Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a feleségem utalt egy csomó pénzt a bankszámlámról a sajátjára, majd a következő nap beadta a válópert? Van egy gyerekünk, neki muszalj lesz albiba menni mert ebből a házból semmi nem jár neki/nem adom el, saját. A többi lent

Figyelt kérdés

(Maradjon a kérdés a válás kategóriába )

Tehát ö sokkal rosszabb helyzetbe van. Keves a fizuja, 2-3evesunk van, albérletbe megy, es sztem kellett a pénz az induláshoz.


Azt mondta én ugyse adok

semmit, és szerinte ennyi járna neki -

2 millió ft.


A ház az bonyolultabb eset, a lényeg az csak az enyém lett.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


jan. 16. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
93%

A dátumok miatt menj be a bankba, és kérj hiteles számlakivonatot.

Ha ez közös vagyon volt, és így járt el, a vagyonmegosztáskor érvényesítheted az igényedet!

Ha csak a te vagyonod volt, vagy jogosulatlanul lépett be a webbankodba, és garázdálkodott benne, akkor tegyél a rendőrségen feljelentést!

jan. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
45%

Én nem értem, milyen "te számlád"? Házasság van, minden pénz közös. Vagy minimumon tartottad, hogy ne tudjon lelépni, ő fizette a gyerekkel kapcsolatos és egyéb kiadásokat, amíg te teljes állású munkából dőzsöltél?


Az én vélemény az, hogy közös pénzt nem lehet lenyúlni, és régen volt olyan hülye és olyan szerelmes, hogy engedte neked, hogy visszaélj a jóhiszeműségével megvédi a törvény, házasság alatt szerzett vagyon közös. Más lenne, ha csak barátnő lenne, akkor egyből rendőrség, de mivel feleség.. Én a helyedben magamba néznék, miért érzi magát kisemmizve és mennyit tudtál volna félrerakni, ha olyan színvonalon élsz a gyereket nevelve, mint ő, GYESen. Nyilván már könnyebb lesz, 3 évest már vár az ovi és nem is terheli meg, így tudnál mellette dolgozni, de az első 3 év betegségekről és minimális különlétről szól.

jan. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

10# nincs bizonyítékom mert a telóm adatait tudta és simán belépett mintha én tettem volna.


Nem tudom ha különvagyonnak minősül a pénz, mert van X összeg amit azért utalt át anyum hogy azzal a pénzel megvegyem a mellettünk levő területet, mivel a ház nagyon kis udvarral rendelkezik és a mellettünk levő földt. egybenyithatjuk az

udvarral.

Ebből a pénzből nyúlta le az említett összeget.

Ez csak egy egyszerű penzküldés volt, a rovatba beirta hogy földvásárlásra.

Ez egyből a számlámra került,igy nem tudom ha közösnek minősül?


Rendőrségnél nemszívesen teszek bejelentést ,ha nem muszálj, mert ez rám is rossz fényt vetne hogy milyen nőt vettem el anno, és most a gyerekem anyjáról van szó így méginkább rossz fényt vetne.

De tény hogy vissza akarom kapni a pénzem.


A házbafelújítasra nem költött semmit, egyedül az hogy a szigetelést a ház körül és a tetőszigetelést a fiútestvére kivitelezte 1 munkásával,én és még az egyik haverom segítettünk nekik, 1 hét alatt így megvolt ingyen a munka része.


Kb.ennyi jut most eszembe

jan. 17. 06:19
 14/54 anonim ***** válasza:
37%

12# nek nagyon igaza van bárhogy nézzük.

💯% egyetértek

jan. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
60%

Jól értem, hogy ő intézte a te házad felújítását és az ő rokonsága?


Egyszerűen visszakapta a felújítás értékét, azzal úgyis jönnél neki válásnál(lehet ezután jössz is, de lehet eltekint tőle), plusz nagy értékű ajándékozásnál még meg is büntethetnek titeket anyukáddal, fizetni kell utána.


Egyébként ha volt 2 millió a számládon, akkor nem "anyukádtól kapott pénzből" nyúlta le. Az ajándékozás nem számít közösvagyonnak, viszont ha úgy kaptátok, hogy "vegyük meg", akkor igazából a saját részét vette ki, nem?:) Sőt, szerintem kevesebbet, 4 millióért sehol nem adnak földet, csak valami borzalmas zsákfalu részen.

jan. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
49%
Mi az, hogy a ház csak az enyém "lett"? Kisemmizted? Úgy jatszottál, hogy csak az övé legyen!??? Nincs olyan, hogy te számlád!!! Minden számládon lévő pénznek a fele az övé
jan. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
91%

Anyád ajándékozott, azt vissza tudja követelni, többéle jogcímmel is. Sőt, ha kifejezetten neked ajándékozott, nem nektek, az különvagyon, a feleséged meg ezesetben ellopta.

Ha puhapöcsködni akarsz, meg ilyesmivel takarózni, hogy mit szólnak, akkor nyeld csak be!

A helyedben már rég egy ügyvéddel konzultálnék...hacsak nincs neked is vaj a füled mögött, hogy végső soron kiforgattad a házból...

jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
16# szerintem úgy értette hogy a ház még házassság előtt még az ő nevén volt.
jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Jo lenne tiszatni par dolgot.


A haz a hazassag elott mar a tied volt?

A hazassag alatt szerzett minden vagyon kozos, tehat olyan nincs hogy o nem adott bele a felujitasba. Ha nem dolgozott csak a gyerekedet nevelte, es a te mondjuk millios fizetesedbol ujitottatok fel, akkor is az kozos vagyonnak szamit, tehat mintha fele fele aranyban adtatok volna a penzt. Teljesen irrelevans ki mennyit keresett.

Mennyi volt a bankszamla egyenleged es abbol mennyi volt az anyadtol kapott osszeg? Ha mondjuk volt 8milliod, amibol anyad utalt 4et, akkor a maradék 4 szinten kozos vagyon, kiveve ha mondjuk nem tudod bizonyitani hogy nem az(pl orokolted, vagy eladtal maganvagyont mondjuk egy festmenyt ami a csaladode volt) ha megtakaritas volt akkor az kozos. Tehat akar a fele jarna is neki. Mondjuk azzal hogy a te szamladrol utalta az engedelyed nelkul onmagaban buncselekmeny. A vagyonmegosztasnak nem az a modja hogy a masik szamlajarol elutaljuk a penzt a sajatunkra.


De mindenkeppen jar neki valami hisz hazasok voltatok. A hazassag alatt velhetoen valamilyen vagyongyarapodast megeltetek. Igy annak a fele jar neki.

jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád által a számládra utalt pénz a telekre ajándék, ahhoz a feleségnek semmi köze.

Illetve a házhoz se, ha az már a házasság előtt a tiéd volt.

Az életközösség alatt történt vagyonszaporulat fele jár neki.


A pénzed saját számlájára utalását hívják vagyonmentésnek. Bíró szeretni fogja a sztorit.

jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!