Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy válnátok el 2 kisgyerekke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy válnátok el 2 kisgyerekkel, munka nélkül?

Figyelt kérdés

12 év után eljött az a pont, ahol úgy érzem, sajnos már tényleg csak a válás maradt. Mindennapi viták, veszekedés, feszültség, vagyis igazából már napok óta egymáshoz sem szólunk, nem érzem már, hogy változtatni tudunk.


De nem tudom, hogy tudnék megélni válás után. Ha eladjuk a házunkat és vusszafizetjük a felvett támogatásokat, majd elfelezzük a maradékot, plusz eladunk mindenféle ingóságot, amit tudunk, akkor mindketten tudunk venni egy kis 1,5 szobás panelt, esetleg marad 1-2 millió forint. Van még egy autónk, de mivel a férjem szüleitől kaptunk egy nagyobb összeget az esküvőnkre anno, úgy érzem, ez őt illeti meg, mert én nulla forintot hoztam bele "kívülről", az ő szülei támogattak minket alkalmanként valamivel. Szóval a kocsi maradna az övé.


És én ott vagyok meglőve, hogy van egy 3 és 1 éves gyerekünk, viszont a cég, ahol dolgoztam, megszűnt, nincs hova visszamennem.... Ez vidéki megyeszékhely, nem Budapest, nem dobálják a munkákat és így kisgyerekes anyukaként nem is tudom, hova vennének fel, hogy oldanám meg, ha betegek a gyerekek :/


A családommal nem tartom a kapcsolatot, tehát onnan nem várhatok segítséget.



2023. szept. 28. 13:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%
Én most találtam egy családbarát munkát, igaz nekem már 5 éves a gyerekem. Én sem élek valami jó házasságban, a gyerekem nem a férjemtől van. A gyerekem apjával megmaradtunk olyan kapcsolatban, hogyha valamelyikünk bajban van, akkor nem lesz egyikunk sem hajléktalan. Megértem, hogy nehéz, főleg vidéken.
2023. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ha jol mennek a nyelvek, lehet erdemes lenne azon a vonalon elindulnod:

Amig meg a ferjeddel vagy, iratkozz be egy online TEFL kurzusra, vegezd el es mar kezdhetsz is tanitani. Idovel erdemes egy CELTA-t is elvegezni, mert az meg jelentosebben dobna az eselyeiden. Rengeteg online nyelviskola van, meg csak nem is lennel lekorlatozva Magyarorszagra. Emellett tudnal magantanulokat is tanitani, ugyancsak online. Tehat lenne egy rugalmas beosztasod, otthon lennel, es ebbol kifolyolag nem kellene ugralni melohelyrol a gyerekek miatt es meg meg is lehet belole elni.

2023. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
24%
A válás az egy jogi szerződés (házasság) felmondása. Nem számít, hogy van-e munkád vagy gyereked, ni.cs köze hozzá. Beadod a szándékod a megfelelő helyre, és elválsz. A többit oldd meg, te csináltad magadnak, felelőtlenek voltatok. Gratulálok, hogy így már 2 helyett összesen 4 életet sikerült tönkre tennetek. Szép volt, taps-taps 👏👏🙌
2023. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
SSC-knél is érdemes állást keresni. Jól fizetnek és nagyon sok állást be lehet tölteni rugalmas feltételekkel.
2023. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hogy válnátok el 2 kisgyerekkel, munka nélkül?


Sehogy. Ilyen körülmények között sehogy. Semmi pénzed, semmi segítséged, szó szerint. A lakáseladás, hitelvisszafizetés új hely szerzése hosszadalmas procedúra, addig hol laksz, miből élsz, miből fizeted a járulákos költségeket, ami egy ilyennél mindig van?

Ha eddig tudtál várni, akkor várják még addig, amíg legalább munkád lesz, kis kezdőtőkéd és b-terveid, ha valami borul. Nyilván megnyugtatóbb lenne lezárni, és szabadulni, de ha nincs miből...

2023. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Viszont ha férje válni akar, akkor nem.tud mit tenni.
2023. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

1 A bölcsi:

Ha egyedülálló anyaként adod be a kerelmet elsőbbséget elvezel mert egyedül neveled.

-nalunk igy van.

2 munkahely, munkáltatói:

Ha per pill.nincs munkád akkor elinditasz egy masszazs magánvállalkozást- svéd masszázst pikpakk megcsinalod es megvan a munkáltatóid.- annó van ismerősöm ezt csinalta hogy felvegyek a bolcsibe + fizetett helyet ahol mint masszőr masziroz HA van vendége.

3. Ha bölcsibe van a kicsi es az első 2 ponton túl vagy akkor simán kapsz munkát.


En is hasonlóan csinaltam csak takarítoi vállalkozást inditottam, pedig en is 4nyelven beszelek, de igy kezdtem .

1 gyerekem van, en viszont még nem váltam el, mert anyagilag igy jobb egyelőre

2023. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!