Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kötelezhetem-e a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelezhetem-e a férjemet tartásdíj megfizetésére két gyerekünk után ugy, hogy nem váltunk el?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
Az utolsónak üzenem én nem anyuka vagyok hanem apuka!És én soha nem venném el a nejemtöl a gyerekeket(nem lennék anyira p@tkány).Visszont a gyerekeimet akármikor láthatom.Ez az elszámolásos dolgot is egy nagy m@rhaságnak találom!Állitson behozzád az anyuka egy nagy blokkal?
2009. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%
Ja még annyi az utolsó vagyok netán ha nem ilyen lennél talán többször is láthatnád a gyerekeidet !Persze amiket leirtál azok alapján(meg ez az elszámulásos dolog is egy nagy m@rhaság),nem csoda ha csak két hetente egyszer láthatod a gyerekeidet!Némelyik apuka nagyon sz@emétül tud viselkedni válás után !
2009. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!


01.13.-ai 15.51-as 27 %-os vagyok.

Az egyik válaszadónak aki a minimálbért számolgatta:A szakképzettség nélküli minimálbér nettó 62500 forint,két gyereknél jelen állásban max.25%-ot ítélhetnek meg ebből ami 15.625,-forint.Egy kis matek...

Valamint mielőtt tudatlanul lehúznátok az emberlányát és fiát,mert nem azt írjuk,amit a kérdező akar,hanem utánam író első apukával a jogot elővéve a tényeket állítjuk,előbb gondolkozzatok,és nézzetek utána a törvénynek.

Egyet tudni kell:A párom 3 fiáról erőnkön felül gondoskodunk nem csak emelt gyerektartás szerint,(ketten jelenleg 200ezer forintot keresünk,ebből 40 ezer a gyerektartás és minden költségbe beleszállunk)annak ellenére hogy a pároméknál nem volt vagyonmegoszt.,mert a párom mindenét a gyerekeire hagyta,csak a ruháit hozta el 10 év házasság után,valamint ex-neje férjhez ment azóta,tehát már van új-apuka is.A bíró szabályosan hülyének nézte a férjemet,hogy mindent otthagy,mert a bíró szerint,ha már mindent otthagyott,akkor a vagyon fejében gyerektartást ne fizessen,csak a havi költségekbe szálljon be.De mi ezt nem vállaltuk,csak hogy nekik jó legyen,az ex él a palotában,mi meg a lyukban albérletben.

Azóta volt szerencsém utána nézni,és jelenleg a már előbbiekben leírtjaim lehetnek érvényesek.

Azzal kérdező semmivel nem megy többre,mintha háttértudás nélkül a helyes válaszokat lehúzzátok,és írtok egy félig,vagy egyáltalán nem hasznosat.

Ja,és igen,sokszor a férfi a disznó,mert elhagyja az asszonyt,de miért?Mert 80%-ban miután a "szerződés" megkötetett,az asszonyka elfelejti a házastársi kötelezettségeit.Az nem kifogás Hölgyeim,hogy szültünk már gyereket.Egy anya lehet szexis,kívánatos 80kg-osan,de lehet frigid,idióta 50kg-san is.

Ebből mindenki szűrje le a maga értelmét,és akinek nem inge...:)

2009. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
KÉT GYEREK UTÁN 40% A GYEREKTARTÁS!
2009. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
Ez aki elöttem irt kettövel hülyesé@eket irt!Három gyerek után 50% a gyerektartást!én is ennyit fizetek te nagy ok@os.És ez a legtöbb ha négy lenne akkor is ennyi lenne 50% a max.Egy gyereke ha van valakinek 20% ,kettönél 40%,és a fölött 50%.
2009. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nagyokos vagyok.


Bíró és ügyvéd mondta,hogy amennyiben nem váltak el,és nem volt vagyonmegosztás,és jelen esetben apuka nem kapott semmit,akkor max.25%-ot ítélhetnek meg,míg EL NEM VÁLNAK,ha nem tűnt volna fel,még el sem váltak!!!!!!Ha az apuka nagyobb összeget nem vállal fel.Ha majd a hivatalos válást kimondják,és a vagyonmegosztás meglesz,valamint apuka vállalja,akkor kaphatja meg a 40%-ot két gyerek után anyuka(a körülményekre hivatkozva apuka kérhet kisebb gyerektartást,amit a bíróság mérlegel,nálunk is kijött két hivatalos személy,akik felmérték a körülményeinket,otthonunkat,nálunk pont a bevállalt nagy össz-összegű gyerektartás miatt).

Ha sztetek hülyeséget írtam,akkor az összes törvényhozó és ügyvéd is hülye.Magamtól nem találok ki dolgokat,amikkel már találkoztam azokat írom le.Egy ügyvédnek,akiről tudom,hogy az,hiszek,ne haragudjatok,de titeket nem ismerlek,így nektek nem.

Kérdezőnek pedig inkább javaslok egy ügyvéd felkeresését,mert a velem együtt okoskodók rendesen összezavarhatták.

Sok sikert.

2009. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Nagyokos vagyok még mindig.


Kis László nevű felhasználónak pedig üzenném,hogy a privát e-mail nem a másik sértegetésére van kitalálva,és ha már egyszer küldd egy "személyeskedő" levelet,azt legyen kedves levélszerűvé tenni,és mivel nem vagyunk sem ismerősök,sem pedig kebelbarátok,maradjon a magázódásnál,én sem tegeztem le Őt.

A privát e-mail küldésének mivoltjáról,hogy mire való pontosan, pedig kérdezze a moderátorokat.

Egyébként én úgy gondolom,hogy ez az oldal azért van,hogy mindenki a legjobb tudásának mértékében válaszoljon a kérdezőknek,és nem azért,hogy a másikat ócsárolja,ezért is volt jó az a rendszer még az elején,mikor nem lehetett le és felpontozni,mert azt amit az egyik tud,azt a másik lehet hogy nem úgy tudja,mert nem úgy hallotta,de azért egyik sem hülye.Én eddig itt senkit nem hülyéztem le,pedig több mint egy éve tagja vagyok az oldalnak,de kezdem bánni.Hogy miért?A Kis László félék gondolkodjanak el,a többiek,akik csak választ írnak,de a pontozással nem foglalkoznak,mint én pl.azoknak ez nem szól.

További szép napot és jó gondolkozást kívánok:Melody

2009. jan. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
De okos vagy!De akkor sincs igazad ,kébzeld van ügyvédem nekem is ,és ö is ez mondta!Legalább ugym irnál ide ami igaz olyat!Minimum 20% egy gyerekután!Ja és ha nem váltak el akor is !De legalább olyat irnál ami igaz!!!!!!
2009. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként nem akartam leirni de akkor leirom na mindegy!Szóval amikor külön élt a nejem tölem,én meg jártam biróságra (van egy másik gyerekem is egy másik nötöl),na és ugyan ugy figyelmbe vették az összes gyereket az összegnél,kb.egyforma anyagi helyzetben volt akkor a két anyuka rádásul,pedig nem voltam elválval !
2009. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nagyokos vagyok.


Ajánlom mindenki becses figyelmébe: [link]

Ebben egy szó sem esik 40%-ról,mint azt írták,idézem:Gyermekenként MEGSZABHATÓ 15-25%,de nem több mint 50%.Remélem jól idéztem....

Melody

2009. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!