Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan működik a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a gyerektartás megállapítása?

Figyelt kérdés
Válunk a férjemmel és megbeszéléses alapon 60.000 ft-ban akarunk megegyezni 2 gyerekre a gyerektartásban közös megegyezéssel.Ez reális vagy hagyjam inkább hogy a bíróság döntse el?Vagy ezt meglehet határozni minimumnak és ezen felül a %-os an kérni a gyerektartást.
2010. nov. 3. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem reális,de ha neked kevés akkor megvárhatod a bíró ítéletét is.

A bíróság általában (1 gyerek esetében) a fizetés 20%-át vagy a mindenkori minimálbér 20%-.át állapítja meg gyerektartásként.

2 gyerek esetében halottam max. 50% de nem vagyok benne biztos..

Ha tudod,hogy mennyit keres a férjed akkor úgy mérlegelj.De szerintem reális a 60.000 forint.

(én 1 gyerekre a bíróság által 14.000 forintot kapok)

2010. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyerekenként 15-25%-a a bérének, tehát ezt te tudod, hogy reális-e a bére ismeretében. Ha ez kb. a bére 40%-a, akkor jó, ha nagyon messze van tőle, akkor nem jó...
2010. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt tudom,de ezt biztosan,hogy 3 gyermek esetén 50%-ot vonnak.Azt meg te tudod,hogy mennyit keres a volt férjed és számold ki,hogy járnál jobban.
2010. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!