Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy válnátok el 2 kisgyerekke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy válnátok el 2 kisgyerekkel, munka nélkül?

Figyelt kérdés

12 év után eljött az a pont, ahol úgy érzem, sajnos már tényleg csak a válás maradt. Mindennapi viták, veszekedés, feszültség, vagyis igazából már napok óta egymáshoz sem szólunk, nem érzem már, hogy változtatni tudunk.


De nem tudom, hogy tudnék megélni válás után. Ha eladjuk a házunkat és vusszafizetjük a felvett támogatásokat, majd elfelezzük a maradékot, plusz eladunk mindenféle ingóságot, amit tudunk, akkor mindketten tudunk venni egy kis 1,5 szobás panelt, esetleg marad 1-2 millió forint. Van még egy autónk, de mivel a férjem szüleitől kaptunk egy nagyobb összeget az esküvőnkre anno, úgy érzem, ez őt illeti meg, mert én nulla forintot hoztam bele "kívülről", az ő szülei támogattak minket alkalmanként valamivel. Szóval a kocsi maradna az övé.


És én ott vagyok meglőve, hogy van egy 3 és 1 éves gyerekünk, viszont a cég, ahol dolgoztam, megszűnt, nincs hova visszamennem.... Ez vidéki megyeszékhely, nem Budapest, nem dobálják a munkákat és így kisgyerekes anyukaként nem is tudom, hova vennének fel, hogy oldanám meg, ha betegek a gyerekek :/


A családommal nem tartom a kapcsolatot, tehát onnan nem várhatok segítséget.



2023. szept. 28. 13:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Akkor viszont el is költözhető oda, ahol van munka.
2023. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

De klassz. Erre nyilván nem gondolt, amikor csinálta őket. Most már akkor oldd meg te.

Pláne válnék tőle.

2023. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
12-gondolom ez a bosszú a válás miatt.
2023. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván. Ő így pláne nem szeretne energiát fektetni ebbe, áldozatot hozni.
2023. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az jön le, hogy gyerekek nélkül sem lenne munkád. Először szerezz bevételt, költözz fel pestre, akár albérletre. Ha van pénz egy lakásra vidéken, abból tudod jópár hónapig fizetni az albérletet. Idővel csak fogsz társat is találni akivel lehet felezni a kiadásokat. Ha az apukának hiányoznak a gyerekek és viszont, nyilván fogja őket keresni. Egyébként a gyerektartással is hozzá tud járulni a bevételedhez.
2023. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak hogy hozzá tud, de hozzá is kell, mert azt megítéli majd a bíróság. Kérdező, jól tervezd meg a dolgokat, mert ez a férfi teljesen magadra fog hagyni.
2023. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben en is a pesti koltozest fontolnam meg. A valas utan ugyis kapsz gyerektartast, tehat a gyed mellett az mar jol kiegeszit, hogy ne kelljen a teljes lakas arat felelned. Utana mar kereshetsz munkat, bolcsit barmit.
2023. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy nincs realitása, mert érző anya nem csinál ilyet, de a férjed ezzel a mentalitással mit csinálna, ha te keresnél munkát Pesten, összepakolnál 2 bőröndöt, felköltöznél, beadnád a válópert, és nem kérnéd a közös gyerekfelügyeletet? Árvaházba adná a gyerekeit vagy mi? Nagyondühösszmájli.
2023. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Saját tapasztalat, sajnos nagyon nem családbarátak a cégek, én sem találok már fél éve munkát 3 gyerekkel. 7 órába vagy rugalmasan sehol nem akarnak foglalkoztatni, pedig felsőfokú végzettségem is van. Szülők már sajnos nincsenek akik tudnának segíteni. nagyon sok anyuka van hasonló helyzetben.
2023. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
82%
Budapesten van esély home office-os munkát találni, ami gyerekekkel nagy segítség, ha megvan hozzá a végzettség és nyelvtudás.
2023. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!