Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


41/F vagyok.


Bocsánat, ha túl hosszan írok, igyekszem tömör lenni.


Hét évvel ezelőtt váltam el a feleségemtől, ő 47. Van két lányunk, 12 évesek ikrek. Megveszek értük.


A feleségemmel anno a kapcsolatunk remekül indult, de teljesen elromlott, amikor bemutatott az anyjának. Az anyja az anyatigris/nagymamatigris típusú asszony, aki előre eldöntötte, milyen emberhez menjen hozzá a lánya, én meg ennek nem feleltem meg. Pl. nincs diplomám, hanem kőműves vagyok, már volt egy fiam az első kapcsolatomból (sosem voltunk együtt az anyjával de máig baráti a viszonyunk, az anyja neveli, én akkor megyek a fiunkhoz amikor akarok), stb, stb. Ezen még túllendültem volna a feleségemért. Viszont ahogy a volt anyósom sokszor a lányával bánt... Nagyon szerette, féltette, tudom, de kiállhatatlan természete volt, a lánya mindig is rettegett tőle. A volt anyósom szavajárása volt a lánya felé "nem szép" hangon, hogy "már megint hülye és barom vagy, ezzel fogsz a sírba vinni". Lehet, hogy a volt feleségemnek csak menekülőút voltam, nem tudom.


Amikor a lányaink megszülettek, az anyjuk odáig volt a boldogságtól. A volt anyósom nyíltan áskálódott ezután is ellenem, hogy tróger vagyok, csak a fiam érdekel a gyerekeim közül, stb. Erről a volt feleségemet is meggyőzte, a vége egy haraggal teli válóper és gyermekelhelyezés lett. A válóper alatt a fejükbe vették, hogy én örökre külföldre akarom vinni a lányainkat és elszakítani őket az anyjuktól, csak mert a nővérem, ami ügyvéd és ellátta a jogi képviseletemet, közölte velük, hogy mindkét fél viheti külföldre a gyermeket a másik engedélye nélkül, amíg jogszerűen nála van, hacsak ezt nem tiltja meg a bíróság.


Végül kéthetente hétvégi apuka lettem a lányaim tekintetében, a volt feleségem (és az anyja) nem egyezkedtek.


A lányainkat nem az anyjuk adta át nekem, hanem a nagybátyjuk, akivel amúgy máig tiszteljük egymást, a válóperben semleges volt (többet nem is vártam, nem is várhattam).


Három évig ment így, amikor egyik hétvégén a volt sógorom mondta, hogy a volt feleségem nem adja oda többé a lányokat, merthogy szerinte rossz hatássak vagyok rájuk, és hogy nem akarja, hogy külföldre szökjek velük.


A nővérem segítségével kapcsolattartás végrehajtása iránti pert indítottam, valamint kezdeményeztem a szülői felügyelet megvátoztatását. Három hónapig nem láttam a lányaimat, brutál nehéz volt.


Egy éve én kaptam a szülői felügyeleti jogot. A volt feleségem a per közepén letette a fegyvert, amiben valószínűleg az is közrejátszott, hogy a volt anyósom rákos lett, és két hete meghalt. Nem szép dolog tudom, meg lehet kövezni, de én örülök, hogy meghalt, mindannyiunk életét csak megkeserítette. Persze ezt nem hangoztatom.


A volt feleségem egy hete találkozót kért tőlem. Találkoztunk. Azt mondta, hogy bocsánatot kér, amiért hosszú évek óta úgy viselkedett, ahogy, az anyja befolyása alá került, békejobbot nyújt, a gyerekeink érdekében szeretne velem baráti viszonyt kialakítani. Nagyon haragszom rá az elmúlt évek miatt, azt mondtam, átgondolom, de ilyen előzmények után a békejobb elfogadása nem automatikus, nem biztos, hogy hagyom, hogy bármilyen értelemben újra az életem része legyen. Mondtam, hogy más már kezdeményezte volna a szülői felügyeletének a megszüntetését (kapcsolattartás nélkül) akár csak bosszúból is, én ezt nem teszem meg, a lányaink miatt sem. Ezzel hagytam ott, a lányokat minden második hétvégén szombaton viheti el, ottalvás nélkül (jogerős az ítélet). Ti elfogadnátok a békejobbot?


A lányaim tegnap kérdezték, hogy a nagyanyjuk temetésére elmehetnek-e és ha igen, én elkísérem-e őket. Mondtam, persze, hogy elmehetnek, ha el akarnak, de én nem megyek, mert nem voltunk jóban. De eszembe jutott, hogy jóttenne a lányoknak, ha látnák, hogy az anyjukkal tudunk egymással békésen egy légtérben tartózkodni.


Köszi a válaszokat!


2023. ápr. 23. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért kísérd el őket, mert nekik lesz szükségük a támogatásra. Lehet, hogy veled utálatos volt, de a leírás alapján nagymamaként szerette az unokáit. A lányaid valószínűleg most vesztették el először közeli családtagot. Az anyjuk nem fogja tudni őket tàmigatni, neki elég lesz feldolgoznia, hogy az anyját temeti, akivel szőrös volt a kapcsolat.

A volt feleségednek nyújts békejobbot, de ez egyelőre nem kell, hogy többet jelentsen. Egyszerűen egy udvarias hangnemet üss meg vele szemben. Aztán a többi majd alakul.

2023. ápr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1-el értek egyet. Nagyon intelligensen állsz ehhez az egészhez. Legyél tartózkodó, de együttműködő, ahogy írtad -ezzel a lányoknak is példát mutatsz arról, hogyan lehet kezelni egy ilyen helyzetet.
2023. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

“nem biztos, hogy hagyom, hogy bármilyen értelemben újra az életem része legyen.”

Szerintem itt a kulcs. Egy semleges viszonyt fenttarthattok, utalkozni nem kell, de ahogy te is irod, nagyon sok ev telt el gyulolkodessel, ebbol barati kapcsolat mar nem lesz, vagy ha lesz is, evek mulva.

2023. ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!