Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A legtöbb házasság emiatt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbb házasság emiatt az elv miatt megy tönkre tényleg? "Ha adnak, fogadd el, ha ütnek szaladj el", mert nekem meggyőződésem, hogy emiatt.

Figyelt kérdés
Felfoghatatlan, hogyan lehet valaki annyira gyáva és erkölcstelen, hogy a fenti elvet elfogadja. Ahogy az is jellemzi a magyart, hogy ebben az országban ez szállóigévé lehetett.
2010. okt. 26. 22:57
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
52%
Ok nélkül bántani valakit sosem etikus. De mindenki a saját fegyverével harcol. A férfi kiabál vagy üt, a sportosabb nő öv alá rúg, a kevésbé sportos pedig akár hashajtózhat is. Ha már kaptál erős hashajtót, tudhatod, hogy nem éppen kellemes. Arra viszont tökéletes, ahogy a kérdező is írta, hogy az erejével visszaélő férfi megtudja, milyen, ha ő szenved el visszaélést.
2010. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a baj a gondolatmeneteddel, hogy kialakul egy ördögi kör (ugyanis az agresszióra hajlamos ember NEM TANUL az őt ért sérelemből, csak még agresszívebb lesz tőle), és eltelik sok év, és már senki nem tudja, hol kezdődött, ki kezdte, csak megszokássá válik egymást bántani, a gyerek ezt tanulja el, vagy épp pont megutálja a szüleit... Szerintem nem megoldás, amit javasolsz.
2010. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:36


Minden ember hajlamos az agresszióra. De sajnos nagyon lesarkítod a kérdést. Ugyanis nem csak az üt, aki egyébként is agresszív. Előbb-utóbb mindenkinél elszakad a cérna, minden embernél van egy olyan szintje a sérelemnek, amit erővel torol meg. A vélt és a valós sérelemnek is.

De már arról beszélünk, hogy ütni helyes-e. A kérdező viszont nem erre kíváncsi.

2010. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Veled valami gond van össze vissza beszélsz!
2010. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"Én nő vagyok és nem vagyok "szaladós" típus. Ha egy ffi megüt, azt nem ússza meg. Mivel karban nem vagyok erős de lábban igen, jól tökönrúgom az illetőt.

Ez akkor tetszik?"


Ezek csak szavak, nem annyira könnyű tökönrúgni valakit, de ha mégis sikerül, mit fogsz csinálni, amikor kimegy a pasiból a fájás?

2010. nov. 2. 19:27
 36/39 A kérdező kommentje:

Kicsit kifejtem, mire is gondolok. A legtöbb ember nem mérlegeli, hogy amit neki más ingyen, kedvességből felajánl, az jár-e neki, vagy képes-e azt belátható időn belül felismerhető módon viszonozni. Egyszerűen csak elfogadnak, ami nem is csoda, hiszen a TV évtizedek óta súgja a fülükbe, minden szelekció nélkül - "jár neked". Ez hát a kritikátlan elfogadás része a dolognak, ami egy házasságon belül szinte biztos, hogy a kevesebbet elfogadó félből sértettséget, a méltánytalanság érzetét váltja majd ki.


Ha ütnek szaladj el.

Ez maga a válás, az elmenekülés. Mivel a válás, szvsz a férfiakat aránytalanul nagyobb terhekkel súlytja, mint a nőket, - és ezt most, mint köztudott dolgot, nem akarom részletesen bizonyítani - teljesen érthető az ezeken az oldalakon is állandó reflexként olvasható reakció - rúgd ki, hagyd el, stb - mivel ez igazából nem hozza a nőket nehéz helyzetbe, hiszen "minden újjadra akad másik".


Meg kellene tanulni együttélni folyamatos boldogság nélkül is, kompromisszumokat kellene kötni és nem csak a férfiaknak.


Ezt jelenti, nem elszaladni, ahogy az eskűben is: jóban rosszban együtt, míg a halál el nem választ.


Remélem így érthetőbb a felvetésem, bár egészen biztosan lesznek irigyek, akik pont most fogják ideírni, hogy "ekkora ostoba kérdést még nem is láttam".

2010. nov. 3. 08:59
 37/39 anonim ***** válasza:

Egy biztos, hogy nem vagy kispályás és annak ellenére, hogy a házasságok véleményem szerint sem a szóban forgó elv miatt mennek tönkre, én mégis hiszek neked.

Vagyis elhiszem, hogy a te személyes tapasztalataid alapján a legtöbb házasság tönkremenésének az oka az, hogy amikor egymástól kapnak - méltánylást, elfogadást, értékeket - a felek, azt általában elfogadják, de amikor ütik egymást, akár szavakkal, akár ököllel, akkor pedig a legtöbb esetben felveszik a nyúlcipőt.

Igen, van ilyen. Mondjuk azt, hogy ez, még ha nem is elfogadható, de érthető.

Ami ebben a történetben számomra érdekes, hogy földobtál egy témát, ami minden bizonnyal a személyes élettapasztalatodnak a része, és amiről feltehetően, nem csak olvasmányélményeid vannak és annak ellenére, hogy állításod nagy általánosságban nem fedi a teljes valóságot, a válaszadók mégis nagy számban és érdemben méltatták a hozzászólásaikkal.

Vagyis, van abban valami, amit mondasz, vagy mondani szeretnél.

Ami miatt egy kicsit nehéz követni és értelmezni téged, hogy javarészt hasonlatokban fogalmazol és kommentjeid között, mindig történik vagy történt valami, amit a kívülálló nem ismer és úgy érzi olyan labirintusban sétál, amit meg kellene fejteni.

Én megpróbáltam megfejteni a történeted, amely valahogy így nézne ki:

Élt egyszer egy fiú, meg lány, akik nagyon szerették egymást, és ezért összeházasodtak. Boldogan éltek és kedvességükkel, nap mint nap elhalmozták egymást. Aztán ahogy teltek az évek, majd születtek a gyerekek az életük és szerelmük sajnos egy kicsit megváltozott, mivel amellett, hogy egy viszonylag kiegyensúlyozott életet éltek, azonban nem egyformán részesültek kapcsolatuk áldásaiban és örömeiben. Idővel előkerültek olyan problémák és konfliktusok, amik aztán beárnyékolták a vidám hétköznapokat. Sajnos ezek a viszályok, gyakran tettlegességig fajultak, de mivel az ifjú feleség életének vezérlő elve volt a párja iránti elkötelezettség és az erkölcsi tartás, ezért mérlegelve a helyzetét úgy döntött, hogy gyávaság és erkölcstelenség lenne elmenekülni, vagy elválni.

Ez aztán egy új élethelyzetet teremtett, amiben a hűség és az elkötelezettség mellett a kompromisszumkészség lett a fő ismérve a szorgos hétköznapoknak.

Ha elvettük a jót, akkor a rosszat, - még ha ez boldogtalansággal is jár - hogy ne vennék el. (Gondolom erre gondolsz)

Véleményem szerint, te nyilvánvalóan szereted és ragaszkodsz a párodhoz, de úgy, mint itt ezen a fórumon, talán még soha sem beszélgettél vele.

Szerintem tedd meg és minden bizonnyal forradalmasítani fogja a házasságotokat. Nagyon rossz úgy élni egy kapcsolatban, mintha az maga lenne a Kékszakállú herceg vára, amiben van egy "titokszoba" a legdöbbenetesebb és legfájdalmasabb rejtélyekkel.

Sok sikert!


Üdv.:Hermész

2010. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
szerintem az utcsó kommented, Kérdező, hülyeség. Még hogy a válás a nőket nem érinti hátrányosan? és hogy a nők minden ujjukra kapnak pasit? nagyon nehéz gyerekkel újra normális férjet találni, pláne, ha már nem húszéves a nő. és ne mondd már, hogy a ffiakat rosszabbul érinti.. anyagilag nagyon sok nő alapból kiszolgáltatott, gyerekkel vagy gyesen van, vagy alig kap állást, vagy sokkal kevesebbet keres, stb. Jah, hogy a válásnál a ffi fizet? hát ezekért. Azt meg ne mondd már nekem, hogy egyedül x gyerekkel (annak minden anyagi,lelki, orvosi stb. egyéb költségével, idő és energiaráfordításával) a nők jobban járnak, mint a ffiak! rosszul látod!
2010. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:06


Igen, a gyerek többnyire az anyával marad, aki eltartja, az apuka meg fizeti a gyerektartást. Viszont nagyon sok "édesanya" van, aki a gyermekét használja fegyvernek volt férjével szemben. De, tegyük fel, rendes a nő, és nem így tesz. Hétvégi apukának lenni akkor sem éppen leányálom.

A kérdező által idézett mondatokat pedig többnyire nők írták, válófélben lévő nőknek vigaszul. Ezt el is árulta.

Kedves kérdező és kedves válaszadók: folyamatos boldogság nincs. Az élet nem habostorta, és bár sokan arról ábrándoznak, hogy a párkapcsolatuk boldog és felhőtlen lesz, le kell szögezni, hogy ez tévedés. Felnőttként kéne a dolgokhoz állni, de sajnos a tévé nem erre tanít :(

2010. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!