Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számítsak a perrel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számítsak a perrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kislányom, akinek az édesapjával sajnos nem jövünk ki jól, egyszerűen nem tudunk együtt élni, ez fakad onnan is, hogy más értékeket hozunk a családunkból és egyszerűen nem egyeznek.

Már 3 hete nem él velünk az édesapa, mivel az ex anyósom szinte harmadik fél volt a kapcsolatunkben, úgy kezelte a fiát, mint egy kisfiút, még a házidokit is állandóan ő hívta, ha kellett neki valami.

Én a szüleimtől 500km-re lakom, de szeretnék hazaköltözni a kislányommal, mivel én anno csak a volt párom miatt költöztem ilyen messzire és nem köt ide semmi. Segítségem nem nagyon akad, az apa nyilván jön a gyerekhez, elviszi egy-egy délutánra magával, jól elvannak, de jobb szeretném, hogy újra abban a városban élnénk, ahol a családom, a barátaink vannak.

Az apa semmiképp sem engedné, hogy elvigyyem, így szeretném jogi úton lerendezni az ügyet.

Rólunk azt kell tudni, hogy a én érettségiztem, jelenleg tanfolyamot folytatok, 3 éve van munkahelyem, de 15 éves korom óta tudom, mi az a munka, diákként is sokat dolgoztam. Ezzel szemben a volt párom a kapcsolatunk alatt(anyósomnál laktunk akkoriban) 1,5 évig otthon ült, gépezett, míg én dolgoztam, majd csak 23 évesen kezdett bele a munkába, hogy el tudjuk költözni. Ja, és ugye nyilván csak a nyolc általános volt meg neki..

A mi családunkban 2 autó is van, saját lakás, de a tágabb rokonság is rendelkezok saját ingatlannal, ingósággal, míg a volt párom édesanyja nem dolgozik több, mint egy éve és mindkét szülő albérletben lakik, gyakorlatilag semmit nem tudnak felmutatni. Úgy érzem nálam a gyermek lelki és szellemi fejlődése biztosítva van és lenne is a jövőben, ugyanis sokat olvasunk, énelkünk, mondókázunk, ha megyünk sétálni mindig magyarázom neki a környezetünkben lévő dolgok miértjét, működését, ha látom, hogy érdeklődik. Ezzel szemben volt, hogy az apjana saját lánya ruhaméretét tőlem kérdezte meg, mert hogy ő még a sajátját se tudja, nemhogy a gyerekét..

Ő nem olvas neki és ahogy látom sokszor nem úgy viszonyilnak egymáshoz, mint ahogy velem teszi a kislányom. Volt arra is példa, hogy feljött az apukája és nem volt rá kíváncsi, hozzám jött, velem foglalkozott, az apja meg csak ült magának a kanapén..

Nem vitatom, hogy szereti, mert tudom, hogy így van, de azzal is tisztában vagyok, hogy ha az ő családjában maradna, akkor egy élet menne tönkre.

A colt anyósom mindkét gyereke életét megkeserítette, elcseszte, mikor nyolc általános után egyiket se noszogatta, helyette a sógornőm 16 évesen odaszült évekkel ezelőtt egy gyereket, a volt párom meg alkalmi munkákra járogatott el anno.

A családban ott van az a 16 évesen szült kisfiú, aki viselkedészavaros, neveletlen kis takony, aki napokig nem tölt otthon egy pillanatot sem, mert hol napokig az anyósnál, hol a dédszülőknél alszik,tehát ahány ember, annyi féle nevelés. Anyósom egyébként egy gyógyszerfüggő, labilis személyiség, többször megpróbált öngyilkos lenni, ez látható a kezein is. Amibe biztos tuti biztos, hogy oda-vissza van a kisfiáért és ezért mindenről tudni akar, mindenbe bele akar látni és egymás seggébe vannak, ami már számomra egy másik hatalmas frusztráció.

Sok példát tudnék hozni, de amire kíváncsi vagyok, az az, hogy mennyi idő lehet átlagosan egy gyermekelhelyezési per? Tudom, hogy ninden ügy más, de úgy sacc-per.

Tilthatja a bíróság a költözést?

Lehetséges, hogy nem én kapom a gyermeket? Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, van bejelentett munkahelyemen, tanulok a gyerek mellett.

Ismerem a gyermekem minden rezzenését, míg az apja néha nem tudja mit akar a gyerek,csak utánozza azt a hangot, amit kiad,így bennem van a félsz, hogy esetleg nem én kapom a gyermeket, de abba bele is roppanok, tudván, hogy milyen közegbe kerülne a lányom..


2023. ápr. 24. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az apa nagyon ritkán kapja meg a gyereket. Országon belül meg oda költöztök ahova akarsz, csak a kiszabott láthatást megkell oldani.
2023. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

A leírtak alapján semmi esélye annak, hogy az apuka kapja meg a gyereket.

A bíróság természetesen nem tiltja meg, hogy hazaköltözz. Szabad ember vagy, nem kötnek röghöz. (Még külföldre is költözhetsz, ha rendben vannak a körülmányek, a gyámügy engedélyezni fogja, akkor is, ha nem tetszik az apukának)

2023. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 a külföld nem ilyen egyszerű. Nálunk apuka nem is látogatta a lányát már 5 éve és kellett a beleegyezése vagy hogy lemond a jogairól.
2023. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem visszavegetnel. Amikor gyereket szulte neku akkor jo volt, most meg hirtelen szar minden. A gyereknek kell az apja es a tobbfele neveles is. Nalunk valtott felugyelet van es hasonlo a helyzet, de a gyerek megszokta es nem zavarjak a kulonbozo szabalyok, ertekrend. Sot, masok is nevelik, edzok, baratok...elvesztheted a gyereket, a pert is ha ennyire tiltod es kontrollalni akarod a gyereket. Javaslom lakjatok kozel es legyen nalad a gyerek, de tobb lathatassal. Pl. Heti 4nap veled, 3 apaval. Es hagyd oket is ervenyesulni, ne legyel birtoklo.
2023. ápr. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Ja igen, csak hogy tisztan lass. Epp most keszulsz a sajat csaladod seggebe visszabujni es igénybe venni anyagi és egyéb támogatásuk, mikozben ugyazert apuka le van szidva.
2023. ápr. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de hogyhogy csak a gyerek születése után jöttél rá te is, hogy nem egyezik az értékrendetek?
2023. ápr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan költözz vissza. Miért maradnál itt,ha neked ott jobb lenne? Annyi a dolgod hogy a kiszabott láthatást ne akadályozd. Ha apukának fontos a gyereke,elmegy hozzá.

Nálunk volt ilyen férjem rokonságában. 2 éves kislánnyal ment anyuka visdza a szüleihez az ország másik végébe. Apuka csak addig kakasoskodott,amíg az anyuka nem lépett. Mikor eljött a láthatás,az apukának annyi penze nem volt,hogy vonatra szálljon,és meglátogassa a kislányt. Azóta is csak a nagymama látogatja ünnepekkor.

2023. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Megint megy a nyivákolás. Gondolom a gyerek születése után derült fény arra, hogy "nem egyezik az értékrendetek". Na persze. Talán nem kéne úton-útfélen minden jött-mentnek gyereket potyogtatni. Amúgy megnyugodhatsz, valószínűleg neked ítél a bíróság és még abban is meg lehet állapdni, hogy a két lakhely között, egy harmadik, közelebbi helyen legyen a láthatás.
2023. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan költözhetsz ha tied a kizárolagoa felügyeleti jog. Közösnél már apuka beleszólhat h hova iratod oviba stb... annyi h mivel te vagy a költöző apuka utiköltségének a felét állni kell
2023. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!