Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szemét volt a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemét volt a férjem?

Figyelt kérdés
Amikor elköltözött megbeszéltük, hogy egyeztetünk majd a válásról, vagyonmegosztásról, és utána adjuk be. Eltelt pár hónap, egyikünk sem kereste a másikat, és kiderült, hogy ő közben beadta a válást. Amikor felhívtam emiatt azt mondta már nem akarta tovább húzni, és az ügyvédje neki azt mondta, ettől még lehet közös megegyezéssel békés válás. Ez nagyon aljas húzás volt tőle vagy túlreagálom? A vagyonról annyit írt a keresetbe, hogy közös megegyezés alapján kívánja rendezni.
2022. okt. 25. 10:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

A közös megegyezés volt a lényeg nem? Ettől ő nem tért el. Túl akar lenni rajta.

Neked is jobb lesz, ha ezzel lezárod az egészet!

2022. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2022. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem, csak haladni akart. Ha az egyezségetekben korrekt feltételekre törekszik, nincs miért aggódnod. (N, szintén válok.)
2022. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már el lett döntve, hogy váltok akkor minek húzni. A vagyonról továbbra is meg akar veled egyezni, nem akar kitúrni téged csak túl akar rajta lenni. Nekem inkább úgy tűnik, hogy Te nem akarsz válni. Ezt is meg lehet érteni csak ha már úgy költözött el, hogy válás lesz akkor ez már el lett döntve. El kell fogadni.
2022. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így korrekt.

Te miért nem kerested? Mire vártál? Miért húzod a válást a tétlenséggel?


Most miért nem keresed, hogy egyezzetek meg a vagyonról? A válóperre nem holnapra kaptok időpontot, addig meg szépen megegyezhettek.


Nem igaz, hogy nem tudtok beszélni, mint két felnőtt!


Én még sose váltam, még csak vagyonközösségben se voltam párkapcsolatban, de azért van némi elképzelésem, mert ismerősöm vált.


Először én annyit tennék, hogy összeírnám a vagyonkánkat, és szépen megpróbálnék vele megegyezni. Nem keresztbe tenni, hanem úgy, hogy mindenki azt kapja, amire a leginkább valóban szüksége van, ill. eleve az övé volt.


Mindketten jobban jártok anyagilag, ha nem ráncigáltok ügyvédet minden kávéscsészés veszekedéshez, mert azzal csak az ügyvédek járnak jól, és kicsit drága kávéscsésze lesz az.

2022. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is beadtam volna. Annyival másabb formában, hogyjelzem, hogy beadom ma/honap/héten. Minek húztátok ezt hónapokig? Pláne, hogy nem is beszéltetek semmiről ezidő alatt. A bíróságon ugyan olyan a vagyonmegosztás, mintha megbeszélitek otthon. Ugyan úgy elő kell adni ki mit visz, ha megbeszéltétek ha nem. Sose értettem mit kell húzni a valópert, ha már tuti hogy válás és nem is beszélnek a felek
2022. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek a válóperes ügyekhez, de ha jól sejtem, így is a per lezárultáig közös megegyezés hiányában a bíróság dönt a vagyonmegosztásról.

Az ügyvéd azért írta ezt, szerintem, mert nem álltatok elő konkrét követelésekkel egymás iránt, vagyis még nincs vitaalap.


Jó lenne nem húzni a dolgot, hanem túl lenni rajta. Ha már döntött, akkor úgy sem tudod visszacsinálni, és jobb, ha ti tisztességes módon egyeztek meg civilizáltan, mint egymásban kést forgatva gyilkolva váltok. - mégis mit remélsz?

2022. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor lenne az ha ő ugyveddel leiratja ő miket kivetel miket nyujt es ird alá.

Aláírás esetén ez pl szinten közös megegyezés.

Ha meg nem egyezel bele kezdődik a per és vitáj

2022. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
*miket követel
2022. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg, eddig te mit intéztél?

készítettél már valami vagyonleltárt legalább?

Vagy azt hiszed, hogy majd a férjed egyszer csak elfelejti, hogy el akar válni? Remek problémamegoldási mechanizmus!

2022. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!