Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Családi adókedvezmény? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi adókedvezmény? Hogy is van ez? Gyerek tartást sem akar fizetni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Év eleje óta külön élek a férjemtől,és ő igényt tart a 182ezer forintos adókedvezményre ami a 4 gyerek után jár. (Én gyet-en voltam,így az én jövedelmem nem volt adóköteles!) Így az ő fizetéséből vonták az adót,szeretnénk mi is abból részesülni,mivel együtt fizettünk mindent,egy háztartásban éltünk,és ezt a pénzt a lakás felújítására szántuk elvileg! (amiben most a gyerekekkel élek,ráadásul pl. fürdőszoba ajtó kicserélésre is szorulna mivel jól szétzúzta!)


Van arra mód hogy kaphassunk abból az összegből? Joga van megtartania az egészet?


2011. márc. 14. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Válás esetén csak a gondozó szülő jogosult a családi adókedvezményre.
2011. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

* 182ezer forintos adókedvezményre ami a 4 gyerek után jár


Eltartottak számától függően jogosultsági hónaponként, 3 és minden további eltartott esetén 206 250 ft nem? Vagy én ezt rosszul tudom? :)

2011. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kapsz belőle.


A lányom 5 gyerekkel maradt egyedül. El is váltak. A férje megkapta az az évi adójóváírást a gyerekekre. Le nem vontak belőle, mert nem munkabér. Ő nem adta. Esze ágában sem volt. Polgári perben lehetne elperelni tőle.

2011. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nálad vannak a gyerekek,és te kapod a családi-pótlékot, csak Te veheted igénybe a kedvezményt, az apa nem!

De csak annyit vehetsz igénybe,amennyi adót fizetsz!

Ha még nem rendeztétek a válást és a vagyonmegosztást,akkor

abban kérheted a felvett kedvezmény megfelezését!

2011. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kapsz gyerektartást, akkor ha igénybevesz adókedvezményt, akkor több lesz a nettója, tehát több lesz a tartásdíj összege is. Ha nem kapsz, akkor azonnal menj a bíróságra és kérd hivatalosan.

Addig is fenyítsd be az apát, hogy bejelented, hogy jogtalanul veszi igénybe, ha nem fizet neked.

2011. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
50%-ban tudtam vele megegyezni... meglátjuk mi lesz. Köszönöm a válaszokat,segítséget!
2011. márc. 18. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!