Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 20 év házasság után válunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 év házasság után válunk másik nőt talált a ház az ő illetve szülei nevén van de mikor ide jöttem gázbevezetés csatornázás a 20 év alatt felújítások külső szigetelés vakolás fsz szülőké emelt a mienk mindent közösen fizettünk mi jár nekem ebből?

Figyelt kérdés
hitelt is vettünk fel apósom nevén azt is közösen fizettük de azt tagadják mindent ők csináltak mit tudok tenni hogy ne tegyenek az utcára
2009. jan. 5. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát maceráns lesz, ha apósod nevén fizettétek a költségeket akkor meg pláne...kellenek számlák iratok, amik igazolják hogy Te is fizettél. Szerintem nem rakhatnak ki a házból csak úgy, azt javaslom fordulj ügyvédhez.
2009. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Mindegy, hogy kinek a nevén van, 15 év házasság után a közösen használt tulajdon közös vagyonnak minősül, a bíróság simán kettéosztja
2009. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

jogiforum.hu kerdezz toluk, vagy szemelyesen par ezer Ft-ert menjel el egy ugyvedhez. Penzt mindenkeppen kell kapnod, hiszen 20 evig dolgoztal gondolom, ment minden a kozosbe.

Nehogy kikoltozz a lakasbol!!!!!

2009. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Valószínüleg minden a szülőké-papíron.Max. kérheted,hogy fizessenek valamennyi lelépési pénzt,Te meg nem pereskedsz.De ha per lesz biztos bukod.100 év házasság után sincs köze a házastársnak a másik szülőjének vagyonához.Esetleg még ők kérhetnek használati díjat.

Próbálj meg blöffölni a perrel,hátha bejön-bár szerintem eléggé témában vannak.Gyerek van?Mert akkor kérheted Te a lakáshasználatot 18 éves koráig.

2009. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Az ingatlan nem lesz közös 15 év után sem, csak az ingóságokra vonatkozik ez. Nehéz helyzetbe kerültél, mert valószínűleg joggal kitehetnek, max. ha lesz jó ügyvéded, egy csekély összeget kaphatsz.
2009. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy férfi megkapja otthon amire szüksége van, akkor nem keres másik nőt 20 év házasság után. Ha nem adtad meg neki amire szüksége volt, akkor most miért akarod elvenni tőle azt ami az övé?
2009. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért az utolsó hozzászóló első mondata így nem helytálló. A férfiak nem ilyen egyszerűek. Szerintem semmire sincs garancia, és ha otthon mindent megkap, az nem minden pasinak elég.

A kérdésre válaszolva:

Ahogy előttem is írta valaki, keress ügyvédet. Sajnos szerintem kitehet, mert nem közös a lakás, de valamennyi pénzt ki tud harcolni neked az ügyvéd.

2009. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!