Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vált már el valaki vallási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vált már el valaki vallási problémák miatt?

Figyelt kérdés
Férjem kb egy fél éve megtért. Én sosem voltam vallásos és nem hiszek Istenben. Elfogadom, hogy létezik, de én nem hiszek benne. Ez a kapcsolatunk elején nem jelentett gondot. Kb 6 éve vagyunk együtt, van egy két éves kislányunk. A gyerek születése után valamennyit romlott az addig tökéletes kapcsolatunk, de még így is boldogok voltunk. Aztán egy fél éve megtért és azóta folyamatosan romlik a kapcsolatunk.Eddig egyenrangú félként kezelt, most meg hirtelen asszony lettem, akinek kuss a neve. Ő a családfő és Ő hozza a döntéseket. Nem bírom tolerálni ezt a hirtelen 180 fokos fordulást. Főleg úgy, hogy az én házamban élünk, az én autómat használjuk. (ezt sosem róttam fel neki)A pénzügyeink felett is átvette az irányítást és állandóan azt hallom, hogy muszáj nekem is megtérnem, csak úgy lehetek boldog. Holott azóta vagyok boldogtalan, mióta Ő megtért. Ellentétes irányba haladunk és nem tudom mit csináljak. Már néha hozzáérni sincs kedvem annyit vitatkozunk, veszekedünk. Tönkrement az egész. Nem szeretném, ha a kislányom csonka családban nőne fel. Nagyon szereti az apját és az apja is Őt. Én azt szeretném, hogy neki jó legyen. Nem tudom mit csináljak. Reménykedem még, hogy ez csak egy rémálom és hamarosan felébredek! Ha valaki járt már hasonló cipőben, kérem ossza meg tapasztalatait!
2010. okt. 31. 14:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem valaki belevitte őt ebbe, normális ember nem tesz ilyet. Nem igazán értek hozzá, de nem tudok itt olyan vallásról, mely azt hirdetné, hogy a nő neve kuss. Ez valami szekta?
2010. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Korábban volt véleménye a világról, amellyel magad is egyetértettél, vagy már akkor is csupán egy árral sodródó szerencsétlen volt? Mert a jelek szerint felnőtt kora ellenére nem egy kiforrott, szilárd jellem, hanem egy nagyon is befolyásolható figura.
2010. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Milyen vallás ez, muzulmán hitre tért? Egyébként nem hiszem, hogy ez a dolog a hitről szólna. Felnőtt ember nem változik meg ennyire hirtelen. Inkább azt lehet elképzelni, hogy előtte is volt benne valami hiány, vagy komplexus, amit ez a "megtérés" kihozott.
2010. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Na ez erős volt tőlem, hogy kuss a neve, de ez a lényege. Mert a Biblia megírja, hogy az asszonynak azt kell csinálnia, amit a férje mond. Mert a férj a család feje. Amikor hozzámentem, és gyereket szültem neki, nem ilyen volt. Nem szektatag, bár nekem is ez volt az első gondolatom. Ő igaz keresztény....Isten sosem volt régen téma nálunk. Egy "barátja" hatására tért meg. Azóta minden héten Biblia órára járnak. Döbbenet, hogy mi lett a férjemből. És persze szerinte én vagyok az aki nem tud gondolkodni, mert ha gondolkodnék akkor én is elfogadnám Istent, mert a gondolkodás legmagasabb formája a hit. 31 éves vagyok, féltem a kislányom, hogy mi lesz vele, ha esetleg elválunk. Félek, hogy ellenem fordítja majd a vallásosság miatt. Szerinte ha elválunk, az azért lesz mert én magammal foglalkozok, meg önző vagyok, én csak a saját boldogságomat keresem. Szerintem meg Ő vettel el tőlem a boldogságomat amikor egy teljesen más emberré alakult át, mikor megtért.
2010. okt. 31. 14:47
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ő nem igazán értette meg a hit és vallás lényegét. Az kohéziós erő lenne nem szétbontó. Sztem menj el egy ilyen bibliaórára és nézd meg, h mi az ami ennyire megváltoztatta a férjed. Biztos hasznos lenne, ha jobban rálátnál a dolgokra.
2010. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy volt benne valami hiány. Én sem vagyok tökéletes. Elég erős akaratú vagyok. Ezt láttam magam előtt ebben nőttem fel. Más anyagi háttérrel is rendelkezünk. Amikor nagy családi házat vettem, eléggé zavarta. Amikor mondtam, hogy cseréljük vissza kisebbre, akkor már nem akart költözni. Tudom hogy voltak problémáink (kinek nincsenek?)de akkora volt a szerelem, hogy túléltük mindet. De ezt úgy érzem nem fogjuk. Nincs saját gondolata, beszélgetések helyett a Bibliából idéz, azokat a mondatokat hallom a szájából, amiket a "barátja" mondd, vagy Schinloff (remélem jól írtam) Sándor tanait. Azt mondta, bizonyítsam be neki, hogy nincs Isten, ha tudom.... de hát én nem is akarom. Én csak annyit kérek, hogy Ő se akarja bebizonyítani nekem, hogy van. Nem lehet úgy békében szeretetben együtt élni, hogy az egyik hisz, a másik meg nem???
2010. okt. 31. 14:55
 7/31 anonim ***** válasza:
62%

A vallás nem ellenség, hanem menedék. A megtérő emberek - legyen akár szektáról szó, akár kereszténységről - mind kerestek valamit, ami addig hiányzott az életükből. Isten-Allah, Jehova, akárki- számukra a feltétel nélküli szeretetet adja amit nekik ugyanúgy viszonozniuk "kell". Egy vallásos embert te nem fogsz tudni megváltoztatni, törődj bele, hogy ilyen. Ha keresztény, akkor nyilvánvalóan a Bibliát szó szerint szentírásnak veszi és az abban foglaltakat a való világba átültati. Hogy ez jó, vagy rossz, nem lehet eldönteni. Egy vallásos embernek jó, egy hitetlennek nem.

Innentől a te dolgod, hogy mit és hogyan teszel a továbbiakban. Szereted e annyira, hogy a kedvéért, ha nem is megtérsz, de elfogadod és tiszteletben tartod az ő hitét és az ezzel kapcsolatos nézeteit, "az asszonynak kuss a neve" gondolattal együtt. Vagy elhagyod és éled az életed a magad szabályai és nézetei szerint.

A gyereknek apja és anyja is teljes jogú szülő. Egy vallásos ember nem fogja ellened fordítani, de egészen biztosan fel fogja róni a hitetlenségedet neki. 2 évesen még kicsi a gyerek, de esetleg megtehetnéd, hogy Bibliai történeteket mesélsz neki, hogy az apja lássa, te nem a hit ellen vagy. A gyerekek egyébként szeretik ezeket a történeteket - Jónás, Dávid és Góliát...

2010. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az utolsónak írnám, hogy Ő miért nem tud engem hitetlennek elfogadni? Miért akar engem mindenáron megtéríteni. Miért kell elfogadnom, hogy ami eddig kék volt,az most piros? Nekem nem az a bajom, hogy Ő hisz Istenben, hanem az, hogy egy teljesen más ember lett belőle azóta.
2010. okt. 31. 15:01
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
A nagyon vallásos emberek nem nyugszanak addig, míg a párjuk sem lesz az. Aztán jöhet a keresztény adó, vagy mi, tized (nem tudom szebben írni). Hiába keresztény, ezek is annyira át tudják mosni az ember agyát, hogy hihetetlen. Sajnos személyes ismerettségi körömben is van ilyen :( Egymást erősítik a hülyeségben és a látszólagos szeretet és megértés közepette, ők a valóban önzőek, makacsok, és beszűkültek :( Sajnálom, hogy így alakult a házasságod. Én a helyedben nagyon nyitva tartanám a szemem egy darabig, és ha a szép szó nem hat, inkább lépnék, fiatal vagy még nagyon!
2010. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Mert a hívő emberek szeretnének mindenkit megtéríteni. Lásd, Jehovák. Amit egy hitetlen zaklatásnak vesz, azt azért teszik, hogy minél több ember megtérhessen és a mennyországba juthasson. Ezt egy olyan embernek, aki nem hisz, nem igazán lehet megmagyarázni. Értem én, hogy nehéz együtt élni valakivel, aki vallásos, de fordítsd meg egy kicsit magadban a dolgokat és lásd magad úgy, ahogy ő lát téged: Tiéd a ház, a kocsi-ez azt jelenti, hogy te vagy a családfenntartó, vagy legalábbis voltál, amit azért egy átlag férfi is elég nehezen fogad el. Nyilván megvan a magad véleménye mindenről-ha ez az övével nem egyezik, azt támadásnak fogja fel.(Ahogy te is, ha ő ellentmondd neked.) Neki kicsit nehezebb a dolog annyiból, hogy te az ő hitét kérdőjelezed meg alapjában véve, ami olyasmi, mintha őt magát tagadnád meg. Gondold át egy kicsit így a dolgokat.

Menj el vele egy ilyen Biblia órára-vagy menj el egyszer egyedül egy paphoz-vagy lelkipásztorhoz, nem tudom ki "vezeti" őket -és beszélgess el vele. Legyél nyitott és hallgasd meg: nem kell hinni, nem kell vele egyetérteni, de érdemes meghallgatni. Olvashatod a Bibliát, ha nem vallásos írásnak vesszük, akkor is egy érdekes könyv - én személyszerint szerettem/szeretem olvasni, bár nagyon nehéz nyelvezetű és hosszú is, de egyike a legjobb könyveknek, amiket valaha is olvastam.

Ha valamin összevesztek, soha ne támadj vagy védekezz azzal, hogy Biblia, hit, Isten, úgyértem ne támadd a hitét, ne védekezzel ilyennel.Azt nem szabad, tilos, az olyan bántó és sértő, hogy az el sem lehet magyarázni.

Én hívő vagyok-nem a templomba járós típus. Úgy szoktam mondani, hívő vagyok, de nem vallásos. Nem olyan régen "tértem meg", a te fogalmazásodat használva. Valójában mindig volt bennem egy bizonyos fajta hit - gondolom te is Istent kérted a szülőágyon, hogy egészséges legyen a gyermeked - néha elmondtam magamban egy-egy 'imát", aminek köze nem volt és nem is lesz az előírtakhoz. Egy évvel ezelőtt történt velem rengeteg nagyon rossz dolog és kerestem kiutat belőle. Orvos, gyógyszer...Több ismerősöm is, egymástól függetlenül javasolta akkor, hogy olvassam el a Bibliát. Megjegyezném, hogy egyikükről sem tudtam, hogy vallásosak. Gondoltam mit veszíthetek, elolvastam. Hosszú volt, néhol bizony unalmas, bár összességében érdekes olvasmány. Regényként olvastam, aztán elképzeltem, hogy mi van, ha igaz minden szava. Nem tudom, hogy az e, de én hiszem, hogy az. Mindenesetre azóta az én életem bizonyos szempontól jobb lett. Nem szoktam közölni, hogy hívő vagyok, csak ha kérdezik, nem térítek, csak elmondom, hogy velem mi történt és nem tartom rossz embernek azt, aki nem hisz. De ahogyan én tiszteletben tartom más kétségeit, úgy a másiknak is tiszteletben kell tartania az én hitemet.

Ezt javasolnám neked is. Azzal nem veszíthetsz, ha meghallgatsz egy Biblia órát-bár én inkább a pappal való beszélgetést javasolnám-és azzal sem, ha elolvasod a Bibliát. Mindenesetre a kettőtök közötti problémát csak TE tudod megoldani, mert egy hívőből nem lesz hitetlen...

2010. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!