Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire nehéz úgy elválni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire nehéz úgy elválni, hogy a másik fél még könyörög az együttmaradásért, mert még szeret téged?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy válni akarok. Ezt kijelentettem kb.1,5 hónapja, és igazat adtam a férjemnek abban, hogy megérdemel egy esélyt a kapcsolatunk, hogy rendbe hozzuk, mivel ugye a házasság már nem gyerekjáték. Megígérte, hogy ha még 1x rám vág(az agresszivitása miatt akarom elhagyni), akkor tényleg megérdemli,hogy elhagyjam. Na most, akkor tényleg úgy éreztem, hogy kell még egy esély, de már bánom, hogy így döntöttem.

Azóta csak néhány tárgyat vágott földhöz, az annyira már nem zavar,hozzászoktam. De állandóan csak vitázunk, szex az kb.1x hetente, meg a fejemhez vágja, hogy nekem semmi szavam nem lehet a házban, mert az ő szülei vették,stb. de mikor melózok, és már elmúlik 4 óra, hogy nem lát, akkor kezdi,h.így szeretlek meg úgy szeretlek, hiányzom, és mikor hazaérek akkor kedves. Szóval, már nem tudom mit csináljak. Tudom, hogy nekem az lenne a legjobb, ha fognám magam, és elmennék tőle. De ezt nem tudom csak így megtenni, mert tudom, hogy szeret és érzékeny lelkű, de nekem ez már így nem élet...megpróbálkozott már öngyilkossággal, és nem tudnék úgy élni, hogy az én lelkemen száradjon egy ember élete, csak mert önző módon magamra gondolok, hogy szebb életem legyen. Ti mit tennétek a helyemben? Már teljesen össze vagyok zavarodva. Tapasztalatokat is írjatok,légyszi, mert szerintem nem vagyok az egyetelen, aki ilyen szituban van/volt. Előre is köszi!


2008. dec. 22. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem győzöm itt elégszer hangsúlyozni: a szeretet, szerelem nem érzés, nem szavak hangoztatása, hanem viselkedés!!! Az szeret Téged, aki szeretreméltóan viselkedik Veled szemben, nem az, aki bizonygatja, hogy így érez irántad, de a tettei ennek ellentmondanak!!!!


Én házas ugyan még nem voltam, de volt olyan kapcsolatom (21től 23 éves koromig), ahol az exem extrém féltékeny volt, hisztizett, cirkuszolt, hosszasan zaklatott telefonon, ha nélküle mentem el barátokkal (miután leraktam, a barátaim telefonját hívogatta), miután ezek miatt elhagytam, ezután 2 öngyilkossági kísérlete volt, emiatt vele maradtam egy évig pluszban, de bár ne tettem volna, a lelki terror teljesen tönkretett. Végül meg is pofozott, ami miatt már azt mondtam magamban, nem érdekel, ha öngyilkos lesz, nem vagyok köteles engedni a zsarolásnak, és "lelkiismereti okokból" vele maradni. Otthagytam végleg, könyörgött egy darabig, de amikor láta, hogy nem engedek, abbahagyta, és nem lett öngyilkos, ma egy másik kapcsolatban él.


Tudom, milyen szörnyű lehet Neked - a lelkiismeretfurdalás kiépítése a módszeres bántalmazók eszköze. De Te is tudod, hogy ez a kapcsolat már csak mérgezi az életedet, és most kell lépned!!!

Ha a férjednek öngyilkossági gondolatai vannak, az ő felelőssége, hogy pszichológust vagy pszichiátert keressen fel, és nem a Tied!

Érzékeny lelkű, hogy oda ne rohanjak, és a Te érzékeny lelkeddel ki törődik, amikor Rádhozza a szívbajt a csapkolódással, illetev amikor megüt?! Magadra is gonolj, ne csak rá!!!! A saját életedre! Jogod van nyugodtan élni! Hidd el, ebből a kapcsolatból már semmi jó nem lesz. Ahol az egyk fél kezet emel a másikra, az a kapcsolat lelkileg megszakad. A szeretet nem fér össze a félelemmel.

Kérlek szépen légy önző, nézd a saját érdekeidet, egy életed van egy fiatalságod! Én is nagyon megbántam, hogy anank idején nem voltam határozottabb mert gyenge voltam, és nem tudtam a módszeres érzelmi zsarolásnak, lelki terrornak ellenállni! Ha a férjed látja, hogy valóban megfélemlít a gondolat, hoyg önygilkos lesz, annál jobban fog ezzel fenyegetőzni, hogy Te elgyengülj! Ne félj, valószínűleg felét se gondolja komolyan! Ha meg annyira nincs emberi méltósága, hoyg képlenne értani magának csak hoyg Téged büntessen, az sem a Te hibád!!! Az ilyeneknek az nem tetszik, hogy önálló lények vagyunk, és nem az ő bánjaik!

Ne hagyd magad! SOk erőt kívánok Neked, hoyg a saját érdekeid szerint tudd irányítani az életedet!!!

2008. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

javítás: képeslenne ártani magának

illetve bábjaik

2008. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, igazán sokat segítettél vele!! Igyekszem helyre tenni az életem, mert nekem is kijár a tisztelet, és megbecsülés. De annyira nehéz. Sajnos, napról napra lejjebb süllyedünk. Már azért balhézik velem, hogy miért nem adok neki csókot, miért nem akarok hozzábújni, miért utasítom el...és hiába mondtam neki, hogy értse meg, már nem tudom úgy szeretni, mint férjet. Szeretem, mint embert, de ennyi nem elég a házassághoz se máshoz. Kiábrándultam belőle, és már nem hiszek neki. Most is csak kordában tartja az indulatait, de tudom, hogy 2-3 hónap múlva, megint ugyan olyan lesz minden, mint volt. Fáj, hogy idáig jutottunk. 15 éves voltam, mikor egymásba szerettünk...sok idő elmúlt azóta, és sajnos változunk...
2008. dec. 22. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, a válási procedúrához kérhetsz a férjedről pszichológiai vizsgálatot, hiszen öngyilkossággal fenyegetőzés, ha megtenné és nem csak mondja, az lelki eredetű betegség is lehet, és hát ha már így viselkedik (aki szeret, nem zsarol, nem kér olyat, amit nem szívesen tennél meg), kezeltesse magát.
2008. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tedd fel magadnak a kerdest: Szuksegem van nekem erre az eletre? Ha a valaszod igen, akkor maradj vele. Ha a valaszod nem, akkor add be a valopert.

Ha egyfolytaban gondolkodsz, es nem mersz lepni sajnalatbol, azzal csak megnehezited a dolgot. De teged ki sajnal amikor o ut es megalaz tegedet? Senki. Akkor te miert sajnalod ot? Gondolom o is ebben nott fel, ezert ennyire termeszetes neki az agresszio. Hat, kezdj uj eletet, koltozz kulfoldre, vagy messzebb tole, ugy konnyebb lenne!!!

2008. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tegnap este megint elbeszélgettünk, és mostmár minden visszatér a normális kerékvágásba. Kijelentettem,hogy válni akarok, mert nekem nincs szükségem arra, amit csinál. Megütni már nem fog, az tuti, 2 hónapja már nem mutatta az agresszió jelét, azt hiszem, végre megértette, hogy vagy változik, vagy lépek. Inkább a változás mellett döntött :) Ja, meg kijelentettem, hogy harmadik ilyen beszélgetés nem lesz,mert akkor már pakolok. Belátta, hogy neki lelki problémái vannak, és kérte,hogy segítsek neki a változásban...
2008. dec. 23. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, nem csak az van, hogy most be van szarva, és ha megint biztos lesz a kapcsolatotokban, kezdi előlről?

Ha tényleg változni akar fel kellene vennie a férjednek a kapcsolatot ezzel a szervezettel, elolvasni az itt található anyagokat, illetve Szil Péter egyéb írásait.

[link]

Emellett tanácsos lenne pszichológushoz fordulnia a lelki problémái miatt, mert ezek nem csapódhatnak le Rajtad!!!

2008. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nálunk ugyanezek a problémák jelentkeztek, amiket leírtál! Négy évig tűrtem, egészen addig, amíg meg nem ütött. De ebbe az időszakba benne volt a kétszeri visszakönyörgés is. Harmadik esélyt már nem adtam neki, mert annyira meggyűlöltem, hogy jobbnak láttam, ha minél távolabbra megyek tőle. Nem érdekelt az sem, hogy öngyilkos lesz, vagy sem, csak ne lássam többé. A négy év lelki terror éppen elég volt. Adtam magamnak még egy esélyt a boldogságra, remélem sikerül is, és csak ezt tudom neked is ajánlani. Sokkal jobban fogod magad érezni, és megtalálhatod azt a valakit, aki mellett nyugodt kiegyensúlyozott életed lehet, és, aki azért szeret, aki vagy! Sok szerencsét, és minden jót NEKED!!!!!
2009. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!