Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 20ezer Ft-ba nem fér bele...

20ezer Ft-ba nem fér bele szerintetek, hogy a könyvelőnk megírja a bevétel kiadás dolgokat a számláink alapján? Ugyanis későn kaptunk észbe, új vállalkozás, visszamenőleg kell mindent megírnunk.

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy mennyire későn. 1-2 havit még esetleg bevállalhat, annál többet nem fog.
2010. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
3 havi lenne....
2010. okt. 14. 10:39
 3/15 anonim ***** válasza:
A 20e az a havi díja vagy ezt pluszban fizetnéd neki a különmunkáért? Ha sok számlád van akkor pluszban kellene neki felajánlanod valamennyit. Esetleg kérdezz rá, hogy mennyiért vállalná el.
2010. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
20 ezer a havi díj. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de gondoltam a könyvelő elvégezhetné a papírmunkát, az a dolga nem? :) Mert ezek a bevétel kiadás dolgok, végülis könyvelésnek számítanak, vagy rosszul gondolom? :) Kezdők vagyunk, nem tudtuk mi, hogy megy, és most a bevallás előtt mentünk csak könyvelőhöz, ezért vagyunk megcsúszva. Kis 2 személyes Bt amúgy.
2010. okt. 14. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:

A pénztárat elvileg a pénztárosnak kell vezetnie és folyamatosan. Nálatok nyilván az ügyvezető csinálja ezt is, az Ő feladata. Plusz pénzért bármit meg lehet beszélni, de ha nem volt benne a megállapodásban utólag már nem kellene a nyakába varni ingyen munkaként. Ti miért nem tudjátok megtenni, ha csak pár bizonylatról van szó? Hogy akarjátok vezetni a céget, ha annyi nem érdekel, mennyi pénzetek van?

Egyébként nálunk havi 25 ezer az alapdíj, nettó, erre jönnek rá a további tételek.

2010. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előző válaszolóval. A pénztár vezetése (ha ezt érted a bevétel-kiadás dolgok megírásán) nem a könyvelő feladata, pláne, hogy napra készen kell vezetni. Tehát nem fér bele a könyvelési díjba.
2010. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké, értem, köszi :) Nem én vagyok a cégvezető, de ketten csináljuk, nekem minden új...Hát igen, vezetni kellett volna, de a cégvezetőm nem foglalkozott vele, mondtam is neki most, hogy ez az ő dolga lett volna beavatni engem hogy mi hogyan megy....De tanultunk belőle :)
2010. okt. 14. 15:08
 8/15 anonim ***** válasza:
annyira imádom ezt könyvelőként ... :(( Aztán revízió és csodálkoztok hogy bírságot kaptok.. akönyvelés és pénztárosság ÖSSZEFÉRHETETLEN. Persze én adom a formát elmagyarázom hogy mit hogy csináljanak, de nem csinálhatom meg helyettük... ráadásul ennek a szék- illetve telephelyen kell lennie.... És a könyvelőnek könyvelési díjat fizetsz nem pénztárosit már megbocsáss... Leltározni is elvileg a mi dolgunk ugye? meg jelenléti ívet vezetni, és mit még? Bocsánat de felháborít...
2010. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És ezt nekem honnan kéne tudni, van ahol tanítják a vállalkozást?????? Örülj neki, hogy 20 ezret kapsz pár óra munkáért, amiért mi keservesen megszenvedünk, aztán nektek odaadjuk.....
2010. okt. 14. 22:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem csodálkozunk a bírságon, újak vagyunk, információt szerezni képtelenség, mindenki csak pénzért nyitja a száját, nem csoda, ha vmit nem tudunk. Mellesleg nagyon szívesen végeznénk mi a könyvelést, csak direkt úgy túl van minden bonyolítva, hogy rátok szükség legyen. Reméltük, hogy könyvelő nélkül is boldogulunk, minek fizetni pár számításért, mi is tudunk számolni, csak ezeket a képleteket direkt a könyvelőknek tartogatják, hozzáférhetetlen információk, bárki meg tudná magának csinálni a könyvelést, ha lenne pl egy netes oldal, ahol megtalálja ezeket a dolgokat és rátok nem lenne szükség.
2010. okt. 14. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!