Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan beszéljek erről anyámma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljek erről anyámmal (megcsalás a dologban)?

Figyelt kérdés
Sajnos ezt a megcsalásos dolgot kb. 9 éves korom óta tudom, és még jobban letört az hogy anyám csalja apámat. Igazából nem is emlékszem olyan időkre, amikor láttam volna őket akár csókolozni vagy hallani szeretkezni, szerintem utoljára akkor szexeltek egymással amikor én megfogantam (1994).Ezenkívül apám 2 éves korom óta külföldön dolgozik és ugye kb. minden évben csak 4-6 hónapot töltött itthon. Ebben az éven volt a 25. házassági évfordulójuk, amúgy nem veszekednek egymással meg semmi, csak ennek a megcsalásos dolognak a tudatában sosem vagyok boldog ilyen eseményeknél. Testvéremmel, aki 1988-ban született, már beszéltünk ezekről a dolgokról, mert hogy ő is látott erről "bizonyítékot" minthogy én is, ő már 3 éves korában amikor én még sehol sem voltam! Így az is megeshet hogy nem apukám biológiai fia vagyok, mivel kiköpött anyám vagyok. Csak szerintem elég gáz 9 évesen szembesülni ilyen dolgokkal, és ahogy idősödöm egyre rosszabb. Testvérem gyűlöli anyámat emiatt, de még ő sem tette szóvá nála. Én nem haragszom rá annyira, de ha nem boldog apukámmal akkor ideje lenne elválni, mert mind tudjuk hogy igazából ez már csak 1 álházasság. És emiatt már szeretnék vele ezekről a dolgokról beszélni, hogy még is a szeretője/szeretői fontosabbak vagy mi a gyerekei, és apám mivel ő se hülye. Mi a véleményetek? 16/F
2010. nov. 4. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges beszélned vele. Megteheted, ha akarod, de ha ennyi ideje megy, akkor egy beszélgetés semmin nem fog változtatni.

Nálunk is ugyanez a helyzet, beszéltem anyámmal, azt mondta, igazam van, de nem tudok mindent, én is ezt csinálnám az ő helyében. Nem válnak, mert valami anyagi dolog van a háttérben, amiről a mai napig semmit nem tudok.

2010. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk is az anyagi dolgok miatt nem váltak még el
2010. nov. 4. 23:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges vele beszélned. Valószínűleg apukád is tud a dologról, ha pedig őt nem zavarja, szerintem nem a te dolgod. Nem éltél még együtt senkivel éveken keresztül, és elképzelhető hogy apukád sem teljesen tiszta a dologban, úgyhogy szerintem ne ítéld meg anyukád ez alapján. lehet, hogy nyílt házasságban élnek, de nektek erről nem fognak beszélni
2010. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsileg mindenféleképp romboló az a szituáció amiben élsz. Biztos vagyok benne, hogy érzelmileg is.

Viszont ha belegondolsz, akkor van ebben valami figyelemre méltó is. Képesek voltak békességben fenntartani egy látszólag boldog családot azért, hogy nektek ne kelljen végig szenvednetek a válás és az ezzel járó anyagi zűrök következményét.

Sztem ne gyűlöld emiatt az anyukádat. Attól még az édesanyád, szeret téged, a legjobb tudása szerint nevel, ellát gondolom mindennel. Magát a cselekedetét megítélheted, hogy rossz, de őt magát nem gyűlöld ezért. Biztosan meg volt rá az oka, egy kapcsolathoz két ember kell. Persze nem a félrelépés a legkorrektebb megoldás. :S


Felesleges veszekedést szítanál vele, ha felhoznád a témát és számon kérnéd. Nincs is hozzá jogod. Azt meg sztem verd ki a fejedből, hogy az apád nem az apád. Ha egy szemernyi esély is lenne rá, akkor tuti nem lennének együtt már, még ha anyukádra hasonlítasz is. A félrelépést még be tudja nyelni az ember sztem. De szeretettel nevelni más gyerekét már nem hiszem.

2010. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem leülteted, megkérdezed, hogy ennek vajon mi az értelme, nem vagtok hülyék a tesóddal, hát mondjon már valamit. Meg hogy ha akar, felőletek már nyugodtan elválhat, felnőttetek már annyira.


Szerintem nem a gyereknek kell ezért hálásnak lenni, hogy egy nem működő házasságban nő fel, ezzel semmi jót nem lát, nem tanult meg, sőőőt.

2010. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam én nem gyűlölöm őt emiatt, inkább tesóm az aki igen. Haragszok rá valamennyire, de én belátom hogy igazából ez apámmal az ő dolguk, csak hát mégis mi is velük élünk. Köszönöm a válaszaitokat.
2010. nov. 4. 23:34
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és igen: "fenntartottak egy boldognak látszó házasságot", csak hogy mindketten tesómmal kis korunk óta tudunk ezekről a dolgokról, akkor aki benne él/élt nem hiszem hogy annyira boldog lenne...
2010. nov. 4. 23:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Nézd te csak anyukád szemszögéből látod a dolgokat, és apukád? Gondolkodjál el ő nem csalja meg az anyukádat. Ne hogy azt hidd egy férfi hosszú hónapokat kibír nő nélkül. Lehet megeggyeztek ezekben a dolgokban. Egyik sem akarja szétszakítani a házasságukat, és pont miattatatok.
2010. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mond eg az apádnak ha szereted mert később kiderül és az csak rosszabb lesz nehogy már apád dolgozik anyád meg félrelép ez undorító dolog márbocs.
2010. nov. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasnivaló:


[link]


:P

2010. nov. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!