Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hölgyek, mennyire zavar/na...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek, mennyire zavar/na titeket, ha a párotoknak van egy ex felesége és tőle egy fia?

Figyelt kérdés
Másfél éves volt a fiam, amikor elváltunk, ő anyához került. Aki utána lett barátnőm, nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy nős voltam előtte, mindig elsírja magát, ha előkerül említés szintjén akár a volt nejem, akár a fiam. Mindig is szerettem volna családot, ezért elég rosszul érintett a válás és most úgy érzem, hogy a fiamat teljesen el kell veszítsem, ha meg akarom tartani a páromat. Eddig is csak havonta tudtam vele találkozni, mert messzire költöztek, úgyhogy majd fél nap elmegy azzal, ha meglátogatom. Ez nekem önmagában nem lenne teher, szívesen teszem, de kezdem úgy érezni, hogy választanom kell a fiam és a párom között. Normális az, ahogy a barátnőm viselkedik/érez? Segítenék neki, de ő sem tudja megmondani, hogyan. Van valakinek hasonló tapasztalata? Vagy én látok rosszul valamit? Minden konstruktív hozzászólást nagyon köszönök

2023. szept. 25. 11:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
10.-nél a pont!
2023. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, a 10-es férfikent soha többet nem kezd férfikent elvált gyerekes nővel, de ha egy nő nem akar elvált, gyerekes pasival kezdeni akkor az tuti azért van, mert irányítani akarja.

Nem csak szűz gyerektelen férfiak vannak.

2023. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Életemben két alkalommal volt olyan kapcsolatom, ahol a páromnak (férfi) volt gyereke. Egyszer még a huszas éveim elején, és egyszer pedig a negyvenes éveim végén. Két különböző tapasztalatot szereztem. Az első esetben egy végtelenül intelligens, tinédzserként is már önállóan gondolkodó és tevékenykedő, tisztelettudó, nagyon okos, talpraesett gyerekről volt szó, aki felismerte azt is, hogy mindkét szülőjének jobb lesz a válás. Abban az időben még hatalmas volt az egóm, ellenben kevés a tapasztalatom, de ez a gyerek mégsem zavart egy cseppet sem. Ő is nagy tisztelettel viselkedett irántam, és én is iránta. A második esetben már két felnőtt, elkényeztetett, kifejezetten rossz képességű, és önállótlan gyerekről kell beszélnem sajnos, akiket egy teljesen más értékrendű és szellemi képességekkel rendelkező anya nevelt, mint az előző gyereket. Amikor belementem a kapcsolatba, az előző élményeim alapján nem is sejtettem, hogy probléma lehet számomra két felnőtt gyerek. De amikor megtapasztaltam, hogy 40 éves korukra az apjuknak kell őket vinni pl. orvoshoz (!), meg mindenfélét intézni helyettük, olyan dolgokat, amiket az én gyermekeim már korán, tizenévesen megtanultak egyedül intézni, akkor nagyon csalódott lettem. Döbbenet volt az is, hogy annak ellenére, hogy soha egy szóval nem bántottam őket, mégis "a büdös r...gyó" - csak így neveztek, aki elvette az apjukat az anyjuktól. Igaz, a házasság húsz évig futott minősíthetetlen körülmények között a válás irányába. Ráadásul semmi anyagi hasznot nem tudok felmutatni abból az időből, amikor azt a kapcsolatot folytattam, (nem is állt szándékomban soha, inkább talán még én adtam többet) szóval a támadások kizárólag irigységen és féltékenységen alapultak. Ebben az időszakban már keményen lefaragtam az egómból, de mégsem tudtam eléggé, úgy látszik, mert rettenetesen zavart ez a két igazán semmihez sem értő, lusta és hihetetlenül önállótlan, unintelligens gyerek. Persze tudom, hogy a különböző nevelés és különböző genetika eredménye mindez, de ebből is látszik, hogy az embernek nem csak saját magán múlik minden. És nincs két egyforma eset. Nehéz tanácsot adni, de azt hiszem, én a helyedben –amint a rosszabb irányba indulnak el a dolgok- keresnék egy másik kapcsolatot, mert a gyerek mindenkinél fontosabbnak kell, hogy legyen az életedben. Jó esetben ezt nem mutatod ki bántóan a párod felé, és a párod nem érzékeli, de ez akkor is így kell, hogy legyen. Ha a jelenlegi barátnődet ennyire zavarja az exed és a vele közös gyerek, akkor valószínűleg ő sem a legjobb helyen van most ebben a kapcsolatban. Vagy el kellene indulnia, és keresnie egy gyermektelen férfit, vagy az egójával kellene kezdenie valamit. Nyilván az a nagy gondja, hogy nem ő az első az életedben. Én ezt tökéletesen átérzem. És már visszatekintve a múltra, én sem erőltetném azt a kapcsolatot, ahol nekem rosszak az érzéseim a gyerek vagy gyerekekkel szemben. De azt sem hagynám, hogy a másik emeljen szót az én gyerekeim ellen. Nagyon, de nagyon nehéz helyzet, és tényleg együttérzek! Nézd meg, hogy melyik irányba haladnak a dolgaitok, és annak megfelelően dönts, hogy mi legyen. Tudod, hogy sok barátnőd lehet még az életben. Most ő a fontos, máskor meg már egy másik. De a gyereked örökké a tied marad. Őt ne zárd ki az életedből egy szerelem miatt!
2023. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén mondom hogy nem tudnám elfogadni. Nem szeretem a gyerekeket, nem szeretnék családot, nem fér bele. Az az idő számomra elpazarolt idő amit a gyerekkel tölt. Ha neki nem gond hogy abban az időben keresek egy olyan pasit aki foglalkozik velem akkor ám legyen.
2023. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nőd lehet még ezer, fiadból viszont nem.. ezen gondolkozz el.
2023. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan erdekes, mindig az a kerdes, hogy a gyerektelen miert valaszt maganak apukat/anyukat. En inkabb azt a kerdest tennem fel, hogy az apuka/anyuka miert valaszt gyerektelen part? Miert nem olyat akinek szinten van gyereke?

A ferjemnek van egy fia, 8 eves elmult, 5 eves volt amikor az eletukbe csatlakoztam. Magaval a gyerek letevel nincs problemam, a viselkedese hagy kivanni valot maga utan, de azzal nem tudok mit csinalni. Az anyjaval miota van parja, vele sincs baj. Termeszetesen voltak, de le lettek zongorazva hamar.

Ahogy itt olvasgatok, az elvalt apuka es gyerektelen no kapcsolatokban az a problema, hogy az apak tobbsege elvarja, hogy lathatasok idejen a parja mosson-fozzon-takaritson a gyerekre, mert megiscsak o a no a haznal (sicc) de raszolni mar nem szolhat a gyerekre, mert semmi koze hozza/ne szoljon bele/nem o az anyja.

2023. szept. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, mint a 13. hozzászólónak. Maga a gyerek és az ex feleség attól függően zavar, hogy a gyerek hogyan van nevelve, illetve hogy az ex hogyan viszonyul a volt férjéhez, és annak új párjához, azaz hozzám. Azt be kell vallani, hogy első találkozásra az ember a más gyerekét ÁLTALÁBAN VÉVE nem feltételek nélkül fogadja el és szereti meg rögtön. Van ilyen is biztosan, de nem mindenki képes erre. És ha a gyerek rossz nevelést kap otthon anyukától, akkor igenis tud idegesítő lenni. Ugyanúgy, mint egy mindent kontroll alatt tartó, vagy tartani akaró ex. Azonban ebben az esetben nem erről van szó. A gyerek még kicsi, és az exről sem hangzott el semmi negatívum. Itt úgy néz ki, az új barátnő egyszerűen féltékeny, mert vannak olyan helyzetek a kapcsolatban, amikor nem ő a központi szereplő.
2023. szept. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem normális. A páromnak van 2 fia, egyszer nem zavart. Így ismertem meg, van előélete, velw jár, így mentem bele a kapcsolatba. A párod ezt nem gondolta végig, amikor "vállalta" a veled való kapcsolatot.

Nincs ezzel baj, csak akkor nem vagytok egymáshoz valóak, neki egy gyerektelen szingli kell.

El kell engednetek egymást.

2023. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!