Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válások kérdésében a társadalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válások kérdésében a társadalom átesett a ló túloldalára?

Figyelt kérdés
Legalábbis az idősek szerint igen, ha valaki celebről kiderül, hogy válik, akkor azt szokták odakommentelni a közösségi médiában, hogy "most ez a divat". A válás társadalmi megítélése sokat változott az utóbbi évtizedekben, most már nem annyira ciki, de nem tűnik úgy, most már olyan presztízse is van, hogy valaki el mert válni, milyen bátor, milyen felvilágosult és biztatni kell mindenkit, hogy lépje meg. Azért végülis a családok szétesése társadalmi szinten is elég sok problémát hoz, persze vannak esetek, mikor szükséges, de tényleg ilyen arányban, mint most történik?

jan. 31. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem biztatott senki, hogy váljak el, még akkor sem amikor már ért bennem a gondolat és tanácsot kértem a környezetemtől. Annyit mondtak jól gondoljam meg mielőtt belevágok, mert nehéz lesz.

Nehéz is, még zajlik a folyamat, és van aki pálcát tör felettem. Ezek általában sz@r házasságban élő emberek, és pont jók elrettentő példának, miért is jobb inkább elválni.

Engem nem nagyon érdekel ki mit gondol, senki nem láthat bele mások legbelső magánéletébe. Nálam is csak néhány közvetlen családtag gyanította, hogy bántalmazó kapcsolatban élek. A gyerekeim gyakorlatilag rámentek a fos házasságomra. Csak remélni tudom, hogy még időben léptem. Ez mindenki magánügye, senkinek nincs joga ítélkezni!

febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsere megadatott az a lehetoseg, hogy kilepjek valamibol, ami szamomra meltatlan. Nem fog kivetni magabol a falu es megkovezni sem, legfeljebb csamcsognak rajta, az meg engem nem erdekel, nem masoknak akarok megfelelni.

A masik, azt irod, a csaladok szetesese a tarsadalomban is problemat okoz. A csalad nem akkor esik szet, amikor lezarul a valoper, hanem akkor, amikor az egyik szetcsalja a hazastarsat, a masik alkoholista, szerencsejatek-, drogfuggo, veri a hazastarsat stb stb.

febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Én gyűlölöm az elvált nőket. Mindegyik szélhámos aki elválik. Én biztos hogy ha férjhez mennék sose válnék el,az Istenre esküszöm. Azenne jó ha találnék Romániában valami római katolikus vagy ortodox falut ahol nincs válás és odamennék lakni. A református nők elválnak mert nekik a házasság nem szentség csak.a Keresztény Katolikus és Ortodoxoknál.
febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A 12-es tökéletesen leírta: nem a válás szedi szét a családokat, csak ott válik statisztikailag láthatóvá a helyzet. Ne tegyünk már úgy, mintha 'tisztességből', vagy a 'gyerekek kedvéért' vagy bármi más kifogással/kényszerrel (hitel, anyagiak) maradni egy szr házasságban bármivel jobb lenne egy válásnál.
febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!