Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudom elengedni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom elengedni, ha nem akarok válni?

Figyelt kérdés
A férjem egy éve összeköltözött a szeretőjével. Elmondása szerint el kell őt felejtenem és bele kell egyeznem a válásba. Én nem vagyok rá képes. már a gondolat is olyan nagyon kikészít, hogy nyugtatóznom kell magam. Vissza akarom kapni a férjem. Mit tegyek???
2010. nov. 2. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan miert szeretned visszakapni a ferjedet?


Megalazott, elhagyott , megcsalt, vilagosan megmondta hogy nem kellessz neki. Legyen mar egy kis onbecsulesed.

2010. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedd szabadjára, nézd már egy éve oda van, az már nem jön vissza hozzád, de jobb is, legalább új életet kezdessz. Aki menni akar had menjen. Ha visszakönyörögnéd, az még rosszabb lenne, csak te adnál, ő meg élvezné hogy kuncsorogsz a szerelméért. Ne,ne! lépjél ki ebből a házasságból minél hamarabb. Ne keseregjél, meglásd te is leszel még boldog!
2010. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom megmagyarázni. Annyiszor megpróbáltam elfelejteni őt, és a vele eltöltött hosszú éveket a boldogságot és mindent, de bírom. Csak fekszem céltalanul és várom hogy hazajöjjön. A környezetemben már mindenki elfordult tőlem. Az agyam csak a jóra emlékezik és vágyik rá....
2010. nov. 2. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy szerelemhez és kapcsolathoz 2 ember kell. De nálad csak az egyik ember van meg.

Ha nem engeded el a múltat, nem lesz jövőd.

A férjed így is, úgy is elválik, max. tovább tart neki.


Talán ha nem kapaszkodnál annyira belé és összeszednéd magad, nála is több esélyed lenne. Bár kétlem, hogy a leírtak után vissza kéne menned hozzá.

2010. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 SzilKa ***** válasza:
73%

Azzal, hogy nem egyezel bele a válásba és így akarod magadhoz láncolni, csak még inkább elüldözöd őt magadtól.


Nem csoda, hogy a környezeted is elfordult Tőled, ez a magatartás nem normális, hogy csak fekszel és vársz, meg szenvedsz... Keress fel egy orvost, aki segít abban, hogy hogyan tovább.

2010. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az életben sajnos vannak olyan pillanatok, események, amikor meg kell tanulnunk elengedni valakit. Borzasztó érzés, ezt nem cáfolom. De gondolj bele egy kicsit reálisan.. A férjed elhagyott téged egy másik nő miatt, akivel ráadásul össze is költözött és egyértelműen a tudomásodra adta, hogy ő már nem akar tőled semmit a jövőben. Viszont nincs más választásod, mint elfogadni ezt, és túllépni... A másik oldalról szemlélve a dolgot. Tegyük fel,( de az elmondottak alapján erre nem látok esélyt) a férjed azt mondja, hogy oké, próbáljátok újra. Hogy fogsz rá tekinteni ilyen dolgok után? Hogy fogja benned egy biztos pont, egy olyan ember érzését kelteni, mint akire mindig számíthatsz? Sehogy.. A bizalmadnak ezzel a lépésével vége és ha ezt nem is mondod ki, biztos, hogy így lenne. Ha pedig nincs biztonság, nincs bizalom mi értelme van egy kapcsolatnak?

Sajnálom, ami veled történt, és sajnos tapasztalatból beszélek, ezért fogadd meg, és állj talpra!

2010. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha most a jó dolgokra emlékszel, akkor ne tegyél azért, hogy később a rossz dolgok kerüljenek túlsúlyba! Mert mi lenne, ha visszajönne? Már egy éve mást szeret, nem akar veled házasságban élni, mi értelme ragaszkodni hozzá? Soha nem lenne már olyan, mint volt. Ha nem egyezel bele a válásba, akkor csak mindkettőtöknek egy csomó fölösleges szenvedés fog következni, és a végén már ő is utálni fog téged, meg te is őt.

Bár biztos nem könnyű a helyzeted, de józanul végiggondolva az nem érv az együttmaradás mellett, hogy nem bírod elviselni a válást. Ha ennyire nehéz neked feldolgozni a helyzetet, akkor érdemes volna szakember segítségét kérned.

Föl a fejjel!

2010. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért jó az neked, hogy úgy csinálsz, mintha gyönyörű, boldog életed lett volna, amit sajnálsz elengedni? Mert gondolom, nem csak úgy ott termett a semmiből az a szerető. Attól, hogy a házasságodból kiütöttek, még nem vagy selejt, lehetsz még boldog, de ha csak fekszel a szobában, sajnálod magad, és a plafont bámulod, úgy nehéz lesz. Légy nagyvonalú, add be Te a válópert..
2010. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki és te is szedj fel valakit így csak megalázod magad ezzért forultak el töled mert nem bírják nézni hogy égeted magad már bocs. Kezdj új éltet ne csinld ezt magaddal. Amúgy a bíroság mindenkép elvállaszt tetszik nem tetszik. Nem szabad a múltba temetkezni.
2010. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne busúlj,élj!Én is hosszú házasság után váltam el,nagyon fájt!Az exem már meg is nősült!Most 2év után már tudom,hogy nem kell elkeseredjek,magamba forduljak.Ne akard visszakapni!Szerezz barátokat,jó ismerősőket!A gyógyszer biztos nem segít.Fel a fejjel!
2010. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!