Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a feleségem utalt egy csomó pénzt a bankszámlámról a sajátjára, majd a következő nap beadta a válópert? Van egy gyerekünk, neki muszalj lesz albiba menni mert ebből a házból semmi nem jár neki/nem adom el, saját. A többi lent

Figyelt kérdés

(Maradjon a kérdés a válás kategóriába )

Tehát ö sokkal rosszabb helyzetbe van. Keves a fizuja, 2-3evesunk van, albérletbe megy, es sztem kellett a pénz az induláshoz.


Azt mondta én ugyse adok

semmit, és szerinte ennyi járna neki -

2 millió ft.


A ház az bonyolultabb eset, a lényeg az csak az enyém lett.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


jan. 16. 21:43
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

Anyum megörökölte a nagyszüleim házát, amiről úgy döntött nekem ajándékozza. Ezt már rég nekem ígérte, akkor a felesegem tudta ezt.

Ö azt mondta nem akar benne lakni, mi is tudunk építeni vagy vásárolni mint mindenki más mert nem tetszik neki.

Pedig nagyon szép -szerintem es jó helyen van, jól kialakított fatüzelés is van benne, de ha radiátorral melegítünk akkor se sok a rezsiköltség.

Amikor terhes lett akkor költöztünk a házba, előtte kaptam meg ajándékozás néven a házat.

Az igaz sokszor tamogattunk a szüleimet sokszor az ő ötlete volt amikor jól kerestünk.


Most azt mondta hogy "rájött arra ha tovább marad a kapcsolatban es vmi lesz köztünk (igaz sokat vitatkoztunk mostanában) akkor később is csak "csóré seggel tudna kiszállni" ö ugy erezte hogy kilett semmizve ami nem igaz mert ugyanúgy neki is lett

volna joga , vagy volt joga mindenhez mert a feleségem volt, de ö ezt nem így látta, nem érezte magáénak a házat amiben lakunk(persze az enyém) pedig a mai árak mellett hálás lehetett volna hogy nem kell alberletet fizetni vagy hiteleket.


Még annyit hogy azt mondta azért utalt mert szerinte ennyi jár neki, es jobb minthogy ugyvedet kelljen fizessünk, egyikünk se járna jól.

Elég rosszakat mondott hogy szerinte én magamtól ugyse adnék neki semmit, nyilván minek ha nem tett bele pénzt, és én kaptam mindent.

De ügyvéddel nemtudom ha jobban járnék, mert max csak a felét utalna vissza a 2 millából, mert minden közös a házasság ideje alatt.

En a többi penzt mar visszautaltam anyumnak mert visszakerte.

Sajat megtakarításom pár 100e , ennyi van pluszba a számlámon.

jan. 17. 10:47
 22/54 anonim ***** válasza:
87%

Most is csak csóré seggel tud kiszállni. Ahogy jött. A ház a tied. Az utalt pénz a tied.


Belépni a netbankodba és szó nélkül a saját számlájára utalni milliókat, úgy gondolja, ez neki jár és elintézési mód? Marha sürgősen keress ügyvédet!! Nem a pénz fele, hanem az egész visszajár neked!!

A házasság alatt minden közös. Kivéve az örökség és az ajándék. Ezt pedig, mivel anyud számlájáról érkezett, tudod bizonyítani, hogy tőle kaptad. A feleségednek ehhez semmi köze. Házasságban sem!!


A saját megtakarításod fele-fele. Így van. Annak a felét viheti.


Amúgy ez lopás alapból, hogy belép a netbankodba. Ügyvédhez menj el, ne hagyd, hogy hülyét csináljon belőled!!!


Nő vagyok amúgy, még mielőtt hímsovinisztának kiáltana itt ki bárki.

jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

A haz a tied. Ez teny. De minden raforditas amit a hazassagotok soran tetettek az kozos..annak a fele jar neki. Jar neki az ingosag fele, amit a hazassag alatt vetettetek. Pl uj teve, mosogep.

Ha lettek uj nyilaszarok, parketta, teto, festes. Annak a fele a jar neki. Mert kozos vagyonbol fizettetek. Ha volt megtakaritasotok, annak a fele szinten jar neki, minden ftnak a fele amit a hazassag alatt szedtetek ossze. Ha a hazassag elott volt 2milliod, a hazassag utan 6, akkor a kulonbozet fele ot illeti.


Amire nem tarthat igenyt, az a haz es anyad neked utalt penze. Illetve minden olyan dolog amivel mar a hazassag elott rendelkeztel.

jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

Akkor már az a kérdés maradt hogy egy ügyvéd kb.mennyibe fog kerülni sacc/kb amíg le nem zárul minden?

Arra valószínű rátudom venni hogy utaljon vissza 1m-t mert "azért utalt 2-t magának hogy ha elkell felezni a hazassagban szerzett vagyont akkor 1millióval is jobban járt mint semennyivel "

Csak azt elfelejtette hogy azt is en kaptam ajándékba.


Azért lényeg kérdés egy ügyvéd kb.mennyi lenne?

jan. 17. 12:11
 25/54 A kérdező kommentje:

Pontosítok: azért lényeges kérdés hogy egy ügyvéd mennyi lenne?

Át kell gondolnom a közös megegyezés árát és az ügyvéd általi eredményt

jan. 17. 12:14
 26/54 anonim ***** válasza:
45%

22# azért nem tudod a nő változatát.

Mi van ha kivolt jatszva, lehet fizettek valamennyit , ugy ertertettem a kérdező kommentjeben hogy penzt is utaltak a szülőknek korábban, tehát gondolom jó kapcsolat volt közöttük.

A másik az hogy ;azért ha pl. 5eve egyutt vannak, mindketten dolgoztak fel kellett gyulnie megtakaritasnaj ami lehet a ferj hazara ment.

Ja, ezeket lehet bizonyítani?

Nem !


Gondolod magad a nő helyébe.

Terhes, olyan hazba kell lakjon amit utál de kompromital hogy hat jobb lesz, kozbe megy a pénze, aztán rájön hogy minden csak rosszabb és kilépni se tud már olyan könnyen

Csapdába érzi magát, lehet neki is ráment X összeg amit utolag megis hogy a ... bizonyítasz?

jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
70%
Ember, egy fillér nem az övő abból a 2 millióból, amit gyakorlatilag ellopott tőled, mert egyrészt, te kaptad, másrészt már anyád is visszakérte.Nem a fele, semmi nem jár belőle; amiből neki jár, az a megtakarítás... Írass az ügyvéddel anyád nevében egy levelet, hogy visszaköveteli az ajándékot, mert meghiúsult a célja, amire adta NEKED, és legyen kedves az abból az összegből általa jogtalanul elemelt részt is visszaadni. Lehet, elég, ha belengeted neki, hogy ügyvéddel fogja ANYÁD visszakövetelni, mert gyakorlatilag tőle lopott, és nagyon gyorsan be fgja hajtatni, ha nem rendezi. Ez remélhetőleg elég lesz, és észhez tér, és nem lesz szükség arra, hogy tényleg ügyvédhez menjél.Azért jó számító nő, megvárja, amíg anyád ad pénzt, és akkor lép le, miután ebből le tudta nyúlta azt, amivel új életet tud kezdeni... Én a bugyit is leperelném róla, nem tudna érdekelni, hogy ki mit gondol.
jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
71%

Sztem ez esetben azt is vizsgálni kell majd hogy a feleség mennyit adott a házba?


Ha a feleség is vesz ügyvédet, te is , es vitatkoztok ki mennyit adott a házba, valamennyit úgyis kell fizess neki, az asszonynak majd ha bizonyitani tudja hogy az ö csaladja segitett a házfelújításban. Én szerintem.

De írjon más is

jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
75%

A kerdesekre nem valaszolsz.


Mennyi megtakaritasotok volt? Abbol mennyi volt amit a szuleid utaltak?

Mennyit koltottetek mondjuk hazfelujitasra?

Ingosagok vetelere a hazassagotok alatt?

jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
72%

27# azért ne gonoszkodj bas.us nemis tudsz semmit.

Persze azért szült hogy váljon biztos. Nem tudod mit élt át, es nem biztos hogy úgy van , azért egy kisgyerekkel senki sem azért valik mert jaj de jó lesz neki az élet.

Egy pici gyerekkel tudod te milyen nehéz rohangálni , mindent intézni egyedül.

Ne gonoszkodjatok már, nézzük objektíven a dolgokat

jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!