Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválnál ha súlyos beteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnál ha súlyos beteg lenne a férjed, feleséged?

Figyelt kérdés

Nekem 12 éve volt egy halálos betegségem, csoda módon túléltem. A feleségem akkor a barátnőm volt, egyetemre járt, így annak tudtam be, hogy nem nagyon ér rá velem a kórházban foglalkozni. Közel volt, de heti egyszer jött be, akkor is csak 10 percre. Szüleim minden nap jöttek. A rehabilitáció ott töltöttem a nyáron ahol a szülei nyaralója van, ahol az egész nyarat töltötték, de úgy sem nagyon járt be hozzám, csak heti 1x 10-20 percre. Nem vettem fel akkor a dolgot.

Most már 5 éve házasok vagyunk, van gyerek is, a betegségem meg kiújult. A feleségem mindig kiabál velem, hogy nem veszem ki a részem a dolgokból, minden rá marad. Ez annyiban igaz, hogy a gyerekkel tudok még foglalkozni, hozni-vinni játszani, de a nehezebb házimunkákban már nagyon elfáradok, de próbálkozom amit tudok. Válást is kilátásba helyezett, mert neki nincs erre ideje, hogy én 2 évig ezzel “szórakozzak” megint és eltelik a fiatalsága (34 éves). Nekik egyszerűbb lenne ha elköltöznék Anyámékhoz, azt szeretné. Én a gyerekemet nem akarok magára hagyni! Az is elhangzott egy vita alatt, hogy halnék meg inkább, akkor le lenne a gond rólam. Utólag azt mondta nem bánta meg amit mondott mert elege van belőlem, így nem lehet élni. Próbálok erős lenni, nem panaszkodok, de ha nagyon rosszul vagyok az látszik rajtam. A mentőket is kellett már kihívni, ez a felhajtás is idegesíti a feleségemet. A legnagyobb baja, hogy nekem beteg tekintetem van, betegesen nézek, mint akin látszik hogy nagy beteg.


A kérdés nem kamu, segítségre van szükségem, egy tanácsra, hogy mit tegyek. Baráraim nincsenek, így innen várnék egy jó szót, bármit.


2023. máj. 8. 09:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem válnék el. A házasság nem véletlenül az, ami. De neked ezt a nőt már el se kellett volna venned. Már az is mutatja hogy milyen, hogy mikor a betegséged először megjelent, akkor is tett a fejedre magasról.
2023. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló vagyok.


"Írjátok, hogy nem szeret. Ezt nem vettem észre mert engem soha egy nő sem szeretett. Mindig anyagi okokból voltak velem..."


Ez a baj. Valószínűleg tényleg az van, hogy gyerekcsináláshoz kellettél meg azért add be a közösbe az összes létező pénzedet, amit szívesen elkölt. A feleséged nem szeret, hidd el. Én szerelmes vagyok a férjembe. Nem az anyagiakat néztem soha. Szerelemből mentem férjhez. Ha beteg (még ha csak egy influenza is) , de gondoskodok róla. Főzök neki finom levest, csinálok teát, mérem a lázát és adom neki a gyógyszereket, vitaminokat. Ha komolyabb betegsége lenne, akkor minden nap (még a gyerek mellett is) egy óràra bemennék hozzá a kórházba. Mert a felesége vagyok, ő pedig a férjem és , mert szeretem őt. Ennek így kellene működnie, ha szerelmes lenne beléd. De ő valószínűleg sose volt, hisz a házasság előtt is pontosan így viselkedett veled. Nem érdekli mi van veled, de gondolom a pénzedet azért szívesen elkölti ígyis, hogy nincsen béemvé meg hogy csak a járdaszigetegen nyaraltok. A te élethelyzetedben ez a házasság toxikus. Gyógyulàsodhoz hozzátenni nem fog abban biztos lehetsz.

2023. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A nejed egy igazi h*lye*csa, és hát igen, el sem kellett volna venni azok után, ahogy viselkedett veled.

De nyilván ez rajtad már nem segít.


Én még csak ismerkedtem a párommal, mikor jött nála egy betegség, kórház műtétek, nem egyszer hajnal 4-kor keltem és mentem vonattal, mert akkor még nem éltünk együtt, más-más városokban laktunk, hogy ott lehessek vele a műtétekkor, fontosabb vizsgálatokkor.

Így nem, nem válnék el, nem hagynám el soha betegség miatt.

Jóban, rosszban, egészségben, betegségben...

Nem tudom, mit tennék a helyedben, sajnalálom a helyzeted.

2023. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Undorìtó nő a felesèged, válj el tőle!
2023. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy hagynám a férjem cserben, amikor beteg!!!! Alja ez az ember, ha lenne kapacitásod rá (de gondolom örülsz, hogy túléled a napot), helyedben én adnám be a válókeresetet...

34N

2023. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Eladod a 2 balatoni nyaralót, mivel örökölted, külön vagyonnak számít.

Visszamész a szüleidhez, a pénzből vígan eltudnak látni, ha szükséges és rájuk biztosan számíthatsz minden helyzetben, Ők valóban szeretnek.

Ne habozz egy percet sem, máris költözz, válj el. Meglátod, a szerető környezetben gyorsan felépülsz ismét.

Teljes gyógyulást kívánok neked!

2023. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A ház nem 50-50 % mivel örököt vagyont tettél bele. Minden kinek a nevén van, örökölt vagyont tettél bele. Az a rész a Tiéd és csaka maradék része feleződik. A két nyaraló nem is vita tárgya, hogy a Tiéd.
2023. máj. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem voltam tisztában azzal, hogy ezek külön vagyontárgyak! Nem vagyok buta, csak minden férfi ismerősöm azt hangoztatta, hogy az asszony viszi mindennek a felét, a bíró megítéli, stb. Viszont azt nem tudom hogyan lehetne bizonyítani, hogy a pesti lakást amiből a vidéki házat vettük (80%-ot tettem bele, a feleségem 20%-ot) azt a szüleimtől kaptam! Mert a pénzt odaadták nekem a számlámra és én fizettem ki! Számlakivonat már nincs meg sajnos, az a számla is rég megszűnt. A balatoni nyaraló eladása nagyon jó ötlet, az egyiket tényleg el kellene adni! Egyet mindenképpen meg akarok tartani, jó oda eljárni, intézkedni, kikapcsolódni, ha nincs foglalás akkor lemenni 1-2 napra, dolgozgatni a kertben. De egész jó áron mennek ahogy néztem, 1 milliós m2 áron kb. Olyanon is gondolkodom, hogy 2 részre bontani és a egyik oldalát eladni. Szerencsére megoldható, mert eredetileg úgy volt a ház, a dédmamám és a testvére használták még úgy. Vissza lehetne alakítani és akkor a fele pénzből is bőven kijönnénk a szüleimnél! Csak ez több hónap!

Nagyon gondolkodom a váláson, csak félek egyedül lenni! Félek, hogy egy beteg emberként ha meg is gyógyulok, soha nem lesz párom már! Sokan sajnos hajlamosak leprásként nézni arra akinek ilyen betegsége van, mintha el lehetne kapni! Volt ilyenben részem. Ijesztő ez az egész jövőkép jelenleg.

2023. máj. 9. 09:39
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18:

Kérj időpontot egy ügyvédnél, ő majd elmagyarázza hogy jog szerint mi jár neked és mi a feleségednek. Egyszeri jogi tanácsadás kb 20-30 ezer Ft körül lehet. Ennyit gondolom neked is megér hogy tisztában legyél a jogaiddal, és ne a haverok bemondásai alapján gondolj ezt azt.

Ha pontosan felvázolod az ügyvédnek hogy ki mit vett (tulajdoni hányad), mit örökölt, mennyi pénzt adott bele stb, akkor ő személyre szabottan el tudja mondani neked hogy jog szerint mi a helyzet.

Nem kell semmit szólni otthon, nem kell rögtön válni, hanem először tájékozódj egy ügyvédnél a jogaidról. Ő majd megmondja hogy válás esetén mennyi gyerektartást kell fizetned, vagyonmegosztásról tájékoztat, lakhatási kérdésekről, gyermekláthatásról stb.

Egyébként ha a nejed unja meg ezt az egészet, akkor ő is beadhatja a válási papírokat, és akkor így is úgy is társ nélkül maradhatsz. Jobb ha felkészült vagy, és nem ér semmi váratlanul ilyen téren.

2023. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nyugi, az csak városi legenda, hogy mindent visz az asszony. Maguktól adják, meg sem próbálják védeni a vagyonukat ( pl. közös megegyezéssel bele mennek mindenben, akkor már mindegy).

A házasság után tényleg közös minden, ha pl. az asszony egy napot sem dolgozott, Te meg igen, annak a fele akkor is az övé. Viszont vannak kivételek. p., öröklés, bizonyos kártérítések pl. baleseti, jogdíj, házasság előtti vagyon ( mindennapos használati tárgy nem föltétlenül), de ingatlan, autó igen,.AZ utóbbinál nem számít válásnál, hogy kinek a nevén van.


Mindképpen menj egy ügyvédhez, akár ingyeneshez is. Neked itt túl sok mindened van ahhoz, hogy hagyd.

2023. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!