Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Alkoholista tud változni vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista tud változni vagy csak a válás marad?

Figyelt kérdés
3 gyermekünk van, kb 3 éve iszik keményen, előtte is iszogatott. 16 éve vagyunk együtt. Hiába próbáltam könyörögni, hogy próbáljon megváltozni, kérjünk orvosi segítséget én mindenben mellette állok. Munkahelye nincs mert a pia miatt elküldték mindenhonnan. Jelenleg költözök egy albérletbe, hogy hátha akkor észhez tér. Most könyörög, hogy ne hagyjam el mert nélkülem senkinek érzi magát. Nagyon szeretem őt és nekem sem megy nélküle, de a gyerekek már nem bírják ezt a helyzetet. Így döntöttem emelett, hogy nekik jobb legyen. Bízom abban, hogy tud változni és a családjáért leteszi a piát. A környezetemben azt mondják úgysem fog változni ha eddig nem tette. Szinte leszakad a szívem… Az utolsó nap lesz a mai amit egy fedél alatt töltünk. Valaki hasonló helyzetben ahol megtörtént a változás?
2023. okt. 30. 06:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem saját az elhatározása, hanem pl miattad csinálja, csinálná, illetve nem látja be, hogy beteg, akkor nem fog változni. Ha saját elhatározásából komolyan le akar szokni, akkor lehetséges, de elvonó nélkül ezen a szinten már akkor sem, vagy minimális eséllyel.
2023. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A lakás a szüleié. Itt csináltunk egy telejsen külön álló lakást. Így nyilván nekem kell mennem a gyerekkel. De már csak 1 nap és az új lakásban vagyunk. Bizony van bennem félelem, hogy menni fog e. Elég erős vagyok e hozzá. Hát.. borzasztó nehéz egy helyzet. Önmagától nem fog rájönni, hogy elvonóra kellene mennie. Pedig mondtam hogy mindenben segítek és 100% ban mellette állok. Amikor kiment külföldre dolgozni akkor is mellette álltam, és ő akart menni én nagyon nem akartam. Kint volt 1 évet, mondhatni kibulizta magát.. aztán hazajött és azt mondta megváltozik. Na ennek 2 éve.. semmi sem változott, sőt mondhatni rosszabb lett. A hétvégi full berugásból már a hétköznapokra is jutott. A nyár pedig a csúcs.. olyankor minden egyes nap részeg.
2023. okt. 30. 17:58
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nem kerdes,menni kell. Szuleid anyagilag nem segitenek?
2023. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
En bem remenykednek a helyedben. Pereze meglesznek a miattad letettem a piat jellegu visszacsalogatasi kiserletek, de mint fent irtak, ez pont azert nem er semmit, mert miattad teszi, nem pedig magaert. Hidd el a ketto kozott nagy a kulonbseg. Ha pedig a szajaba adod, hogy ezt mondja ki, akkor ki fogja mondani, de a mogottes szandek a lenyeg. Ez az ember elpusztitotta magat. Onkent es dalolva.
2023. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyuláshoz vezető út jól mondják elismerni hogy alkohol beteg és meg AKAR gyógyulni.Hajlandó elvonókúrára menni.

Senki kedvéért ne mondjon le az alkoholról csak önmagáért.Neki kell rájönni arra mit veszít a betegségével.(a betegsége végett)Nagyon jó hogy magára hagyod.Sőt Kösd ki hogy csak szín józanul találkozhat gyerekeivel és te is csak akkor állj vele szóba.Minden elismerésem a tiéd példa értékű ahogy szereted a férjed.Minden jót kitartást neked.

2023. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Tegnap este költöztünk be a lakásba. Iszonyatos szívfáldalom nekem, és látom a gyerekeimen is hogy nehéz. De ezt most meg kellett tennem, itt volt az ideje. Beszéltünk ma segített is összerakni az ágyat. Láttam eajta mennyire fáj neki is. De mondtam nem elhagytam csak lehetőséget adok arra, hogy letegye a piát. Annyira bízom benne, hogy sikerül neki! Nekünk egymás mellett a helyünk, egy család vagyunk és szeretjük egymást. Muszály így lennie.
2023. nov. 1. 17:44
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
Keressetek fel egy keresztény gyülekezetet. A hit hatására nagyon sokan megszabadultak már az alkoholizmusból.
2023. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%
Ugye tudod, hogy ez egy ultimatum reszedrol es kenyszerbol fogja csak letenni az italt, nem sajat elhatarozasbol? A ketto kozott annyi a kulonbseg, hogy amikor elerte a kivant hatast, visszakoltozol, onnantol megszunik a kenyszer es a motivacio. Lehet nem azonnal, de idovel megint utat talal hozza az alkohol. Egy csomo filmben is benne van, hogy bemennek az elvonora, szulok, baratno stb nyomasanak engedve, majd amikor kijonnek "tisztan", na onnantol ketyeg az ora a kovetkezo ugyanilyen jelenetig. Az alkoholista mar tonkretette az eletet, o mar azon kuzd, hogy ne sullyedjen lejjebb. Ezt az addiktologusok is megmondjak neked, hogy nem lesz itt semmi rozsaszin happyend.
2023. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy alakult a sorsod Kérdező?


Nálunk a párom 26év után tette le a piát csak úgy magától. Még csak nem is kértem

dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Elvileg próbálkozik, de már több mint egy hónapja elköltöztem a gyerekekkel. Nyugodtak vagyunk szerencsére. Nyilván nagyon nehéz egyedül egy fizetésből, de szűkösen megoldom. Sajnos viszont nem tud lemondani a piáról csak próbálkozás van. Viszont a gyerekek nem látták azóta részegen, mert csak józanon jöhet. Ezt legalább betartja.. Hiába szeretem a gyerekeket tartom szem előtt, hogy nekik mi a jobb. Egyenlőre marad az albérlet, reménykedem, hogy sikerül neki letenni ezt a mérget!
dec. 15. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!