különbségek lennének köztünk, meg ilyenek... Éppen ezért máris későnek tartom magamra nézve a gyermekvállalást 21 évesen. A saját vállalkozásomat vezetem, bőven az átlag felett keresek, kiváló párkapcsolatban élek, szóval simán itt az ideje hogy gyerekem legyen.
2011. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
71%

18 voltam, amikor összejöttünk, 22, amikor házasodtunk, bár a diploma nem volt még meg, mindketten dolgoztunk. 23 évesen diploma majd stabil állás, 24 évesen várandós lettem, valamivel a 25. szülinapom előtt született a baba, aki most lesz egyéves. Albérletben kezdtük, aztán vettünk lakást hitelre. A férjem egy évvel idősebb, van egy normális munkahelye, nem túl magas, de tisztességes fizetéssel, emellé jön a gyedem, és itthon is dolgozom.

Egyáltalán nem tartottuk korainak, nekünk így volt jó.

2011. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!