Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig fog ez fájni? Vajon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig fog ez fájni? Vajon leszek-e mèg újra boldog?

Figyelt kérdés

13,5 éve vagyunk házasok. 3 gyermekünk van. Nem volt sose zökkenőmentes, de mindig megoldottuk. Sajnos az alkohol és a haverjai mindig közbeszóltak a boldogságba. De én mindig kitartottam mellette, reméltem, hogy rájön, hogy mi vagyunk a fontosabbak neki. Felajánlottam, hogy segítek addiktologiara menni, névtelen csoportban stb

A gyerkoceink 12,10 és 7 evesek. Mostanában, kb 3 hete nagyon sokszor eljárt. Szívemet,lelkemet beleadtam, kértem, hogy ne járjon el 7bol 7napot a kocsmába, csak 3-4et maximum.

Tegnapi nap kibokte, hogy nem szerelmes, válni akar. Nem kellek neki. Most sincs már itthon.

Annyira fáj, az a sok eldobott év, sose jön már vissza. Mindenem oda, az egesz eletem.

Nem tudom, miért érdemeltem ezt. Mindig kitartottam mellette, mindig segítettem neki. Nem hiszem el, hogy az alkohol, a kocsma fontosabb mint a családja, a gyerekei. Nagyon fáj. Nagyon.



2023. aug. 6. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár év és jobb lesz
2023. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy érzed, hogy mindennek vége. De most kezdődhet valami új. Nem azonnal persze, ezt meg kell gyászolni, de egy alkesz férj mellett, aki nem akar változtatni, csak szenvedés lenne az életed.

Szerintem miután kicsit jobban leszel az első traumából, a gyerekek mellett TE legyél a legfontosabb magadnak. Gondolom, a férjed mellett nem sok energiád maradt arra, hogy magaddal foglalkozz. Itt az ideje!

2023. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

....hát...lehet, hogy most azért járt el sokat, mert van valakije.


Gyorsan rá fogsz jönni, hogy egyedül is megállsz a lábadon, és kár lett volna több időt pazarolni egy alkoholistára. Egy fél életet rá áldoztál, mindig a háttérben maradva. Ez most másképp lesz. Te leszel a családfő, az lesz, amit és ahogy te akarsz, nem szól bele senki. A gyerekek már elég nagyok, sok szempontból könnyebb. De még hosszú évekig a te szárnyaid alá mennek haza, sose leszel egyedül.

Először lesz nehéz, de idővel jobban fogod érezni magad, mint az utóbbi években valaha.

2023. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Azért én meghallgatnám az ő verzióját is. Nyilván van oka hogy a haverjaival van szívesebben együtt, mint veled.

A válás után pedig nagyon nehéz lesz neked. Egyedül három gyerekkel...

Az Anonim Alkoholisták csoportok nem rossz ötlet, ott kibeszélheti a gondjait és meg is értik, mivel a többiek is hasonló cipőben jártak. Egy próbát megér.

2023. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probald a jo oldalat nezni. Krva sok penz elment alkoholra, es gondolom a gyerekekkel se torodott sokat ha ennyit eljart haverozni. Most csak negyotoket kell eltartani amibe o is bele kell szalljon, harom gyerekre minimum 100ezer lesz a gyerektartas, amit nem piara kell koltened.
2023. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 A leírás alapján eddig is kb. egyedül lehetett a gyerekekkel...
2023. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze, biztos van oka. Igazából, amikor megismertem is már ivott, bulizott , de úgy voltam vele hogy majd miattam megváltozik. Aztán ha nem miattam, majd a gyerekek miatt. De sajnos semmi.

Attól nem félek, hogy egyedül leszek a 3 gyerkocommel, mert igazából mindig egyedül voltunk. Azt megoldom. Csak ez a fájdalom, ez amivel nem tudok mit kezdeni. Annyira fáj, az, hogy ennyit ért neki az egész.

2023. aug. 6. 18:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Tanulj az esetből, hogy senkit nem lehet megváltoztatni. Egyedül könnyebb lesz.

2023. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Leszel. Majd utólag nem úgy tekintesz vissza rá, hogy minden oda, hanem hogy most lett lehetőséged boldog lenni, leválhatsz egy beteg embertől! A függőségben nem fog racionálisan működni a férjed!


Menj el pszichológushoz, találkozz sokat a barátaiddal, maradj figyelmes és szerető a gyerekeiddel és minden rendben lesz! Találhatsz sokkal jobb embert magad mellé.


És felejtsd el azt a tévképzetet, hogy valami miattad majd megváltozik!!!! Akkor legyen neked jó, amikor megismered!

2023. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb. ez történt, csak az alkoholt helyettesítsd be csajozással. Közel 3 éve élek egyedül a gyerekekkel, és most már csak a jó oldalát látom. Adj időt magadnak, hogy kicsit megnyugodj, tisztán lásd a helyzetet.
2023. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!