Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felemeltethetem a gyerektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felemeltethetem a gyerektartást?

Figyelt kérdés
4 éve kapok 9000 Ft-ot ( ez a minimum fix) mert a volt férjem azóta nem dolgozik. Az élettársával él, akivel a közös gyermekük februárban születik. Szóval az ő háztartásában lesz még egy gyermek, illetve amikor megegyeztünk a 9000-ben akkor még volt munkahelye, azóta meg nincs. Mit vesznek ilyenkor figyelembe?
2010. okt. 18. 09:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez a kérdés nem ide ment volna...gondolom így válasz sem érkezik majd...
2010. okt. 18. 10:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örülnék neki ha sikerülne, hiszen 4 év alatt emelkedtek az árak. De hogy nincs munkahelye, nem tudom az állam megelőlegezi e neki a magasabb gyermektartást. Nincs ügyvéd ismerősöd, akitől megkérdezhetnéd? Vagy biróságtól ingyenes fogadóórán ezt megkérdezheted.
2010. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha még egy gyeremeke születik, még az is lehet hogy csökken a gyerektartás, mert ilyenkor azt is figyelembe veszik. ha nincs munkája akkor sokat nem fogsz tudni tenni.


soha nem értettem azokat az apákat akik egyszer akartak gyereket miért nem képesek a gyereknek mindent megadni. mert gondolom valami fekete jövedelme van neki.

2010. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha fel akarod emeltetni akkor a lakóhelyed szerint illetékes bíróságon kell írásban beadni erre vonatkozó kérelmet (úgy tudom ez illetékmentes, de a bíróságon kérdezd meg!). A bíróság hivatalból eljár és beszerzi az apa jövedelmére vonatkozó adatokat (Munkaügyi Központtól, stb.) Elvileg van %-os és fix tartásdíj összeg, ezt Te kérheted, hogy melyik legyen. A jövedelemből azonban max. 50% lehet gytartás címen a levonás, a 2 gyerekre összesen.

Ha nem dolgozik, - és a tartásdíjat nem fizeti - a lakóhelyed szerint illetékes gyámügyi osztályon kérheted, hogy az állam előlegezze meg a tartásdíjat, amit később rajta adók módjára hajtanak be. Célszerű volna esetleg gyámügyi osztályon a bírósági kereset beadásához segítséget kérni. (Talán nem túl bürökraták)

2010. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egy irasos megegyezes nem? Innentol sok esely nincs ra, dehat perelj ha jolesik...

Azzal hogy plusz egy eltartott gyereke lesz egyebkent az anyagi helyzete csak nehezebbe valik, raadasul munkanelkulive is valt, szoval meg lehet hogy te kerulnel ki rosszabbul a dologbol.

2010. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Dolgozik ő néha, meg eddig azt a 9000-et mindig ideadta, de az mit ne mondjak azért elég kevés. Ilyenkor az elmúlt egy évi jövedelmét vizsgálják meg? Vagy egészen 4 évre visszamenőleg?
2010. okt. 18. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem fog emelkedni, örülj, ha nem csökken, mert mostmár 2 gyermekről kell gondoskodnia.
2010. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában az aktuális jövedelmét nézik.
2010. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Olykor nem azért nem fizetünk, mert nem akarunk! Egy elvált férfi élete nem ért véget, nem zárult le, akár új családot is alapíthat, vagy esetleg a munkája, jövedelme változik meg!

Nem minden esetben az apa akarja a családot, a gyerekeit elhagyni, de rákényszerítik, majd szinte megélhetési problémákba taszítják! Nem az elvált apa dolga a teljes költségek fedezése! Teljesen nem lehet a gyerektartás felhasználását sem ellenőrizni, így szerintem az lenne a normális és életszerű, ha mondjuk az apa ( a valós, nettó jövedelmének vizsgálatával!) vásárolna ruhát, iskolai felszerelést, fedezné a sportolás, továbbképzések díját(edzések, különórák), és készpénzt minimálisat adna, hiszen együtt élve sem magát a pénzt adták a gyereknek.

És lehetne valami általánosnak mondható irányadó adatbázis, hogy egyedül álló férfinek a megélhetésére mennyit hagyhat, milyen hitelek terhelik, satöbbi!

2010. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!