Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy válnátok el 2 kisgyerekke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy válnátok el 2 kisgyerekkel, munka nélkül?

Figyelt kérdés

12 év után eljött az a pont, ahol úgy érzem, sajnos már tényleg csak a válás maradt. Mindennapi viták, veszekedés, feszültség, vagyis igazából már napok óta egymáshoz sem szólunk, nem érzem már, hogy változtatni tudunk.


De nem tudom, hogy tudnék megélni válás után. Ha eladjuk a házunkat és vusszafizetjük a felvett támogatásokat, majd elfelezzük a maradékot, plusz eladunk mindenféle ingóságot, amit tudunk, akkor mindketten tudunk venni egy kis 1,5 szobás panelt, esetleg marad 1-2 millió forint. Van még egy autónk, de mivel a férjem szüleitől kaptunk egy nagyobb összeget az esküvőnkre anno, úgy érzem, ez őt illeti meg, mert én nulla forintot hoztam bele "kívülről", az ő szülei támogattak minket alkalmanként valamivel. Szóval a kocsi maradna az övé.


És én ott vagyok meglőve, hogy van egy 3 és 1 éves gyerekünk, viszont a cég, ahol dolgoztam, megszűnt, nincs hova visszamennem.... Ez vidéki megyeszékhely, nem Budapest, nem dobálják a munkákat és így kisgyerekes anyukaként nem is tudom, hova vennének fel, hogy oldanám meg, ha betegek a gyerekek :/


A családommal nem tartom a kapcsolatot, tehát onnan nem várhatok segítséget.



2023. szept. 28. 13:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Először is keress munkát, anélkül valóban esélytelen. A gyerekeket el lehet helyezni oviban, bölcsiben, de bevétel nélkül nem tudod eltartani őket.
2023. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Így van, meló.

Amúgy meg a 1,5 szobás lakás 2 kisgyerekkel abszolút élhető szerintem.

2023. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem rosszabb helyzetben vagy. De lényegében lenne hol élnetek, amivel már ezerszer jobb körülményeid vannak, mint sokunknak. Ne félj a munkáltatóktól, megyeszékhelyen találni olyat, ami családbarát, kismamaműszakos. Mire lezajlik a válás már lehetne munkahelyed is. Esetleg ha apaként jófej a férjed akkor megbeszélhetitek, hogy maradjon közös a felügyeleti jog, és akkor felváltva mentek táppénzre a gyerekekkel ha beteg.
2023. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem veszik be a kicsit a bölcsibe, ha nem viszek munkáltatóit. Sőt, ha viszek, akkor is csak szeptember elején vennék be, ha beveszik egyáltalán, mert nincs elég hely. De ahhoz, hogy szeptember elején bevegyék, nekem már az áprilisi jelentkezéskor vinnem kell magammal a munkáltatóit, milyen munkahely v@r rám áprilistól szeptemberig? És hol fogják elnézni, ha mondjuk havonta 1 hetet nem megyek?
2023. szept. 28. 13:27
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Más anyukák is megoldják valahogy. Nyilván nem kizárólag a te felelősséged a gyereked attól még, hogy elváltatok. De ezeket a viszonyokat először tisztázni kell, mert a semmire nem lehet elválni. Amúgy a válás se egyik napról a másikra megy. Én mindenképpen munkát keresnék.
2023. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"megyeszékhelyen találni olyat, ami családbarát, kismamaműszakos"


Hát nem tudom, 2019-ben kezdtem pont annál a cégnél, ahol dolgoztam (előtte külföldön éltünk egy ideig), akkor is alig találtam olyan melót, ami 8-4-ig tartott, pedig van diplomám és 2 nyelvet is beszélek. Most se látok túl sok álláslehetőséget, ahogy nézegetek.

2023. szept. 28. 13:30
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagy szerencsém volt, mert ugyanígy megyeszékhelyen élve sikerült állást találnom az egyik legcsaládbarátabb vállalatnál. Hidd el, vannak ilyen cégek, szóval ha munkát akarsz szerezni, a kapcsolati hálódat is be kell vetni, én is így szoktam...



A helyedben előbb mindenképpen megtervezném ezt, tehát először is munka, azután adnám be a keresetet.

2023. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
És arra hajlandó lennél, hogy elköltözz egy másik városba a gyerekekkel, ha ott kapnál munkát?
2023. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Először munkára van szükséged, aztán egyezzetek meg közös felügyeletben. Miért is kellene egyedül maradnod két gyerekre, akiket ketten vállaltatok?
2023. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A férjem nem szeretne közös felügyeletet. Szereti a gyerekeket, de azt mondta, ha elválunk, ő nem tudja vállalni, hogy táppénzre megy vahy ő neveli őket, mert akkor nem tud dolgozni.
2023. szept. 28. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!