Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A lottónyeremény közösen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lottónyeremény közösen szerzett vagyonnak számít?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 08:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden közös a házasság alatt,még ha valamelyik szülő pénzt ad,és nem adja irásba,hogy kifejezetten melyik félnek adta,az is közös.
2010. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
12 hét alatt kell felvenni a pénzt.Tudom!
2010. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem jól tudtam, bocsi. :)) Igy 3 hónap maradt a válásra. :DDDD Úgyhogy igyekezz. vagy ha húzd az időt tetszésed szerint.
2010. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a fogadás időpontja számít, nem a nyeremény kifizetésé.

Lehet rajta pereskedni, ha kinyomozza.

2010. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

a Columboban is van egy rész, amiben a fickó csak azért nem akarja átvenni a lottónyereményt, mert még nem vált el hivatalosan. megkéri a nagybátyját, hogy vegye át helyette (amerikában nyilvánosságra kell hoznod, ha nagy összeget nyersz a lottón)

aztán a kedves nagybácsi meg elteszi láb alól a csávót...

2010. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Most már kiváncsi lennék a nyeremény nagyságára.
2010. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon az veszi fel a lottónyereményt aki akarja, nincs nézhez kötve és hétpecsétes titokként kezelik.


Ergo senkinek semmi esélye rá, hogy rájöjjön, hogyha nyertél a lottón. Annyi a dolgod, hogy nyitsz egy svájci bankszámlát és oda átutalod szépen a lottónyereményt, aztán elválsz és kész, máris nem kell osztozni.

De ha paranoiás vagy akkor megkérsz egy nagyon jó havert / rokont, hogy vegye fel neked, majd ha felvette mondjuk jutányos 10%-ért utalja a svájci bankszámládra.

Svájc nem ad ki senkinek semmit, még hatósági kérésre sem (lsd. nemrégi Német adócsalás ügy).


Bár megjegyzem nem szép dolog lelépni a summával és lepattintani az asszonyt!

2010. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok válni bár itt akkor mindenkiben felmerül a kérdés,hogy akkor meg mindek kérdeztem.Ez csak azért tettem fel,mert összevesztünk nemrégiben a férjemmel és emiatt merült fel bennem a kérdés,hogyha nagyon elmérfesedne a dolog és közben lottónyeremény ütné a markomat akkor mi van,de szerintem is a fogadás időpontja számíthat a másik meg az,hogy viszont tényleg nincsennévhez kötve így akár a szüleim is átvehetik,de akkor hivatalosan olyan mintha ők nyerték volna meg nem?
2010. szept. 28. 21:03
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A lottó 5-ös nyertese az, aki besétál a szelvennyel, vagy telefonon bejelentkezik a Szerencsejatek Zrt-nel es azonositja magat. (Akkor is ha epp elotte valakit agyonutott a szelvenyert es az meg mondjuk nem derult ki :(( )


Ha a szuleid setalnak be vele, akkor ők azok.


Erdekes a kerdes a valas eseten, elvileg a hazassag alatt lett nyertes maga szelveny! de szerintem ha mondjuk utana 2 hettel van epp a valas, es meg 2 honap mulva megy a penzert, szerintem senki nem foglalkozik azzal, hogy elotte mi volt a csaladi allapota az illetonek. Utaljak a penzt es kesz. Es az illeto elvileg akkor jutott csak a vagyonhoz! hazassag utan... Nem vagyok ugyved, de akar vedheto lenne ez is...


Amugy eleg nagy szemetseg igy lenyulni a hazastarsunkat, vagy valotarsunkat, akinek vagyonmegosztas utan kuzdenie kell a megelhetesert is. Ha gyerek is van, meg inkabb jobb, ha apuka is, anyuka is jol el a valas utan, mint

"a penzert" pereskedo idegbeteg szulok kozott felnoni.


Na amugy ettol nem kell felni, szerintem nincs az a magyar birosag, aki 3 honap alatt elvalaszt! (vagy van???)

szal amilyen lassan mennek a dolgok biztosan hazassag alatt szerzett vagyon lesz belole addigra... vagyis KOZOS!

2010. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!